Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

VI Ogólnopolski zlot Fabia Club Polska & Fabia Club !!!

Archiwum X, FCP.pl
Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Status: Offline

Re: VI Ogólnopolski zlot Fabia Club Polska & Fabia Club !!!

Postautor: Goldi » 23 września 2013, 20:56

venomk pisze:

Przyszedł czas na
OFICJALNE OGŁOSZENIE WYNIKÓW 6 OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU FCP & FC

NAJLEPIEJ OŚWIETLONA FABIA ZLOTU

1 MIEJSCE SZCZYPIOR

Pięknie brawo Szczypior.Jedyny w kategorii!!! :hurra:
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Szczypior
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Szczypior » 23 września 2013, 21:23

venomk pisze:Dziękuję również tym którzy pomagali w organizacji , jak i pomoc w trakcie zlotu, a w rolach głównych wystąpili :
Kasia - Kierowniczka Fabii , Asia - opieka nad Barbie , Soll- Metrówka , Młody ZDONO - Mierniczy , Allegro Dudek - użyczenie fabii , Voytaz- ozononizator , Havier- operator OPONY , MirekS - Kierownik stopera
i wszystkim których pominąłem , zapomniałem , dziękujemy bardzo .

Co prawda już tutaj podziękowałeś Voytaz-owi ale musisz jeszcze dodać i ja też że dziękujemy mu za ciekawą prezentacje działania OZONATORA i za ozonowanie autek osobą które chciały takowy proces u siebie w aucie przeprowadzić :]

No Marcinek widzisz jakoś tak się złożyło ale już przy otrzymywaniu dyplomu i nagród zostałem poinformowany że za rok poprzeczka będzie jeszcze wyższa dlatego już teraz zaczynam dalej działać w tym temacie aby nie było lipy tylko aby znów rozwalić system tak jak to usłyszałem :D Teraz tylko czekać na foteczki na których będzie można obejrzeć sobie relacje fotograficzna :)

Awatar użytkownika
Voytaz
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Voytaz » 24 września 2013, 07:32

Nie ma za co dziękować panowie, ciesze się, że mogłem przekazać wam swoją wiedzę i pokazać działanie ozonatora na swoim i waszych samochodach. Jeśli szczęście dopisze i organizatorzy pozwolą za rok powtórzymy akcje, a może i rozszerzymy działalność :)
Czyszczenie tapicerki w domu klienta: meble, dywany, wykładziny, materace, tapicerka samochodowa | Ozonowanie pomieszczeń - Śląsk!

Awatar użytkownika
Voytaz
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Voytaz » 24 września 2013, 13:17

I jeszcze kilka fotek od kolegi Weuek z FC autorstwa jego szanownej małżonki :)
https://plus.google.com/photos/10309945 ... 6WO843UlQE
Czyszczenie tapicerki w domu klienta: meble, dywany, wykładziny, materace, tapicerka samochodowa | Ozonowanie pomieszczeń - Śląsk!

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 24 września 2013, 20:12

Pięknie, pięknie ;) tym bardziej mi szkoda, że nie mogłem być :( Widzę, że mój wynik z rzutu tarczą zastał nadal niepobity ;) Sid siłaczu gratki za rzut oponą - widać że przypakowałeś przez rok :)

Awatar użytkownika
Dominisia
-#user
-#user
Lakier: Orange Cayenne metalic
Silnik: 1.9 SDI/64 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Dominisia » 24 września 2013, 20:30

Voytaz pisze:I jeszcze kilka fotek od kolegi Weuek z FC autorstwa jego szanownej małżonki :)
https://plus.google.com/photos/10309945 ... 6WO843UlQE

ohohoh, no to widac na bogato bylo! eh, zawsze clzowieka co najlepsze ominie...

