Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Wszystko co pomoże przyszłemu nabywcy w zakupie auta, prośby o ocenę danych ogłoszeń.
Skipper
-#user
-#user
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Postautor: Skipper » 14 lutego 2015, 20:59

Witam
Jestem nowy na forum (istnieje tu od 5 minut) i od razu muszę prosić Was o pomoc, mianowicie szukałem jakiegoś ciekawego hatchbacka no i chyba znalazłem, są to dwie skodzinki z roku '05 jednak znacząco różniące się ceną jak i mocą. Chciałbym wrzucić tu linki do ofert i przeczytać co sądzicie o tych autach i czy są one w ogóle godne zainteresowania.

1. http://otomoto.pl/skoda-fabia-rs-240-ps ... 60302.html
Po ostrym tuningu, podkręcony silnik do prawie maximum. Zastanawia mnie dziwny wydech, taki jakby nie z tej wersji, bo wręcz nie pasuje to do sportowego auta. Zwykle RS'y mają owalny chromowany pojedyńczy wydech, a nie dwie czarne rurki. Możecie coś mi powiedzieć jaki wydech montowano fabrycznie i coś więcej o tym konkretnym aucie? Martwi mnie że zdjęcia robione latem, a auto od handlarza więc pewnie stoi pół roku nie odpalane...

2. http://otomoto.pl/C35849532.html
Delikatny tuning, no a cena dużo mniejsza. Za to przebieg dość duży no ale auto zadbane, pierwszy właściciel i oferta prywatna.

Któreś z tych jest warte zainteresowania i warte swojej ceny czy odpuścić?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Re: Kupujemy RS- potrzebna pomoc

Postautor: kapi » 15 lutego 2015, 10:50

Warto zobaczyć obydwa. Zdobądź kody wyposażenia i sprawdź czy rzeczywiście nie miały maxi-dota. Ta pierwsza : elektryka tylko z przodu ?
Druga : tylny zderzak jakoś odstaje - trzeba by sprawdzić co tam się działo. Na zaslepkach nad radiem cos jest na klejone - tam powinny być regulatory granych stołków.
W pierwszej były zdejmowane osłony słupków pod audio ? Widać takie owale.
Jakoś przyzwyczajony jestem że RS to bogato wyposażony był. Mimo to warto poprosić o zdjęcie wlepy z bagażnika i sprawdzić.
Osobiście patrzylbym za tą druga mimo przebiegu.

Skipper
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Skipper » 15 lutego 2015, 12:35

No fakt, pierwsza z elektrycznymi szybami tylko z przodu w "najbogatszej" wersji (jak to pisze sprzedający) to coś nie gra. Te słupki to też coś dziwne, no ale zobaczymy ile na telefon się dowiem.
Co do drugiej to tylny zderzak wygląda jak by miał trochę ciemniejszy odcień, nie wiem czy to takie światło czy coś się tam działo. Do podgrzewanych foteli to pewnie sprzedający by się przyznał, no ale jak się wybiorę to to zweryfikuje.

Co do tej wlepy to bladego pojęcia nie mam o co chodzi :D Gdzie to konkretnie się znajduje, ilu znakowy jest kod i inne jakieś szczegóły żebym mógł podać sprzedającemu? Po tym kodzie też można zweryfikować czy był Maxi-dot?
Takie jeszcze pytanie odnośnie silnika w pierwszym ogłoszeniu sprzedający napisał że to silnik 2.0 ale fabrycznie montowany był 1.9 wątpię żeby ktoś swapował, a porównując te dwie skody z otwartymi maskami to wygląda że to te same silniki, prawda?
I ostatnie pytanie, 1.9 tdi to silniki chyba dość mocne i raczej niezniszczalne, wiec te 240 KM nie powinno być dla niego zabójcze tym bardziej że firma daje gwarancje na modyfikacje, ale jak sądzisz, auto będzie kopcić jak lokomotywa i palić ropy jak mały samolot? Planuje zadzwonić do tej firmy i dowiedzieć się trochę no ale chciałbym mieć jakieś pojęcie :)

EDIT:
Właśnie zauważyłem że druga też ma szyby na korbkę czyli to jednak norma..

