Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Pranie tapicerki

Tematy związane z kosmetyką samochodową zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
Awatar użytkownika
Basta
-#początkujący
-#początkujący
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Basta » 11 marca 2012, 20:49

Ja polecam taki płyn BRUDOPUR. Niestety nie pamiętam dokładnie firmy. To jest specyfik do rozpuszczania tłustego brudu. Trzeba to rozrobić z wodą i wyczyścić tapicerkę samą pianą. Potem dokładnie poodkurzać i gotowe. Prałam tym plamy po deszczu w poprzedniej fabiance. Znajomy który pracuje na myjni w salonie podpowiedział mi że tego używają. Należy jednak uważać z ilością tego środka bo faktycznie może odbarwić. Najlepiej sprawdzić gdzieś w niewidocznym miejscu.

Awatar użytkownika
milcia91
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: milcia91 » 12 marca 2012, 17:03

Dorzucę wskazówkę pracownika myjni która niektórym może zaoszczędzić wielu nerwów i problemów, info dla osób posiadających taki bajer jak podgrzewanie foteli ;) po praniu tapicerki nigdy nie włączajcie podgrzewanie w celu szybszego wysuszenia, wysuszyć wysuszy ale wyjdą straszne plamy, zacieki później.

Awatar użytkownika
zdono
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: - brak -
Kontaktowanie:

Postautor: zdono » 12 marca 2012, 17:08

milcia91, Co prawda nie mam podgrzewanych foteli, ale cenna i przydatna informacja ;)
Fabia Zdono 1.8T

"Tam gdzie zaczyna się zabawa, kończy się ekonomia"

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 12 marca 2012, 19:40

byłem an myjce i mi to wyprali ale i tak się jakiś taki dziwny zapaszek unosi :/ . Macie jakieś myjki z ozonowanie godne polecenia? najlepiej górny śląski lub ewentualnie bielsko-biala lub okręg rybnicki
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
kornat
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: kornat » 12 marca 2012, 20:38

Ja używam tenzi texwash i jestem zadowolony. Dobrze sobie radzi nawet z beżową tapicerką.

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 12 marca 2012, 22:13

Zagadaj do kolegi MARKO - On zajmuje się praniami tapicerek i nie tylko :) Powinien coś doradzić :)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 14 marca 2012, 19:41

Dzięki wszystkim za porady :padam:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Bonthyc
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Corrida
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:

Re: Pranie tapicerki

Postautor: Bonthyc » 31 lipca 2013, 12:42

Odkopię temat. Ostatnio zabierałem się za porządki w mojej fabii. Z kokpitem, plastikami, dywanikami i boczkami w drzwiach dałem sobie radę. Problem pojawił się przy tapicerce. Chciałem ją po prostu odświeżyć bo po 8 latach trochę brudu i kurzu w nią weszło (siedzisko fotela kierowcy to nawet ma inny odcień niż oparcie tylnej kanapy :wstyd: ) a poza tym tapicerka nie ma żadnych poważniejszych plam typu ketchup, czekolada itp. Zużyłem prawie 2 puszki pianki do prania tapicerek i efekt taki sobie a w paru miejscach powstały coś jakby zacieki. Z uwagi na dosyć ograniczony budżet i aktualnie inne ważniejsze wydatki mycie tapicerki w profesjonalnej myjni chwilowo odpada. Chciałbym to zrobić jakąś niskobudżetową metodą wykorzystując ogólnodostępne środki. Aktualnie planuję w weekend umyć tapicerkę zwykłym roztworem mydła (szarego) z letnią wodą a następnie wszystko jeszcze raz dokładnie wytrzeć samą wodą i po wysuszeniu odkurzyć. Czy jest coś na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę albo dlaczego nie powinienem zastosować tej metody? W przednich fotelach mam poduszki powietrzne. Czy ktoś się orientuje na ile dobrze zaizolowane są kable od tych poduch? Karcherem nie będę lał wody na fotele, ale mimo wszystko trochę wilgoci pewnie tam się dostanie.
- Ty kopiłem sobie właśnie monitor, i na kartonie jest taki znaczek ze szklanka, co on oznacza?
- Że zakup trzeba opić

thecaitlyn86
-#user
-#user
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Kontaktowanie:

Postautor: thecaitlyn86 » 17 września 2013, 12:53

Ja nigdy sam nie kombinuje koło samochodu oddaje do czyszczenia to ok ok 200 zł. Jeszcze zależy gdzie i jaki stan tapicerki jest.

3c0R0s4m0nd98
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.6 16V/ 105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: 3c0R0s4m0nd98 » 19 września 2013, 21:37

zawsze raz do roku oddaje do czyszczenia, przegląd i wszystkie wymiany płynów.

Wróć do „Kosmetyka samochodowa”