Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Prośba o wycenę czy warto?

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
rabarbar11
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Aktualne auto: brakii
Kontaktowanie:
Status: Offline

Prośba o wycenę czy warto?

Postautor: rabarbar11 » 08 maja 2017, 18:58

Witam! Słabo znam się na autach a o skodach to już nic nie wiem dlatego prosiłbym kolegów o podpowiedź czy warto to autko kupić? https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fab ... xtor=SEC-8

andrzejp.50
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Silnik: 1.4 16V/85 KM
Aktualne auto: Fabia II
Kontaktowanie:

Re: Prośba o wycenę czy warto?

Postautor: andrzejp.50 » 08 maja 2017, 21:30

Wysoka cena sugeruje bardzo dobry stan. Trzeba jechać i zobaczyć. Na zdjęciach wygląda dobrze

Awatar użytkownika
warzo
Administrator
Administrator
Lakier: Błękit Race metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III kombi
Kontaktowanie:

Postautor: warzo » 08 maja 2017, 22:32

Poproś o vin, sprawdź dostępne rejestry. Warto jechać i ocenić na żywo, bo cena wysoka i przebieg niemały. Jednak silnik chyba najlepszy. Widać, że ładnie wyczyszczona, ale też zadbana.
F3 COMBI STYLE BLUE RACE
_
była: F2 FL MC 1.4 16v 86KM
Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!
=
Obrazek

baran123
-#user
-#user
Lakier: Błękit Aqua
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: Fabia :)
Kontaktowanie:

Postautor: baran123 » 11 maja 2017, 17:28

Wybierz się do ASO z właścicielem. Sprawdzą dokładnie auto i będzie wszystko wiadomo.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 11 maja 2017, 22:54

rabarbar11 pisze:Witam! Słabo znam się na autach a o skodach to już nic nie wiem dlatego prosiłbym kolegów o podpowiedź czy warto to autko kupić?

Kolego, nie oczekuj cudów że ktoś Ci tu odpowie na to pytanie. Ja mam trochę doświadczenia w kupowaniu Skody - Fabii i nie tylko. Są one niestety (w sensie: te doświadczenia) jak najgorsze. Jeśli chodzi o sprowadzane samochody to prawda jest taka, że znakomita większość egzemplarzy jest w jakiś sposób kręcona - albo ma zatuszowaną przeszłość wypadkową i/lub ma kręcone liczniki. Mam swoje dosyć proste, ale jednocześnie sprawdzone sposoby, które w kilku wypadkach pozwoliły mi zdemaskować zarówno przekręcone liczniki, jak też poważne naprawy w autach, co do których sprzedający zarzekał się iż nigdy nie były nawet malowane. Niestety, takie jest życie. Jeśli ktoś myśli że jest inaczej i tym razem trafił naprawdę na super bezwypadkową okazję, po prostu "igiełkę", od niemieckiego emeryta lub babci jeżdżącej od święta do kościoła, temu szczęścia, zdrowia i powodzenia życzę w eksploatacji takiego wozu :) Szczególnie jeśli auto ma 11 lat, 198 tysięcy km na liczniku i pochodzi z Niemiec.

W wypadku tego egzemplarza widać, że jest on wypicowany pod kątem sprzedaży, a to niestety może świadczyć że sprzedający ma coś do ukrycia. Doświadczenie pokazuje, że na ogół tak właśnie jest. Jestem niemal pewny, że jego stan licznika jest on daleki od prawdziwego przebiegu. Ja mam zasadę popartą negatywnymi doświadczeniami, by aut szukać wyłącznie w miarę sprawdzonych miejscach.

Jeśli jednak jesteś zdeterminowany to poddaj to auto należytej weryfikacji. Moim zdaniem jedynym warunkiem zakupu takiego egzemplarza jest: zweryfikowanie go w ASO oraz opinia niezależnego rzeczoznawcy (zdecydowanie nie ograniczałbym się wyłącznie do weryfikacji pojazdu w ASO). Uważam, że tego typu "okazje" sprowadzane zza zachodniej granicy trzeba weryfikować z potrojoną czujnością, bo skala oszustw jest niestety niewyobrażalna.

andrzejp.50
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Silnik: 1.4 16V/85 KM
Aktualne auto: Fabia II
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 13 maja 2017, 23:30

Jacek ma dużo racji. Osobiście wyleczyłem się z kupowania sprowadzonych. Obecną Fabie zakupiłem od forumowicza Octavia Club Polska. Sprzedaje samochody z Polskiego Salonu z opiniami niezaleznych rzeczoznawców. Na początku troche nie mogłem uwierzyć w tą opinię ale prześwietliliśmy auto na wylot i faktycznie stan auta pokrywał się z opinią rzeczoznawcy

Wróć do „Kupujemy Auto”