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 15 lutego 2015, 15:55

Pierwszej bym nawet nie jechał oglądać, bo nie wiadomo co w niej siedzi i kto to robił. Co do silnika- każdy się zużywa, a zwiększenie mocy jak ktoś nie umie odpowiednio zadbać i uzytkować powoduje szybsze zużycie silnika i podzespołów. Co do kopcenia i spalania ropy to wiele się od serii nie różni. Ja jakiś czas jeździłem z mocą przekraczającą 200 KM i 440 Nm i nie kopciła więcej jak seria, a spalanie nadal było śmieszne. Teraz autko ma obniżoną moc (doczekała się emeryturki w moich rękach) właśnie po to żeby się nie zużywało . Różnica polega na tym, że wiem co i jak było robione.

Skipper
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Skipper » 15 lutego 2015, 16:19

dr O. pisze:Pierwszej bym nawet nie jechał oglądać, bo nie wiadomo co w niej siedzi i kto to robił. Co do silnika- każdy się zużywa, a zwiększenie mocy jak ktoś nie umie odpowiednio zadbać i uzytkować powoduje szybsze zużycie silnika i podzespołów. Co do kopcenia i spalania ropy to wiele się od serii nie różni. Ja jakiś czas jeździłem z mocą przekraczającą 200 KM i 440 Nm i nie kopciła więcej jak seria, a spalanie nadal było śmieszne. Teraz autko ma obniżoną moc (doczekała się emeryturki w moich rękach) właśnie po to żeby się nie zużywało . Różnica polega na tym, że wiem co i jak było robione.

http://www.compsport.pl/pojazdy/index/s ... /2005/4/20
Podobno tutaj było robione, mam zamiar zadzwonić i się dowiedzieć co i kiedy było grzebane w tym aucie. Dają gwarancje, że auto się nie wysypie itp itd, no ale czy to cuda na kiju czy prawda to już będę musiał zweryfikować...

Jak z tym wydechem, jaki był seryjnie w RS?
Gdzie kody wyposażenia mogę znaleść?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 15 lutego 2015, 16:28

Wydech był z końcówką owalną chromowaną. Ona napewno nie ma oryginalnego wydechu.
Kody wyposażenia znajdziesz w bagażniku pod wykładziną po lewej stronie.
Ja bym sobie obydwie odpuścił bo to są miny. Jedna ma moc wyżyłowaną na maxa i nie wiadomo w jakim stanie jest silnik. Może już być na wykończeniu. Druga ma tak duży przebieg że też może się rozlecieć . W tym przypadku jeśli ona nie miała skręconego licznika i przebieg jest prawdziwy to jeszcze bym się nad nią pochylił, oraz musiała być zadbana to by coś można było... . W innym razie to bym tam też nie jechał.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 15 lutego 2015, 16:32

Zdekodujesz po nr VIN. Wydech został zmieniony żeby łatwiej uzyskać moc. Seryjnie tak jak zauważyłeś jest owalna końcówka wydechu. Swojej nie planowałem sprzedawać, ale jak oferta będzie sensowna to kto wie ;-)

coolmobil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: coolmobil » 15 lutego 2015, 20:39

"RS" z 2 ogłoszenia jakiś dziwny...
Zastanawiające jest że czujniki nie są w kolorze nadwozia i tapicerka też nie jak w RS...

Takie drobne uwagi.

Pozdrawiam
Jest: Opel Inisgnia Sport Tourer, Cosmo 2.0 CDTi
Było: Skoda Fabia RS 1.9 TDI 187 KM, 2005

Skipper
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Skipper » 16 lutego 2015, 17:34

No wiec dzwonilem do firmy tuningowej tak jak mowilem i auto ostatni raz widziane 3 lata temu. No coz, troche strach, raz ze silnik moglbyc w tym czasie uzywany przez oszoloma co o auto nie dbal, a dwa ze pewnie i tak nalezy sie mu przeglad. Do handlarza nawet nie dzwonilem bo nie ma chyba rzeczywiscie to auto sensu.

Up:
Jako ze nie moge odpisac na pw to odpisze w poscie. Jestem z malopolski i ciezko bedzie mi sie wybrac po autko do Warszawy ;/

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 16 lutego 2015, 18:03

Wiesz, czasem jak jest pewne auto to warto nawet przez całą Polskę się przejechać. ;)

Wróć do „Kupujemy Auto”