Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Fabia III zakup

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
Awatar użytkownika
zaber
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fabia III zakup

Postautor: zaber » 20 lipca 2017, 13:36

Część!
Mam do Was kilka pytań. Mam nadzieję, że znajdziecie w letni czas trochę chwil, aby coś odpisać.

Dzięki pytaniom i Waszym sugestiom, posiadaczy tego modelu czy oczekującym chciałbym utwierdzić się w decyzji, jaką będę chciał podjąć (żeby nie dać się omamić cudownym ofertom dilerów a potem żałować, że jednak to nie to i czegoś brakuje).

Na jesieni chce zamówić nową Fabię III hatchback, mój wybór na tą chwilę:
- wersja Style + pakiet Color (biała/czarny dach) + pakiet Komfort + Sunset

Mam w tym temacie kilka pytań, co wybrać, co zmienić, czy warto dopłacać.

1. Na początek kilka danych wg których trzeba rozpatrywać wybór:
- rodzina 2+1
- głównie podróżuje jedna osoba - dom/praca – 30/30km (wychodzi średniorocznie ok 16tyś. km przebiegu)
- 90% trasa szybkiego ruchu + 10% miasto i to się mam nadzieję nie zmieni w najbliższych latach
- raz (góra dwa) w roku większy wyjazd (czyli potrzebny bagażnik - wakacje, walizki itp)

2.Wersja Style?
- wybrałem dlatego iż na tą chwilę ma konkurencyjny cennik w stosunku do wersji Ambition i Drive, a dodatków sportowych i szklanego dachu nie potrzebuje (Monte Carlo).
Radio Swing+bluetooth, dwa dod. głośniki, podgrzewane fotele, trójramienna kierownica wielof. tempomat, climatronic za 1zł, chyba warto.
- dodatkowo chciałbym żeby wnętrze było wreszcie, choć trochę kolorowe (mam już dość czerni i ożywiania wnętrza poprzez kolorowe pokrowce na siedzenia) a to właściwie dostępne jest tylko w wersji Style (ma w opcji beżową tapicerkę siedzeń i drzwi – szkoda, że deska nie jest dwukolorowa).

3. Pakiet Color (z czarnymi felgami)?
- jakoś chciałbym się odróżnić od innych Fabii czy innych samochodów, dlatego myślę, że to ciekawy pomysł

4. Silnik 1.0TSI 95KM czy 110?
- w tej chwili mam Roomstera 1.2TSI 86KM i ten silnik w zupełności mi wystarcza.
Jest na tyle dynamiczny i mało mi osobiście pali, jeżdżę max 110-120km/h, pow. 110 zaczyna mocno rosnąc zużycie paliwa
- czy macie już jakiś opinie na temat tego silnika, jest dość świeży a już raz się sparzyłem kupiłem świeże 1.2TSI, wtedy był tylko HTP do wyboru 1.4 wypadł z oferty (powrócił po poł roku dla mnie za późno, ale dzięki temu wiem, że dzięki turbinie mam większe możliwości i nie chce już auta bez turbo w tym przedziale pojemności)

5. Wybrałem hatchback a może jednak kombi?
- mam Roomstera, ale to była inna historia, po prostu w tym czasie 2010 był tańszy (większe upusty) od Fabii a i z lepszym wyposażeniem a na dodatek bardzo mi się podobał, podoba do dziś zresztą
- bagażnik właściwie wozi powietrze, torbę z podstawowymi rzeczami potrzebnymi na szybki serwis, płyn do spryskiwaczy.
Przydaje się właściwie raz w roku na wakacje, walizki mieszczą się bezproblemowo w bagażniku i to też raczej się nie zmieni. Nie mam działki, ani nie jeżdżę z bagażami kilka razy w roku, meble czy wyposażenie domu zawsze dowiozą wprost ze sklepu.
- z tego, co wiem Fabia kombi wypada z programu już jej nie będzie w Fabii IV, więc może będą jakieś wyprzedaże

6. Fabia czy Rapid?
- ostatnio mocno reklamuje Skoda Rapida, liftback jak Fabia kombi wypada z programu, więc może się zdarzyć, że (już są) będą duże przeceny
- to właściwie Fabia z większym rozstawem osi i większym bagażnikiem (mi osobiście Rapid się jakoś nie podoba)
i bagażnikiem, więc jedynie nad dobrym upustem warto by się było zastanowić

