Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
Awatar użytkownika
Adrian
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Postautor: Adrian » 12 maja 2015, 16:06

Ciężko powiedzieć, bo w sumie nigdy tego nie notowałem, nie jest jakoś wyjątkowo drożej ze względu że jest to RS bo części są w skodzie uniwersalne. Octavia kosztuje mnie w utrzymaniu tyle samo.
PerfectService by DobryGrześWawa
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ

nowyyy
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: nowyyy » 12 maja 2015, 18:43

Ostatnie już chyba pytania...apetyt na olej jakiś był (powiedzmy na 10kkm bo co tyle wymieniam)?? 5W czw 10w i wyczytalem, ze nie ma kata...nie kopcila przy spokojnej jeździe i poziom hałasu raczej nie wzrósł?? Wiadomo przy wyższych obrotach jak to diesel coś tam puści zawsze :) sorry że trochę może mecze, Ale chciałbym zebrać jak najwięcej info przed ewentualnymi ogledzinami ;)

Awatar użytkownika
Adrian
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian » 12 maja 2015, 19:17

Olej 5w40 zgodny z normą vw, do silnika wchodziło 4,3 lub 4,5 litra a reszta zostawała na ewentualne dolewki ale nie trzeba było. Od wymiany do wymiany wystarczało, wymiany robiłem co 15 tyś to przeważnie było przed zimą i na wiosne. Co do kata dźwięk się nie zmienił przy wolnej jeździe natomiast przy wyższych obrotach zrobił się bardziej basowy, ale wg mnie głośniej nie było. Auto przy normalnym przemieszczaniu nie dymiło co jest efektem programu z głową który nie jest podlany paliwem żeby była moc. Jak mocniej się pojechało np przy wyprzedzaniu było widać lekkie zadymienie. Dodam że obecne autko również mam już po programie bo nigdy przez to nic z autem się nie działo. Jak masz pytania nie ma problemu pytaj, nawet jak będzie potrzeba to mogę podjechać na oględziny. Co do przebiegu to auto od chwili gdy ja je mam jest serwisowane u mojego mechanika bo w ASO to ja mechanikom nie ufam np pod względem jazd testowych, więc przebiegu tam nie potwierdzisz. Ale mam taką manie robienia zdjęć fajnych przebiegów np 66666 77777 99999 123456 i takie zdjęcia mam z których można sobie odczytać datę zrobienia zdjecia.
PerfectService by DobryGrześWawa

Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF

Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ

nowyyy
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: nowyyy » 12 maja 2015, 20:53

Spokojna jazda czyli bardziej wykorzystanie zakresu Nm, aniżeli kręcenie do czerwonego pola , ale znalazłem wykres, także do max 3rpm wystarczy, a nie lubię zostawiać zasłony dymnej ;) Dzięki wielkie :super: Oczywiście w razie oględzin dam znać.

Pozdrawiam

xlamusx
-#user
-#user
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.4 MPI/60 KM
Kontaktowanie:

Postautor: xlamusx » 25 lipca 2015, 18:47

A czy ktoś pomoże mi?

Awatar użytkownika