Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

szukam fabii I pytanie o kod silnika

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
soro11
-#user
-#user
Lakier: Szary Graphite metallic
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

szukam fabii I pytanie o kod silnika

Postautor: soro11 » 05 października 2015, 13:02

Cześć.
Jako, że szukam auta dla kobiety, wybór padł na fabie I, tylko mam kilka pytań do doświadczonych posiadaczy tych aut.
Jeśli ktos z forumowiczów posiada takie auto ( pewne) na sprzedaż to również prosze o kontakt.

Jak poczytałem trochę o tym modelu to głównie jest polecany silnik 1.4 16V, ale widzę, że skody maja taki trzycyfrowy literowy kod silnika typu APE/AUA/BBY/BKY i przy samym silniku 1.4 jest tych kodów z siedem. Czy one rzeczywiście sie różnią jakoś znacznie, który jest najmniej awaryjny, a może któryś szczególnie nieudany i niepolecany?I jak rozpoznać jaka jest wersja silnika w danym aucie zamontowana?
Czy po lifcie wyeliminowano problem gnijącej wiązki elektrycznej w komorze silnika?
Czytałem też o nieszczelnych tylnych drzwiach gdzie lubi dostawać sie woda do auta, po lifcie też to jest?
Czy w książce serwisowej (oryginalnej) powinna być taka wlepka z danymi pojazdy typu jaka jest wklejona w bagażniku pod wykładziną?

generalnie nastawiam się na fabie I polift ( ale nie koniecznie), hatchback ( koniecznie), silnik benzynowy
( koniecznie), klima (wskazana), ABS, wspomaganie

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Re: szukam fabii I pytanie o kod silnika

Postautor: kapi » 05 października 2015, 18:27

Soro11, na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.
Wystarczy poszukać chwile.
Wiązka dotyka prawie każdą fabie1.
Drzwi ciekną i trzeba się tym zająć,
Oznaczenie silnika kodowe jest na wlepce w bagażniku lub książce,
Jakby się nie różniły, to byłby jeden symbol ;) a czym się roznią to malo kto wie.
Przegladaj dział ogłoszeń tutaj oraz na Fabiaclub.pl
Obecnie jest bardzo fajne autko wystawione, ale TDI i kombi ;)

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Re: szukam fabii I pytanie o kod silnika

Postautor: Goldi » 07 października 2015, 13:59

Wszystkie silniki z grupy VAG mają oznaczenia literowe.
Co do samych oznaczeń to występują one w zależności od modernizacji silnika przez kolejne lata produkcji.
Jeśli chodzi o 1.4 występuje w wersji 16V, tam pojawiał się problem zamarzającej odmy, oraz MPI, który był jednostką bardzo trwałą.Charakteryzował się większym spalaniem, za to był idealny do gazu.To tak pokrótce.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Wróć do „Kupujemy Auto”