Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Fabia 2

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
Vitalli
-#user
-#user
Lakier: Niebieski Laser
Silnik: 1.6 16V/ 105 KM
Aktualne auto: Mazda 3
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fabia 2

Postautor: Vitalli » 02 kwietnia 2017, 18:22

Cześć Fabowicze mam pytanie zamierzam zakupić fabie 2 tak od 2010 do 2013 i moje pytanie jaki silnik polecacie jest mi obojętne czy ropniak czy benzyna zależy mi na w miarę żwawym przyspieszaniu tanim w utrzymaniu głównie jazda na mieście lecz weekendami jazda trasa wiec żeby nie było paniki podczas wyprzedzania wiec 1.2 raczej odpada. Wiem ze z autem używanym jest loteria jak sie trafi wiec na to juz wpływu juz mieć nie będę aczkolwiek ma to być auto raczej na lata także zależy mi na dużej żywotności silnika. Przeczytałem juz kilka forum nie sumie do każdego silnika ktoś ma jakieś ale . Ps widziałem jak tutaj nie którzy ładnie modernizują swoje Fabinki i szczerze jestem juz napalony na nie które rozwiązania.

andrzejp.50
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Silnik: 1.4 16V/85 KM
Aktualne auto: Fabia II
Kontaktowanie:

Re: Fabia 2

Postautor: andrzejp.50 » 03 kwietnia 2017, 16:45

Mimo że dopiero co się zalogowałem na forum to z czystym sumieniem polecam Ci silnik 1.4 16V 85KM. Mocy ma wystarczająco. Wcześniej miałem ten silnik w Polo tylko tam miał 75KM. Polecam także nadwozie kombi. Nigdy nie wiadomo czy nie będziesz potrzebował przewieźć czegoś większego. Teraz przesiadłem się na Fabie Kombi bo potrzebny mi większy bagażnik. Do tego silnika bez problemu założysz gaz i jeździsz bardzo tanio. Z tego co sie zorientowałem podczas oględzin to auto kupiłem od człowieka który jest zrzeszony w Octavia Klub Polska. Jak kupowałem to miał 4 dokładnie takie same fabie kombi z listopada 2012 roku. Oglądałem wszystkie, każda zadbana i dobrze utrzymana. Mój zaufany mechanik który sprawdzał moje auto nie miał żadnego zarzutu. Fabryczny lakier na całym aucie i przebieg potwierdzony nawet opinią rzeczoznawcy. Jeśli byłbyś zainteresowany to zadzwonie do tego człowieka czy mógłby mi podesłać aktualne ogłoszenie

Vitalli
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Vitalli » 04 kwietnia 2017, 06:27

Dzięki napisze do Ciebie jakby co bo jeszcze zbieram fundusze bo moja mazda 3 juz działa mi na nerwy... 85 koni do miasta wydaje sie Ok musiałbym sie kiedyś przejechać takim żeby zobaczyć jak na trasie to wyglada :) No właśnie myślałem tylko nad kombi bo zwykła ma malutki bagażnik. Zastanawiałem sie jeszcze nad rapidem ale tam cena dość duża jeszcze chodź silnik 1.2 tsi 105 koni dla mnie wydaje sie delikatna zagadka dlatego tu napisałem żeby czasem sie nie wkopać z jakimiś kosztownymi naprawami. W jakich mniejnwiecej cenach ten twój znajomy ma Fabinki ?

andrzejp.50
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 04 kwietnia 2017, 23:28

Na autostradzie spokojnie jedzie 140 km/h. Jak dla mnie przyspiesza dość dobrze. W mieście też jeździ się płynnie. 1.2 TSI jest dobry jak nic się nie dzieje z tego co czytałem wcześniej. Ale silnik ma problematyczny łańcuch rozrządu i wtrysk bezpośredni więc o instalacji gazowej zapomnij. Chyba miedzy 6000 a 8000 zł kosztują te instalacje. 1.4 16V 85KM to jeszcze silnik według starej szkoły. Zmieniasz oleje, filtry, rozrząd i jeździsz bez obaw o to że auto klęknie po drodze. Jakiś czas temu czytałem że możliwa jest modyfikacja tego silnika poprzez zmiane oprogramowania i można zyskać około 10 - 15 KM ale podobno pogarsza się przebieg momentu obrotowego. Musiałbyś porozmawiac z fachowcem od chiptuningu. Mi 85KM wystarczy i raczej nie bede nic zmieniać.
To nie jest mój znajomy. Do tego człowieka trafiłem z ogłoszenia na otomoto. Zorientowalem się że należy do Octavia Klub Polska bo w swojej Octavii miał właśnie podkładki pod tablice Octavia Klub Polska. Wcześniej oglądałem inne takie same auta ale ciężko było znaleźć coś co nie było szpachlowane lub z kilkoma malowanymi elementami. U tego człowieka wszystkie 4 sztuki miały fabryczny lakier. Chyba w jednej sztuce na którymś z przednich błotników było nieco ponad 200 mikronów ale mój mechanik stwierdził że to musiało być jakieś drobne obtarcie bo błotnik nawet nie był ściągany. Także auta bezwypadkowe, z pewną historią i zadbane. Po negocjacjach ceny za swoją dałem 30 tys z przebiegiem 73 tys.km. Wyjściowo było za nią 31 900. Jeśli dobrze pamiętam to pozostałe auta miały przebiegi 79 tys.km cena 31900, 86 tys.km cena 31900 zł i 101 tys.km cena 30 900zł. Ceny może i wysokie ale jak pisałem auta bezwypadkowe, z pewną historią, zadbane i przebiegi prawdziwe. Bardzo miły i uczciwy człowiek. Dwa tysiące spokojnie ugrasz z ceny. Aha, ten człowiek jest z Krakowa.

