Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Nawigacje/GPS

Wszystko związane z Radiami CB oraz urządzeniami nawigacyjnymi.
anubis
Status: Offline

Postautor: anubis » 21 lipca 2011, 17:21

WZÓR, nie przesadzaj, zalezy kto ile jeździe i czy mu się to zwróci, mapkę można se druknąć jak się jedzie raz na czas

Awatar użytkownika
robcio
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: robcio » 21 lipca 2011, 21:02

Wzór no niestety nie bardzo to wchodzi w grę, jeżdżę sporo, nawigacji chciałbym używać tam gdzie jeszcze nie byłem, jeżdżę przeważnie sam, nawigowanie z kartki w takich okolicznościach czy uczenie się czasami jednorazowej trasy nie jest wygodne ani bezpieczne...
A przerabiać nawigacji z pewnych względów nie nogę, szukam takiej która by się sprawdzała "z pudełka"
Skoda Citigo Ambition Biel Candy 1.0 60 KM

comfort
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Kontaktowanie:

Postautor: comfort » 21 lipca 2011, 23:24

robcio > jeździsz głównie po Polsce? Jeśli tak to nie ma lepszej nawigacji aniżeli Automapa i MapaMap.
W obu przypadkach powinieneś znaleźć urządzenia z mapą do 500zł. Te z MapaMap będą dużo tańsze. I niekoniecznie gorsze.

Awatar użytkownika
WZÓR
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: WZÓR » 22 lipca 2011, 10:07

robcio pisze:... nawigowanie z kartki w takich okolicznościach czy uczenie się czasami jednorazowej trasy nie jest wygodne ani bezpieczne...
A przerabiać nawigacji z pewnych względów nie nogę, szukam takiej która by się sprawdzała "z pudełka"

Mi takie nawigowanie nie stwarzało problemu.
Od czasu , gdy kupiłem nawigację zdarza się , że czasami błądzę na trasie ... , a żona dogryza mi i śmieje się twierdząc , że przez te ,,pudełko'' przestałem myśleć. :rotfl:

Awatar użytkownika
robcio
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: robcio » 22 lipca 2011, 22:12

comfort właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło :) dzięki wielkie :)
Oczywiście wszelkie inne sugestie mile widziane.

WZÓR ja nie mam żony to mnie nie będzie nikt dogryzał :D
Skoda Citigo Ambition Biel Candy 1.0 60 KM

comfort
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Kontaktowanie:

Postautor: comfort » 23 lipca 2011, 10:49

Jeżeli będziesz się wahać pomiędzy tymi dwoma mapami, to weź też pod uwagę prostotę obsługi nawigacji.
MapaMap jest banalnie prosta, w przeciwieństwie do Automapy, która jest przeładowana funkcjami.
Poziom dokładności map w Polsce jest bardzo podobny w obu przypadkach.

Jeżeli będziesz kupować GPS z MapaMap zwróć uwagę na to, żeby mapa była w wersji TOP. EASY jest okrojona.
Aktualizacje map są wydawane 4x w roku. Można wykupić abonament za cały rok z góry.
Bardzo szybko wprowadzają zmiany w przebiegu dróg i nowo wybudowane odcinki. Warto sobie zaktualizować mapę przed wyjazdem.

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 11 sierpnia 2011, 09:55

robcio ja jeszcze dodam od siebie tyle, byś przy kupnie zwrócił uwagę na pamięć ja w mojej jestem w stanie zapodać max 2GB, przez co nie mogę wprowadzić auto mapy na europę i pozostałem tylko przy polsce. Druga sprawa weź sobie wielkość matrycy powyżej 4 cali, ja mam 3,5 i stwierdzam, że jest nieco mała.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Awatar użytkownika
klaude
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: klaude » 11 sierpnia 2011, 10:18

Lark 50.3. Kupiłem za 240zł z przesyłką i kartą micro SD. Ekran jest słabo czytelny w słońcu, ale komendy głosowe i strzałka wskazująca drogę są wystarczające nawet kiedy światło pada na ekran. Polecam, jestem osobą, która ma bardzo słabą orientacje w terenie i przed podróżą nawet nie patrzę na mapę którędy jechać - ustawiam gps i jazda.

Awatar użytkownika
WZÓR
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: WZÓR » 28 sierpnia 2011, 09:26

Witam
Czy ktoś już aktualizował i przetestował swoją nawigację (Mio Moov) i czy warto wydać te €70 na jej zakup?
... po ostatnich ekscesach z tą mapą mam mieszane uczucia co do jej aktualizacji.
=> http://eu.mio.com/pl_PL/sklep-mio_europ ... d-2011.htm

Awatar użytkownika
zlloty
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

[Inne] Nawigacje navroad - wymiana baterii

Postautor: zlloty » 19 października 2011, 09:05

Użytkując nawigację Navroad 460 zauważyłem, że oryginalna bateria jest oględnie mówiąc kiepska. Postanowiłem ją wymienić.

Co potrzeba:
- nawigację ;)
- baterię od telefonu komórkowego, np. Nokia. Ja użyłem jakiejś znalezionej baterii z Sony Ericssona (była odrobinę węższa). Ważne, żeby:
* miała napięcie 3.7V
* mieściła się w obudowie GPSa
- lutownicę z cienkim grotem + cyna, pasta, dwa krótkie przewody
- taśmę izolacyjną
- (zalecane) taśmę dwustronnie klejącą

1. Wykręcamy 4 śrubki z obudowy
2. delikatnie podważając obudowę uwalniamy zatrzaski
3. odpinamy baterię
4. odklejamy folię ochronną z baterii (NIE TNIEMY KABLI!) - między przewodem idącym do GPSa, a baterią jest elektronika.
5. odlutowywujemy starą baterię od elektroniki, jednocześnie patrząc, gdzie plus, gdzie minus (zwykle oznaczone na płytce z elektroniką)
6. lutujemy kabelkami połączenie między nową baterią, a elektroniką
7. zabezpieczamy wszystko taśmą klejącą
8. podpinamy baterię
9. podpinamy GPSa pod zasilanie zewnętrzne, czekamy 2 - 3 minuty, aż bateria się trochę podładuje (rozładowała się podczas lutowania)
10. sprawdzamy, czy GPS działa na baterii. Jeśli wszytko jest ok, składamy go do kupy.

Pół godzinki roboty i można cieszyć się nową baterią, która podtrzyma GPSa ok 2 godzin.

Obecnie pracuję nad podłączeniem do GPSa transmitera FM, co by nie musieć ciągnąć kabli do radia, żeby sobie film w czasie postoju obejrzeć.
Ostatnio zmieniony 19 października 2011, 10:00 przez zlloty, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „CB Radio/GPS”