Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Pranie tapicerki

Tematy związane z kosmetyką samochodową zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
Awatar użytkownika
wolfmark
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: wolfmark » 09 lipca 2011, 15:31

Mam pytanko odnośnie prania tapicerki, raz oddałem ją do czyszczenia zapłaciłem 200zł ale plamy wyszły takie że aż głowa boli. Chciałem jakoś sam to zrobić i użyłem Wanisza niestety też wyszły plamy, teraz mam środek w zacieki co mnie bardzo irytuję. Nie chcę już oddawać samochodu do czyszczenia bo się zraziłem a po drugie znowu 200 zł wydać to wolę coś innego kupić do samochodu. Teraz moje pytanie czy ktoś próbował czyścić tapicerkę taki urządzenie na parę pod ciśnieniem, jest tam zbiornik na detergent i można nią czyścić płytki, szyby, prysznic, oraz tapicerkę przynajmniej tak jest opisane przez producenta, ale czy ktoś miał już do czynienia z tym i czy zdaję to egzamin ?

Awatar użytkownika
MARKO
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Szary Graphite metallic
Silnik: 1.4 16V/85 KM
Kontaktowanie:

Postautor: MARKO » 10 lipca 2011, 10:24

wolfmark pisze:czy ktoś próbował czyścić tapicerkę taki urządzenie na parę pod ciśnieniem

Ja na codzień pracuje na urządzeniu parowym, ale profesjonalnym o ciśnieniu 11Bar i ja swoim sprzętem mogę jedynie zniwelować ok 40% plam. Także sprzętem domowym na pewno Ci się to nie uda. Zawsze warto spróbować, ale bez dodatków chemii. Na pewno tapicerce nic się nie stanie od samej pary. Jeśli już byś się do tego zabierał to proponuje zdobyć porządną szmatę z Mikrofibry, wyparować siedzisko i od razu porządnie przetrzeć to kilkukrotnie (naciskając) szmatą z mikrofibry. Powinno pomóc.

Awatar użytkownika
wiesuaf
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Silnik: 1.6 TDI CR DPF/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: wiesuaf » 19 sierpnia 2011, 11:18

Zna ktoś może jakiś dobry "warsztat" co pierą tapicerkę w okolicach Warszawy albo Grodziska Mazowieckiego? Raz wylała mi się na siedzenie kierowcy cola, po próbie prania tego wyszło jeszcze gorzej. Pianki plaka są do dupy :)

Awatar użytkownika
dr O.
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.9 TDI/130 KM
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 21 sierpnia 2011, 18:22

Dawaj na zlot do Torunia i MARKO na pewno coś poradzi na twój problem :) Więcej info na temat zlotu w odpowiednim dziale :)

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 21 sierpnia 2011, 22:10

wiesuaf pisze:Pianki plaka są do dupy

do dupy to jest papier toaletowy, a pianka nie jest do prania....
do prania to jest odpowiedni sprzęt+chemia, a pianką, to możesz tylko się ogolić.
sorry, ale jak ktoś kupuje takie wynalazki a potem psioczy że nie działa to mi się nóż w kieszeni otwiera.
ja miałem zwykłą wodę - wylała się na fotel a plamy takie wyszły że szkoda gadać... tylko karcher ( lub pochodny) był w stanie to usunąć na zasadzie prania całej tapicerki.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 11 marca 2012, 12:38

Witam.
Odkurzam temat ;)
Mam tapicerkę pochlapana piwem :zly: . Co polecacie na wypranie tego ale tak że nigdy już nie śmierdziało w 100%? Na razie mega śmierdzi mi . Wanish pomoże mi czy muszę jechać na pranie tapicerki do warsztatu. Jakie warsztaty polecacie z okolic Gliwc lub Górnego śląska? Potrzebuję się jak najszybciej stym uporać bo nawet nikogo nie wezmę do auta :( . Obecnie czekam żeby to piffsko wyschło.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2012, 12:47 przez TOMUŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Havier
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Havier » 11 marca 2012, 13:14

w przypadku piwa nawet bym sie nie zastanawial, od razu do jakiejsc myjni lub warsztatu bym jechal ;) niestety z gliwicami nie mam nic wspolnego wiec adresow nie podam ;)

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 11 marca 2012, 17:13

Z vanishem to uważaj, byś trwale nie odbarwił tapicerki.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 11 marca 2012, 18:45

Moja mama prała w wanishu dywany i nie są odbarwione
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
milcia91
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: milcia91 » 11 marca 2012, 19:44

wanish nie powinien odbarwić tapicerki jeśli się z nim umiejętnie obejdziesz, ale jest spore prawdopodobieństwo że przynajmniej część zapachu zostanie :( sam wanish do tapicerek ma dość mdławy zapaszek, który trzeba wywietrzyć, obawiam się że w połączeniu z piwem może zrobić niezłego smroda. Jeśli chcesz wyprać sam to miseczka z letnią wodą i ludwiczkiem ;) do tego szczoteczka i sucha szmatka, porządnie to wysuszyć w razie konieczności powtórzyć czyszczenie ;) zapach może się jeszcze przez jakiś czas unosić, nie koniecznie z samego siedzenia, w razie co po takim czyszczeniu odstaw autko na ozonowanie, naprawde wiele można tym zdziałać i nie jest to zbyt drogi zabieg ;)

Wróć do „Kosmetyka samochodowa”