Vitalli
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Vitalli » 05 kwietnia 2017, 19:59

Nie No gazu w ogóle nie planuje zakładać. Nie No spoko ja większość czasu jeżdżę po mieście. Lecz jak mówiłem w weekendu dość często wyjeżdżam nie są to długie trasy, raczej rzędu 70-100 km i nie chce mieć paniki podczas wyprzedZania jak to juz kiedyś miałem z oplem. A To ze gościu z Krakowa to nie ma tragedi fakt ze jestem z poznania ale po dobre pewne auto mogę jechać niż brać byle co. Wiec za jakiś czas pewnie sie odezwę bo dopiero tak za 4/5 miechow będę mogl wystawić swój samochód. A bez jego sprzedaży nie mam co sie brać za kupowanie kolejnego. Lecz juz raczej Fabia kombi bedzie tym następnym ;)

andrzejp.50
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 05 kwietnia 2017, 22:36

Z jak dużym obciążeniem będziesz jeździć w trasę?

Vitalli
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Vitalli » 06 kwietnia 2017, 20:48

2 osoby plus lekkie podręczne bagaże ewentualnie moze 3 od czasu do czasu

andrzejp.50
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 07 kwietnia 2017, 09:45

Hmm to w sumie tak samo jak w moim przypadku. Z tego co widzę Twoja Mazda ma 105KM przy czym to auto jest cięższe niż Fabia. Jak dla mnie przy takim obciążeniu o jakim piszesz 85KM na trasie w zupełności wystarcza. Ewentualnie mógłbyś zrobić rozeznanie u fachowców od tuningu silników czy możliwe jest podniesienie mocy o te 10-15KM i jakie by to miało efekty w przebiegu krzywej mocy i momentu obrotowego. Największym plusem tych 1.4 16V jest niezawodność. Prosta konstrukcja.
Moja opinia i wiedza o pozostałych silnikach jest następująca:
1.2 THP: 3 cylindry, głośny, wibruje, słabo jedzie, do kombi sie nie nadaje
1.2 TSI : tutaj na plus moment obrotowy ułatwiający wyprzedzanie. Ale jak wiadomo ten silnik ma problemy z rozrządem i zastosowano w nim dużo nowoczesnych rozwiązań których trwałość już nie jest taka jak w silnikach według starej szkoły
1.6 TDI : z tego co wiem to nie ważne czy 75,90 czy 105 KM to jest ten sam silnik różniący się oprogramowaniem. No i tutaj już się dużo dzieje. Dwumas, wtryskiwacze piezoelektryczne i DPF. Silnik na trase rewelacyjny ale jak większość masz zamiar jeździć po mieście to jazda na niedogrzanym silniku dość szybko będzie powodować zapychanie się filtra DPF. A z tego co mój mechanik mówił przymierzają się do tego by diagnosta sprawdzał na przeglądzie na SKP czy DPF faktycznie jest w aucie. Jak stwierdzi że wycięty to mają zabierać dowód i kierować na ponowny montaż DPF. W jeździe miejskiej gdzie dużo jeździ sie na niskich obrotach dwumas też będzie niekorzystne warunki pracy. Wtryskiwacze piezoelektryczne jeszcze nie mają takich możliwości regeneracji jak elektromagnetyczne więc w razie niesprawności zostaje tylko wymiana za okolice 800 zł sztuka
W 1.6 TDI i 1.2 TSI jest turbo. Turbo też nie lubi częstej jazdy na zimnym silniku.

1.2 THP i 1.6 TDI odrzucam z miejsca przy mojej eksploatacji czyli właściwie takiej samej jak Twoja. 1.2 THP bo za słaby a 1.6 TDI bo za dużo elementów podatnych na szybsze zużycie przy eksploatacji miejskiej. W 1.2 TSI nie przekonuje mnie awaryjny rozrząd łańcuchowy. Gdybym nie miał wyboru w postaci 1.4 16V to zdecydowałbym się na 1.2 TSI. Ale póki można mieć prosty i niezawodny silnik to zamierzam z tego korzystać. I chyba ze względu na niezawodność 1.4 16V dość mocno trzymają cenę. I moim zdaniem za 5-8 lat dużo łatwiej będzie go odsprzedać

Vitalli
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Vitalli » 07 kwietnia 2017, 19:28

Dobra wielkie dzięki za wszystkie informacje ;) właśnie głównie chodziło mi o to bo opowiedział sie ktoś kto użytkuje dany motor bo to najważniejsze. No właśnie tez mi sie wydawało ze masa mazdy do fabi sie różni i wyjdzie na to samo. Także pokazostaje mi tylko chwile odczekać i za jakiś czas szukać czegoś dobrego. Wielkie dzięki za info :)

andrzejp.50
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejp.50 » 09 kwietnia 2017, 12:15

Proszę bardzo ;)
Jakbyś potrzebował kontakt do tego gościa od którego kupiłem to wiadomo gdzie mnie szukać ;)
Pozdrawiam

Wróć do „Kupujemy Auto”