7. Co z wyposażenie którego nie ma Style warto dodać?

8. Co negocjować?
- W Roomsterze 2010 dostałem gratis opony zimowe, blokadę skrzyni, autoalarm i dywaniki
- teraz widzę, że z informacji od jednego z dilerów mogę spokojnie dostać opony zimowe na felgach 15” autoalarm + Skoda niby daje mi gratis 2 dodatkowe lata gwarancji i 2500 przy odkupie mojego samochodu.
Chce jeszcze indywidulanie ponegocjować ze Skodą w temacie zadość uczynienia za problemy z Romkiem na początku jego drogi
- jak to mówię zawsze coś, ale przy tym bumie ciężko będzie coś wycisnąć. W 2010 świat wracał do życia po kryzysie salony były puste to i lepiej szło negocjować, szczególnie tu na Śląsku gdzie dilerów mnóstwo.

Nadszedł czas na zmiany, chce dobrze wybrać by być zadowolony.
Zdrowie zaczyna mi szwankować i może się okazać, że to moje ostatnie auto, które poprowadzę, tak że mózg pracuje, myślę kombinuje i chce ruszyć na jesieni dobrze przygotowany, tak by mi czegoś nie chcianego nie wcisnęli!

Dziękuje Wam za odpowiedzi, za sugestie, za porady.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2017, 12:12 przez zaber, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moja strone z modelami Skody w skali :
http://www.skodascalemodels.eu

Awatar użytkownika
warzo
Administrator
Administrator
Lakier: Błękit Race metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III kombi
Kontaktowanie:

Re: Fabia III zakup

Postautor: warzo » 21 lipca 2017, 10:25

Kombi w style i 95 KM. Poczytaj mój temat.
F3 COMBI STYLE BLUE RACE
_
była: F2 FL MC 1.4 16v 86KM
Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!
=
Obrazek

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 21 lipca 2017, 11:08

Obecnie samochód kupujesz pod potrzeby, oczywiście wydatek to niemały, wiec trzeba też patrzeć "do przodu"
osobiście bym celował w wersję 110KM - nie wiem czy tam jest skrzynia 6? jak było w 1.2 TSI między 90 a 110
na pewno bym pomyślał nad bolero z systemem SmartLink - na początku byłem sceptycznie nastawiony, ale teraz to jakoś nie widze jazdy z navi na szybie... kwestia przyzwyczajenia i wygody. no i czystości przedniej szyby :)
na pewno dołożył bym koło zapasowe, ( negocjować ? ) - bo w zestawie naprawczym nie ma klucza do kół.

w wersji kombi - relingi. może gadżet, ale na pewno się przydadzą.
w wersji hatchback - hak fabryczny. zderzak posiada zaślepkę i hak jest schowany. - tylko w wersji FABRYCZNEJ, nie jakies dokładane w serwisie.

podłokietnik...

w wersji kombi tylna kanapa (siedzisko) jest wyciągana i dzielona. w HTB tego nie ma.

dla kombi - podwójna podłoga bagażnika - niby gadżet, ale ułatwia np. zakupy i nie masz progu w bagażniku.

tempomat - późniejsze dołożenie w czasie gwarancji jest bardzo kłopotliwe i wiąże się z zakupem kodów aktywacyjnych w ASO. ( niepotrzebne koszta)

w ramach negocjacji - dogadaj się na jakąś powłokę dla lakieru - obecne są bardzo miękkie i po roku/dwóch, samochód może wyglądać na "zużyty" od mycia.

audio - jak pisałem bolero z 4 głośnikami. niby nic, ale różnicę czuć. no i większy ekran do obsługi googleMap.

silnik - czytałem że przy dużych prędkościach ekonomia silnika 1.0 znika, i silnik zaczyna być paliwożerny, mając większą moc pod nogą, stosunek ten może się zmienić.

personalizacja wnętrza - do style-a chyba można dołożyć "sportowe" fotele jak w MC. minus tego jest taki, że zagłówek jest zintegrowany, nieregulowany.
na kokpit możesz nakleić dekory - w sklepie skody wybierasz wzór ;) , bardzo ciekawe rozwiązanie.

gwarancja - warto brać na 4 lata - obecnie jest "kilka" punktów które nie dają spać właścicielom, i każdy stara się naprawiać te usterki w ramach właśnie gwarancji - u mnie też (chyba) będzie do wymiany sprężarka klimy....

komfort - 4 szyby w prądzie - wtedy możesz "z kluczyka" domykać szyby, i szyba kierowcy ma funkcję automatu , przy 2 szybach przednich elektrycznych, tej funkcji nie ma i trzeba trzymać przełącznik by całkiem otworzyć okno. lub je zamknąć.