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Aktualne auto: Škoda Fabia 1 RS
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 25 września 2013, 16:34

Piątek - 20.09.2013

Godzina "W" ( czyli godzina wyjazdu :P ) zbliżała się wielkimi krokami. Nie było odwrotu, nie można było już wyłączyć silnika i wrócić do domu. Krótko po godzinie 13 reprezentacja krakowskiej ekipy ruszyła na podbój VI zlotu. Oczywiście sama podróż nie mogła odbywać się normalnie, a to ze względu na warunki drogowe. Często warunki stwarzali sami uczestnicy ruchu drogowego, nie negujemy nikogo - ale nagłe skręcanie bez włączonego kierunkowskazu + rozmowa z telefonem przy uchu przed rozpędzonym tirem nie jest dobrym pomysłem.

Czasami warunki drogowe były nie do zniesienia, ale uspakajały mnie dwie sprawy. Jedna to że znowu spotkam ciekawych i fantastycznych ludzi na zlocie, druga to ta że jeżeli jadę na zlot i jest to Piątek, to wszystko wskazuje na to że i tym razem odbędzie się impreza " Chodźmy do Mirka ".

I tak kolejne kilometry znikały pod kołami, a ja zauważyłem pewną ciekawostkę. Wraz spadkiem kilometrów do przejechania, wzrastała ilość rozmów telefonicznych do odebrania ( unikając pytań - TAK, posiadałem zestaw głośno mówiący ;) ). Pierwszą osobą która do mnie zadzwoniła był Voytaz, potocznie nazwany o.... o to się nie martwcie zdradzę to w dalszej części.

Pełnego zapisu rozmowy niestety nie podsiadam, gdyż czarna skrzynka w drodze na zlot pełniła inne funkcje :P

Voytaz : Cześć SID ( zmęczonym i smutnym głosem )

sid : No, siema ( czując po głosie rozmówcy że coś jest nie tak )

Voytaz : Jest problem !

sid : Jaki znowu problem ?! ( przed oczami wirują mi już dziwne sytuacje, albo nie mamy gdzie mieszkać, albo ośrodek nie istnieje, albo jedziemy w złe miejsce )

Voytaz : No, bo..... bo sam jestem, nikt więcej nie przyjedzie ?

Na całe szczęście Voytaz nie został sam i za parę chwil zjawił się również Havier ( z NIEMIEC ! :-) ). Odbierając kolejne telefony, odebrałem telefon z domu. To był telefon z serii " Czy aby wszystko ze sobą zabrałeś ?". Jak łatwo się można domyśleć, nie zabrałem wszystkiego. Nie zabrałem pewnej ważnej rzeczy na grilla......kiełbasy :P. No dobrze, po odebraniu kolejnych telefonów i odwiedzeniu kilku sklepów ( w tym Biedronki, która aktualnie była w budowie :D ), do celu zostało nam już około 12 kilometrów. A właśnie, co do zakupów. Do dziś się zastanawiam się nad telefonem od Venomk'a, skąd on wiedział że akurat jestem w sklepie i akurat właśnie kupuje kiełbasę ( bo Venomk też nie zabrał prowiantu hihi ).

Po dopakowaniu i tak już nieźle zapakowanych fabianek, udaliśmy się z MirekS w ostatnie kilometry do celu. Szczęśliwi z faktu iż w końcu dojechaliśmy do celu, zatrzymaliśmy się przed bramą składu budowlanego. Jako że nie bardzo pasowała nam ta lokalizacja do całokształtu, udaliśmy się do poszukiwania właściwego miejsca zlotu. Na całe szczęście nie musieliśmy błądzić i już po 500 metrach dojechaliśmy na miejsce. Wjeżdżamy na parking i moim oczom ukazuje się dość zatrważający widok. Jest Voytaz, jest Havier, jest Venomk, sid ( czyli ja :P ) z MirekS. Kurcze 5 fabek to tak trochę mało ;/. Ale zaraz zaraz, co robi Venomk. No tak, jak nie wiadomo co robi Venomk to wiadomo że kręci gwintem.

