Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
Gość
Status: Offline

Re: Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Postautor: Gość » 12 maja 2015, 10:29

Wolałbym serię jeśli chodzi o moc...jednostka jakby nie było pewnie trochę wysilona i eksploatacja części szybsza, aczkolwiek mogę się mylić...przebieg rozumiem oryginalny?? Jakąś historia jeśli chodzi o wypadkowość?? Jakie dokładnie modyfikacje przeszła?

Pozdrawiam

coolmobil
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: coolmobil » 12 maja 2015, 11:24

Gość pisze:Wolałbym serię jeśli chodzi o moc...jednostka jakby nie było pewnie trochę wysilona i eksploatacja części szybsza, aczkolwiek mogę się mylić...?

Pozdrawiam

Nie zgadzam się z Tobą. Takie modyfikacje do takich parametrów nie powodują że jednostka jest wysilona, części też szybciej Ci nie będą padać (warunek że umiesz użytkować auto z turbo).
Co do pozostałych kwestii niech się wypowiada Adrian, on najlepiej zna to auto :)
Jest: Opel Inisgnia Sport Tourer, Cosmo 2.0 CDTi
Było: Skoda Fabia RS 1.9 TDI 187 KM, 2005

nowyyy
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: nowyyy » 12 maja 2015, 12:32

Użytkować jak najbardziej umiem, a wpakować się w koszta nie problem...jeżdżę dieslem kilka miesięcy i po poprzednim właścicielu wlozylem już 5tyś, także staram się być ostrostrożniejszy :) dzięki za sprostowanie :ok:

coolmobil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: coolmobil » 12 maja 2015, 12:46

Ostrożności nigdy za wiele.
Ja nie namawiam, nie wciskam tego auta. Nie znam właściciela (może raz w życiu go widziałem, choć nawet tego nie jestem pewien).
Wiem jedno auto jest OK, a z tego co znam Adriana to można polegać na jego słowie.

Auto przez cały okres czasu u Adriana (teraz chyba też) było serwisowane u jednego z najlepszych jak nie najlepszego speca w Wawie od TDI z grupy VAG.
Koleś ma ksywe DGW - Dobry Grześ Wawa. Bardzo dobrze znany na OCP.

Sam serwisowałem auto u niego.

Pytałeś czy auto jest godne zainteresowania - zdecydowanie tak.

Obaj z Adrianem mieliśmy praktycznie identyczne RS-ki. Ostatnio rozmawialiśmy, że gdy by finanse pozwalały (na autka na weekendy) to oba autka by u nas pozostały i pewnie by były jeszcze przez wiele lat na chodzie.

Ps. Zawsze możesz dogadać się ze sprzedającym, że chcesz sprawdzić auto w wyznaczonym punkcie serwisowym.

Awatar użytkownika
Adrian
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian » 12 maja 2015, 13:13

Jak sprzedawałem autko to było przez obecnego właściciela spr czujnikiem. Nie miał wątpliwości że auto jest bezwypadkowe. Jest wgniotka widoczna na zdjęciu nad drzwiami kierowcy na krawędzi dachu. Spadła gałąź jakieś 6 miesięcy po zakupie przeze mnie. Nie robiłem tego bo wiązało by się to z lakierowaniem a później by ktoś powiedział że po "dachu". Z napraw to tylko eksploatacja typu olej (zawsze wymieniałem na Motul) filtry, hamulce, przy przebiegu ok 100 tyś rozrząd z pompą wody i zawieszenie Koni Sport. Z ponadprogramowych akcji to wymiana czujnika położenia wałka rozrządu bo nie mogłem 2razy odpalić a że nie lubię takich akcji to został wymieniony.

Tak jak Coolmobil pisał jak tylko wygramy w lotto to auto będzie stało w naszym garażu bo jakoś sentyment pozostał.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, 14:44 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
PerfectService by DobryGrześWawa
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ

Gość

Postautor: Gość » 12 maja 2015, 13:26

Dzięki Panowie...żeby przy zakupie każdego samochodu była taka dostępność informacji :ok: postaram się w najbliższym czasie skontaktować ze sprzedającym...

nowyyy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: nowyyy » 12 maja 2015, 13:55

Adrian powiedz mi jeszcze czy były zmieniane jakieś graty jeśli chodzi o 186KM czy tylko program, mapy?? :)

Awatar użytkownika
Adrian
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian » 12 maja 2015, 14:47

Nie chciał bym też abyś traktował to jako przymuszenie. Sam szukałem auta rok temu a ok miesiąc temu razem z coolmobilem szukaliśmy dla niego wiem jak to jest gdy ktoś opisuje auto jako ideał my jedziemy z wawy do Łodzi i się okazuje że zrobiliśmy sobie wycieczkę bo nawet do serwisu nie trzeba było jechać aby wiedzieć że nie warto tego kupić. Tu jednak gwarantuję Ci choć nie wiem skąd jesteś że wycieczka może się opłacać bo będziesz zadowolony i nie będziesz musiał dokładać do auta.

Jeśli chodzi o silnik to jest to ASZ z zrobionym centralnie fmic oraz wymieniona turbo na pancerne jak to mawiają ARL. To wszystko jak i modyfikacje były robione w firmie compsport. Na forum fabiaclubpolska oraz na octaviaclubpolska możesz znaleźć wątki z opisem auta i większą ilością zdjęć. Wszędzie jestem dostępny pod tym samym loginem.
PerfectService by DobryGrześWawa

Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF

Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ

nowyyy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: nowyyy » 12 maja 2015, 15:26

Daleko nie mam...autostrada i 200km :) powiedzcie mi jeszcze jak wyglądają ceny części eksploatacyjnych i jak z dostępnością??

coolmobil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: coolmobil » 12 maja 2015, 15:58

silnik 1.9 TDI w tym przypadku ASZ to mówiąc kolokwialnie silnik prosty jak budowa cepa. Wariacji silnika 1.9TDI jest pełno od 90 KM do 150.
Części tanie, oczywiście w zależności jaki będziesz montował. Hamulce mogą kosztować np. 200 PLN a mogą i 1000. Wszystko zależy co wybierzesz. My jeździliśmy np. na Ferrodo DS performance i ATE. Typowa eksploatacja nie powoduje że kieszeń robi się pusta. Części oryginalne dostępne są wszędzie, zamienniki też. Tam nie licząc FMIC, amortyzatorów czy hamulcy wszystko jest seria i każdy serwis Ci to ogarnie.
Spalanie to już kwestia dyskusyjna w zależności jak kto jeździ, ale tutaj dam przykład: droga w 2 RS-ki z nad morza 7-ką, średnia prędkość w granicach 100 i spalanie w okolicach 7.3. Jeden powiem że jak na diesla dużo, ale my rzadko kto nas wyprzedzał (jeden merol który już jak dla nas za grubo jechał i wyprzedzał na 3 więc go puściliśmy)

Wróć do „Kupujemy Auto”