Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Fabia II Benzyna poszukuje/pomoc w ocenie

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
konvi
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Silnik: 1.4 16V/85 KM
Aktualne auto: Daewoo
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fabia II Benzyna poszukuje/pomoc w ocenie

Postautor: konvi » 25 maja 2017, 14:57

Witam wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu poszukuję nowego samochodu. Od razu zaznaczam, że nie znam się niestety za bardzo na motoryzacji. :oops:
Poszukuję pewnego, w miarę nowego (5 letniego) samochodu w benzynie. Wybór padł na Fabię II (chciałbym coś z rocznika 2013r. lub ew. młodsze). Ostatnio wpadła mi w oko taka sztuka.
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fab ... 387af72784
Co o niej sądzicie?
Zastanawia mnie kilka kwestii:
1. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas oględzin/wizyty u mechanika?
2. instalacja gazowa - szukam czegoś w benzynie, nigdy nie byłem przekonany do instalacji gazowych, nie planuje też pokonywać takich dystansów żeby instalacja była mi niezbędna. W tym egzemplarzu wiem, że jest to fabryczna instalacja ale nie mam pojęcia jak ona się spisuje we współpracy z tym silnikiem? Czy jazda z założoną instalacją gazową głównie na benzynie ma sens? czy
3. Żywotność - powyższy egzemplarz ma już spory przebieg, zastanawiam się jak wygląda jego żywotność, chciałbym, żeby auto posłużyło mi jeszcze ładnych parę lat i nie chciałbym być zmuszony wkrótce go sprzedawać bądź dokonywać jakiś gruntownych (=bardzo kosztownych) remontów
[/list]
Może macie namiary na kogoś kto chce sprzedać "pewną" Fabię, najlepiej z Łodzi lub okolic.
Z góry wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Re: Fabia II Benzyna poszukuje/pomoc w ocenie

Postautor: jacekpk » 25 maja 2017, 17:38

Witaj na forum, Kolego!

Po pierwsze musisz wiedzieć, że w wypadku Skody nie ma czegoś takiego jak fabryczna instalacja gazowa. Jak sama nazwa wskazuje, fabryczna instalacja montowana jest na linii produkcyjnej w fabryce. W instalacje Landi Renzo oferowane w Skodzie są tzw instalacjami akcesoryjnymi i montowane są albo bezpośrednio w ASO, albo w warsztacie gazowniczym z którym mają umowę. Na ile mi wiadomo żadna Skoda nie wyjeżdża z fabryki w Czechach wyposażone w instalację LPG - są to co najwyżej instalacje CNG (gazu ziemnego) w Octavii 3 generacji.

Jeśli szukasz samochodu na parę lat to szukaj dalej. To auto której podlinkowałeś ma swój przebieg i będziesz lada chwila musiał w nie inwestować - a to zawieszenie, a to coś... Jest to nieuniknione. Widać, że swoje ta Skoda przejechała, bo lampy ma nieźle zmatowiałe. Osobiście radziłbym szukać od pierwszego właściciela w kraju, nie żadne sprowadzane okazje od handlarzy czy innych komisantów, ani też nie poleasingowe, jak ma to miejsce w wypadku Fabii z Twojego ogłoszenia.

konvi
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Aktualne auto: Daewoo
Kontaktowanie:

Postautor: konvi » 25 maja 2017, 19:47

jacekpk pisze:Po pierwsze musisz wiedzieć, że w wypadku Skody nie ma czegoś takiego jak fabryczna instalacja gazowa.

Bardzo dziękuję za cenną uwagę. W rozmowie ustaliłem, że instalacja jest od nowości i automatycznie, błędnie założyłem, że jest to fabryczna istalacja.
Ok w takim razię będę szukał dalej, bo tak jak wspominałem wcześniej, zależy mi na samochodzie na ładnych parę lat. Jeszcze raz dziękuję za radę.

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 25 maja 2017, 20:23

Uzupełniając temat - są instalacje FABRYCZNE LPG, ale że względu na homologacje butli w PL są modyfikowane.
Octavia z fabryczna instalacja ma wskaźnik ilości gazu w liczniku.
W PL na początku było ok 500 takich samochodów (2011r.)

tapatalk

andrzejp.50
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Aktualne auto: Fabia II
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 29 maja 2017, 22:35

jacekpk pisze:ani też nie poleasingowe

Nie strasz leasingami bo wcale nie każde auto z leasingu jest złe. Swoją Fabie kupiłem od gościa który jest na forum Octavia Club Polska i z aut poleasingowych wyszukuje najlepsze możliwe egzemplarze. Nie mogłem się przekonać ale po weryfikacji w ASO gdzie stwierdzili że auto jest bardzo zadbane zdecydowałem się na zakup. Co ważne sprzedający deklarował że nigdy nie miał auto które miało chociażby jeden element malowany. Tak " dla sportu " sprawdziłem miernikiem wszystkie 4 auta które wtedy miał pod domem i każdy miał fabryczny lakier

jeśli jesteś zainteresowany to mogę dać Ci namiary do gościa od którego kupiłem auto. Z tego co mówił wtedy jak kupowałem to jeszcze miał takie mieć. A kupiłem srebrne kombi 1.4 16V 86KM w wersji ambition i szczerze mocno polecam taką konfigurację

andrzejp.50
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Aktualne auto: Fabia II
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 30 maja 2017, 23:19

konvi pisze:Może macie namiary na kogoś kto chce sprzedać "pewną" Fabię, najlepiej z Łodzi lub okolic.
Z góry wielkie dzięki za pomoc

Zadzwoniłem dzisiaj do gościa od którego kupiłem Fabie. Ma w tej chwili 2 takie same jak moja tylko przebiegi inne. Co prawda jest z Krakowa ale moim zdaniem warto. Ja też długo szukałem w swoim rejonie ale ostatecznie pojechałem ponad 150km w jedną stronę i sie nie zawiodłem. Możesz dzwonić do niego pod 518 741 061 i dowiesz się wiecej

Wróć do „Kupujemy Auto”