Nadszedł czas rozpakowania wszystkich "gratów" z aut, następnie znowu spotkaliśmy się na parkingu przyglądając się jak ( tak tak, zgadliście ) Venomk kręci gwintem :P I tak bardzo powolutku dojeżdżały kolejne samochody. Lista uczestników poszła w ruch i tak każdy nowo przyjeżdżający miał za zadanie znalezienia się na owej liście. Lista krążyła i wpadła w ręce Medyka. I tu pojawił się przysłowiowy zonk, gdyż albowiem nie było go na liście. Serca organizatorów podskoczyły do góry z zakłopotania. Na szczęście sytuacja szybko się wyjaśniła, Medyk wpadł na zlot dosłownie na kila godzin.

Już powoli się ściemniało, na parkingu stoi już 7 Fabii, Venomk dalej kręci gwintem... Ktoś dostał sygnał że jadą jeszcze 4 Fabie. Z 4 zrobiło się 8 :). Taki widok spowodował powrót optymizmu u organizatorów. Przyjechała ekipa z Łodzi, z Warszawy, Skoczowa, Radomia, i tak parking powoli pękał w szwach.

Jako że nikt już tego dnia miał nie dojechać, zabraliśmy się do rozpalenia grilla, właściwie grili. No dobra były 3 grille. Zlot został oficjalnie otwarty, zaczęły się rozmowy na szczycie, pod szczytem ( podobno nawet pod stołem, na stole i w około stołu ). Atmosfera w altance zlotowej robiła się coraz bardziej doskonała. BA ! poproszono nas nawet o pomoc w otwarciu butelek wina. Temu zadaniu sprostał Havier, który otwierał butelki przemiłej koleżance, która nagrodziła go "mokrym uszkiem" :).

Jako że Medyk musiał za niedługo wracać, poprosiliśmy o pokaz światło dźwięk. Poruszenie jakie wywował podjazd Medyka ( z pasażerami ) w środku pod altanke można opisać tylko zachowaniem innych mieszkańców ośrodka. Uciekający ludzie, chowający się za krzakami, w te pędy krzyczącymi że przyjechała Policja ! Śmiało można powiedzieć, że w konkurencji na najjaśniejszą Fabie, nagrody powędrowały by do Medyka.

I tak Medyk musiał wracać, czas leciał ( lub płynął jak kto woli ) a my powolutku, powolutku udawaliśmy się do zasłania łóżek i regeneracji sił przed sobotnimi konkurencjami. Nie wszyscy jednak, poszli spać od razu, bowiem udaliśmy się do Mirka !. I tak rozpoczęliśmy kolejny sezon imprez pokojowych. Wszystko co dobre, szybko się jednak kończy i u Mirka zostali już chyba nie zniszczalni ludzi ( Mirek rzecz jasna wraz Pawłem i Asią ).

............idę spać............była godzina gdzieś koło 2....

Sobota - 21.09.2013

Godzina coś około 7 rano. Pomysł mam jasny. Trzeba umyć autko. Po szybkiej sesji śniadaniowej z Voytazem na balkonie zabraliśmy się na przygotowywanie do mycia naszych gablot :D. W ruch poszedł nawet koszt na śmieci, aby tylko móc "ochlapać" kawałek karoserii. W odstępstwie kilku minut, okazało się że nie tylko my wpadliśmy na taki pomysł. Po chwili na parkingu pojawili się kolejni uczestnicy zlotu, myjący, polerujący, koloryzujący swoje auta. Chociaż niektórzy znowu kręcili gwintem i nie był to tym razem Venomk, tylko Cysiu. Nawiasem pisząc ( udało mu się skutecznie tym gwintem kręcić :P ).

