Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia kombi: środkowy pas w tylnym oparciu

Temat utworzony · 2 Posty · 1149 Wyświetlenia
  • Chciałem sobie zwiększyć przestrzeń bagażową i wymontowałem siedzenia i oparcia z tyłu. W tym podwójnym oparciu jest wbudowany pas dla pasażera siedzącego na środku. Pas się zablokował. Możliwe, że od uderzeń w oparcie bo tak łatwo z mocowań nie chciało wyjść.

    Wtedy jeszcze całego pasa nie wciągło, ale jak ruszałem oparciem próbując to odblokować w końcu wciągło cały tak, że musiałem końcówke od karoserii odkręcić, żeby móc znowu oparcie w pionie zamontować.

    Co z tym zrobić, da się jakoś rozebrać oparcie bez rozpruwania szwów?
    Można taki pas odblokować czy trzeba go wymienić ?
    a może całe oparcie z pasem musze nowe kupić ?

    fabia kombi 1.9TDI 05r. (import z Niemiec)

    Pomocy

  • A wziąłeś pod uwagę to, że jak Cię misiaczki zatrzymają i stwierdzą brak części wyposażenia fabrycznego to wezmą Ci dowód :?: <!-- s:?: --> Owszem możesz siedzenia poskładać, ale muszą być wew. pojazdu.
    Znajomy ma sharana który jest zarejestrowany na 7 osób i ma 7 foteli, wyjeżdżając na wakacje zdemontował ostatnie dwa fotele bo były mu niepotrzebne, a dla bagażu miejsca chcał więcej, pech chciał, że trafił na służbową policję i wzięli mu dowód nad morzem, wydając zaświadczenie na powrót do kraka, tutaj musiał zapłacić za dodatkowy przegląd po wcześniejswzym zamontowaniu fotelów, do tego nie jestem pewny, ale chyba jeszcze mandat też chwycił. Misiaczek mu powiedział, iż jakby sharan był rejestrowany na 5 osób i było w nim 5 foteli problemu by nie było.