polecam również mój temat :) - jest tam trochę opisów.
zarówno tu, na fcp jak i na fabiaclub.pl

Awatar użytkownika
zaber
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: zaber » 21 lipca 2017, 12:10

Dzięki za odpowiedź.
Podłokietnik jest w standardzie (style)
Tempomat w pakiecie za 1zł. (style)
Fotele sportowe mogły by być ale nie mają beżowej tapiceki a taką chciałbym mieć.
Koło zapasowe (dojazdowe czy normalne) nawet nie pisałem gdyż coś takiego musi być.
Naklejka na dekor raczej nie, w wersji Color jest piano dekor i on sam w sobie ładnie wygląda.
Silnik tutaj najbardziej myślę co wybrać - 110 ma - 6 biegów może mieć to wpływ na zużycie benzyny i ma tarcze z tyłu w standardzie (do słabszej dokupuje)
Kombi - tutaj raczej myślę w kontekście porównania Fabii i Rapida.
Podoba mi się wersja Color a kombi jej nie ma.
Jak widać każdy wybór ma swoje plusy. Na dzień dzisiejszy kombi raczej wypada.
Mam Roomstera i jeździ właściwie cały czas pusty. Nie to żebym miał kiedyś wielkie bagażniki.
W swojej historii miałem hatchbacki Felicję i Fabię I a nawet znam rodzinnie Fabie II.
Roomstera kupiłem nie dla bagażnika a dlatego że był tańszy od Fabii II w tamtym czasie z tym samym wyposażeniem a nawet lepszym. Poza tym podoba(ł) mi się.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 21 lipca 2017, 20:54

Tutaj był bym rozdarty. Mianowicie 1.2tsi z wyprzy czy nowy 1.0tsi. Biorąc pod uwagę dzisiejszą trwałość to 1.2 jest lepszy. Poza tym 1.0 łapie szybko zadychę przyjeździe z 4 osobami i wyprzedzaniu np. tir.
Z dodatków.....
Warto wziąć kessy bo klucze otwierane nie są zbyt trwałe a nowy klucz jest drogi. Kamera cofania też fajna rzecz. Adaptacyjny tempomat myślę że jest jeszcze za drogi. Polecam lakier metalik - wedle gustu :) . Radio bolero + 6 głośników+ BT + multi kierownica.
Przy kołach max 15" masz pełne koło zapasowe. Do 16" dostajesz tylko 15" koło z oponą kumho 185/60R15. Zwykle 15" koła są z oponami nexen (made in korea) , które szybko się ścierają. Można dopłacić kase i wziąć te lepsze opony. W tedy dostaniesz continentale.
Dla mnie musi być maxidot bo kreseczkowy pomiar paliwa mnie nie zadowala :)
Niestety przy wersji htb nie ma odchylanego siedziska. Jedynie jest kipowane oparcie, Jednak powstaje próg i nie równa podłoga. Siedzenie jest przykręcane na stałe.
Sportowe siedzenia bym wziął . W pierwszym moim aucie miałem sportowe siedzenia podobne do tych z monte carla i mi się wygodnie jeździło.
Easy start, klima automatyczna. to oczywistość aby to bylo w F3.

Zastanawiał bym się nad czerwono - sportowymi dodatkami ( kierownica, wajch od zmiany biegów i od ręcznego. Oprócz tego przemyślałbym navi.
Pozdrawiam,
Tomek

gadu: 7297471 - przed rozmową przedstaw się :)

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 21 lipca 2017, 22:33

Navi to lekkie nieporozumienie mając do dyspozycji smartlink.
Przy kessy bateria w kluczy zbyt często sie rozladowuje - zdiagnozowane w dwóch skodach.
Rzeczywiście - radar z tempomatem to fajne rozwiązanie.
Ja brałem na 17" i mam pełną 15ke na rezerwie ale jaką tam jest opona to nie wiem.
I jeszcze jedno - przy wersji 110KM w 1.2 tarcze z przodu są większe niż miałem w 1.9 tdi.
Chyba 280ki.
Maxidot połączony z kierownicą multi to fajny gadżet. Zwiększa na pewno bezpieczeństwo.
Dodatkowo - czujnik zmierzchu i deszczu - wtedy jest czujnik poziomu płynu w spryskiwaczach ;) czego mi brakuje.
Możesz jeszczecsie zastanowić nad grzanymi spryskiwaczami jeśli garazujesz pod chmurką.
W OII dokladalem a teraz mam fabrycznie.