Nadszedł w końcu ten wyczekiwany moment i rozpoczęliśmy wyjazd na rozegranie kilku konkurencji zlotowych. Rzut oponą, rzut tarczą hamulcową, pchanie fabii na czas. To są koronne konkurencje naszego zlotu. Obawiałem się trochę o pogodę, gdyż poranek przywitał nas dość chłodno. Ale, od czego są organizatorzy ? Stanęli oni na wysokości zadania i specjalnie na sobotę, zamówili doskonałą pogodę. Słoneczko, brak opadów. Czego chcieć więcej ? Konkurencje przebiegały wręcz wzorowo, dzięki wspólnemu zaangażowaniu. W tym roku sid postanowił zdobyć jakąś nagrodę, no choćby długopis będzie już pewną nagrodą. Po rzucie tarczą, wiedział że i w tym roku nie ma co liczyć na nagrodę, skupił swe siły na rzucie oponą. Opłaciło się i tym sposobem zajął drugie miejsce w tym prestiżowym konkursie :-)/. Nie zabrakło również zmian liderów w innych konkurencjach ( ale o tym już pod koniec w formie wyników).

Rozegrane konkurencje spowodowały wzrost apetytu u uczestników. Zadecydowano więc szybką przerwę obiadową i ponowne spotkanie się, już na terenie ośrodka. Obiad jak to obiad, był smaczny. Choć ja dalej nie rozumiem czemu w jednej z pizzeri w Piotrkowie Trybunalskim trzeba było więcej zapłacić za sos czosnkowy niż za pomidorowy :P

Na terenie ośrodka rozegraliśmy takie konkurencje jak : Najlepsze Car-Audio zlotu - i tu będzie trochę zdziwienia na Waszych twarzach - ponieważ liczyła się nawet estetyka, a nie tylko jakoś dźwięku , Najniższa Fabia - w której uczestnicy gwarantowali że za rok będzie jeszcze niżej, Najjaśniejsza Fabia - tu konkurencja została wygrana dość jednogłośnie. Szczypior z Poznania bo o nim mowa, wykosił swoim autem całą konkurencje :-). Każdy mógł oczywiście zaprezentować swoją fabie w dowolny sposób. Jak to zwykle bywa przy okazji zlotu, dowiadywaliśmy się o różnych rzeczach w naszych autach, oraz o tym że to coś co ciągle odpada to to nie jest normalne ( dzięki Wroni za uświadomienie ! i za część :P ).

Dodatkową atrakcją był pokaz Ozonowania samochodu, który prowadził wcześniej wspomniany Ozononator, znaczy się Voytaz :P. Uczestnicy zlotu dość sceptycznie podchodzili do procesu ozonowania. Okazało się, jednak iż Voytaz prawdę mówił i z jego auta zniknął cukierkowy zapach choinki zapachowej, a zastąpił to zapach prosto " po burzy". Warto dodać że dzięki temu zabiegowi znikają wszelkie alergeny czy grzyby, tworząc bardziej przyjazną atmosferę dla alergików.Kiedy uczestnicy mieli czas na ochłonięcie po konkurach, jury zabrało się za zliczanie głosów i uzupełnianie formalności. A tak prezentują się wyniki ogłoszone na specjalnym wieczorku przed grillowym.

OFICJALNE OGŁOSZENIE WYNIKÓW 6 OGÓLNOPOLSKIEGO ZLOTU FCP & FC

RZUT TARCZĄ HAMULCOWĄ DO CELU

1 MIEJSCE - VOYTAZ wynik 49,5 cm od celu

2 MIEJSCE - SOLL wynik 75,5 cm od celu

3 MIEJSCE - VENOMK wynik 84,5 cm od celu

RZUT OPONĄ W DAL

1 MIEJSCE - ALLEGRO DUDEK wynik 837,5 cm

2 MIEJSCE - SID wynik 784 cm

3 MIEJSCE - SOLL wynik 757 cm

PCHANIE FABII NA CZAS

1 MIEJSCE - VENOMK wynik 10,9 s

2 MIEJSCE - SOLL wynik 11,2 s II wynik 11,6 s

3 MIEJSCE - KRD wynik 12,6 s

NAJNIŻSZA FABIA ZLOTU

1 MIEJSCE - CYSIU wynik 58,5 cm

2 MIEJSCE - VENOMK wynik 59,35 cm

3 MIEJSCE - ZDONO wynik 60 cm

NAJLEPIEJ OŚWIETLONA FABIA ZLOTU

1 MIEJSCE SZCZYPIOR

NAJŁADNIEJSZE CAR AUDIO ZLOTU

1 MIEJSCE - VENOMK wynik 8 głosów

2 MIEJSCE - DJ wynik 3 głosy

3 MIEJSCE - VOYTAZ wynik 2 głosy

NAJŁADNIEJSZA FABIA ZLOTU

1 MIEJSCE - KRD wynik 8 głosów

2 MIEJSCE - ZDONO wynik 4 głosy

3 MIEJSCE - WRONI wynik 2 głosy

Podczas ogłoszeniu wyników i rozdawania nagród, niestety nie udało się wpuścić uczestników zlotu iż tytuł najniższej fabii należał do sida :P No cóż, spróbujemy za rok może nikt nie zauważy :D. Z racji iż sid z Venomk stali po drugiej stronie stołu i to oni zarządzali za co i komu dać nagrodę , doskonale widzieli twarze uczestników. Na waszych twarzach widać było zadowolenie, ciekawość ( bo nie wszyscy wiedzieli co w tych wszystkich pudłach się znajduje ), ale i też wielką radość. No cóż co dobre wszystko się kończy i tak po rozdaniu nagród pożegnaliśmy kilkoro uczestników, którzy musieli już wyjeżdżać. Wieczór tradycyjnie zakończyliśmy spotkaniem w altance, gdzie przy grillu prowadzone były rozmowy wszelakiej maści. "Liznęliśmy" bowiem nawet innych języków, więc byli wśród nad prawdziwi poligloci :P . Gdy spożyliśmy już to co mieliśmy spożyć, siedzieliśmy nadal razem :). Aczkolwiek godzina już podpowiadała, że jutro już koniec zlotu i trzeba się wyspać. W bardzo dobrych nastrojach niektórzy udawali się do swoich pokoi, niektórzy jeszcze raz do Mirka, aby jednak wrócić do swoich pokoi.

Niedziela - 22.09.2013

Cóż ja mogę więcej napisać ? Niedziela to oficjalne zakończenie zlotu i pożegnanie :(.

A teraz czas na podziękowania i kilka słów :

Kasia Kowalska i Karol Kieszek - dziękuje Wam za organizację i ogarnięcie zlotu, oraz za to że znosiliście coraz to nowsze pomysły które prezentowałem. Jesteście wielcy !.

Daniel Kucharski z Danon Car Detailing Kraków - za ufundowanie mikrofibr, na które wszyscy jak jeden mąż mieli wielką chrapkę.

Radek Kwiatkowski z Erbe Detailing Team - za ufundowanie kosmetyków samochodowych dla zwycięzcy konkursu na najładniejszą Fabie

Katarzyna Przybylska i Łukasz Berliński z Naviexpert - za pomoc w otrzymaniu gadżetów, a także licencji nawigacji.

Skoda Polska - naszemu sponsorowi głównemu za ufundowanie ciekawych i wyjątkowych nagród

oraz...

Wszystkim obecnym uczestnikom, którzy pojawili się na zlocie. Jesteście zgraną ekipą i miło jest czasem popatrzeć że jako organizatorzy pracowaliśmy nad zlotem kilka miesięcy, niejednokrotnie mając pod górę ale jesteście zadowoleni i uśmiechnięci.

Mam nadzieje że w podobym lub większym gronie spotkamy się na VI Zlocie, który oficjalnie już będzie organizowany pod znakiem liczb : 2 , 7 i 10 :-).

Dziękuje wszystkim, którzy doczytali wszystko do końca.

Tomasz 'sid' Knapik

P.S Żeby jeszcze podgrzać atmosferę, to zdjęcia zaczną pojawiać się już od czwartku :-)

Szczypior
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Szczypior » 25 września 2013, 23:22

Super podsumowanie ciekawe i z humorem :super: teraz tylko fotki :]

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Aktualne auto: Škoda Fabia 1 RS
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 26 września 2013, 15:51

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 26 września 2013, 16:27

Super foteczki ;)

Wróć do „Archwium”