tapatalk

Awatar użytkownika
zaber
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: zaber » 22 lipca 2017, 18:20

Teraz zamówić można tylko 1.0 ale chyba wezme mocniejsza wersje ma 6 biegów a ja po trasie jeżdże głównie więc chyba pomoże mi zejść ze spalaniem.
Maxidot jest dla mnie oczywisty, w style jest standardem na szczeście.
Lakier wezmę biały, teraz mam niebieski a że parkuję często pod blokiem który dzieli parking z biedronką, auto wygląda jak po wojnie.
Ludzie obijają auta bez opamiętania i to widać na ciemnym lakierze. Mam nadzieje że na białym aż tak nie będzie tego widać

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 22 lipca 2017, 21:13

niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że to jest uszkodzenie auta i traktowane jest jako kolizja. Głupi ludzie to nawet Ci nie powiedzą przepraszam. Tylko uważają że sie nic nie stalo :) . Sam to doświadczyłem przed marketem.
Lepiej sobie poszukaj miejsca gdzie będziesz parkował sam i nikt więcej. To jest gwarancja że nikt Ci nic nie zrobi.

1.2 to teraz tylko z wyprzedaży a 1.0 można sobie zamówić jaki się chce :) . To miałem na myśli :)
Wybór należy do zabera co chce czy smartlink czy navi :)
Czujnik spryskiwacza to fajna rzecz. Też się do niej przyzwyczaiłem :D
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
zaber
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: zaber » 24 lipca 2017, 06:10

Dzięki za odpowiedzi.

Miejsce sobie znalazłem, zrobili wreszcie "ludzki parking" z drugiej strony bloku i tam sobie spokojnie jak na razie stoje. Minus jest tylko taki że nie widze auta i nie słysze czy przypadkiem nie wyje alarm, ale sąsiedzi by na pewno donieśli.
Oczywiści i tam nie jest łatwo. Wszyscy jakoś tak się ustaliło parkują pod tym samym kątem. Wszyscy oprócz jednego. Mogę zrozumieć jak staje tak na początku parkingu, ale w środku?! Żeby to jeszcze były "wybryki" ale nie, tak parkuje codziennie pod innym kątem niż wszyscy. Oczywiście auto obite na każdej blasze, więc może mu nie szkoda. Tym samym zajmuje dwa czy trzy miejsca i robi się ciasno dla innych no ale jak widać musi pokazać swoją ja to nazwę głupote. Ale co sie dziwić.
Ja kupuję auto nowe za kupę kasy o chucham i dmucham. a teraz możesz mieć auto w cenie telewizora, więc po co dbać o własne a co dopiero cudze.
Ale to nie w temacie.
Navi mi nie potrzebne (kilka razy w roku mam podstawkę i 5,5 cala telefon, google wystarczy.
Telefonu z zasady nie odbieram jak jadę, chyba że stoje na światłach a ktoś dzwoni po raz enty.
Radio dla mnie ma grać i tyle, dlatego Swing mi wystarczy.

Ja jestem na tyle szurnięty że płyn spryskiwaczy dolewam bardzo często i też często używam więc pustka mi nie grozi. Olej sprawdzam co rusz.
Tak samo mam z benzyną, u mnie rezerwa jest przy połowie baku. Wtedy tankuje do pełna. Moje auta widziały rezerwę tylko raz w swoim życiu, po wyjeździe z salonu. Ma to swoje plusy. Jak było kiepskie paliwo na stacji co kiedyś tankowałem były przypadki że auta stawały. Mi się jakoś wymieszało i jeździło normalnie, przynajmniej nie odczuwałem znaczącej różnicy.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 24 lipca 2017, 19:16

Do kosztów auta musisz doliczyć że TSI jeżdża na pb 98 :D .
Co prawda na tabliczce pisze że min. 95 ale to nie jeździ jak powinno. Mam koło siebie sąsiada co ma 1.2tsi i tam leje na bank 95 bo ta fabia po odpaleniu chodzi jak młynek do kawy. Moja ma też 1.2 tsi i dużżo większy przebieg i chodzi ciszej pomimo tego że mam łańcuch. A koleś ma tam mało przejechane :)
ja do mojej leje minimum 98 a często gęsto czytaj prawie zawsze to v-power rancing i maxxmotion :D . Wtedy TSi jedzie :D :D . Na maxx silnik chodzi wyraźnie ciszej.
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Kupujemy Auto”