Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Nawigacje/GPS

Wszystko związane z Radiami CB oraz urządzeniami nawigacyjnymi.
Matsil
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Matsil » 07 sierpnia 2009, 21:52

No więc u mnie juz wszystko działa jak należy :). Przy dokładaniu nawigacji potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które pozwala nawigacji czytać prędkość samochodu po CANie. Urządzenie jest wpinane pomiędzy kostkę zasilającą auta a nawigację. Właściciel firmy, w której byłem sam programuje takie urządzonka dla grupy VW (posiada też fabię II 1,9TDI 2007 z zainstalowaną RND510). Do każdego auta program wygląda trochę inaczej. Z racji, że fabia to najuboższy programowo egzemplarz koncernu w programie musi być sporo modyfikacji.
Odnośnie załączania nawigacji z kluczykiem, to zakupiony element także w oprogramowaniu zawiera na to poprawkę. Niestety nie da się inaczej (na piechotę np. łączyć kabelki itp.) rozwiązać problemu zasilania radia nieoryginalnego bądź pochodzącego z innego auta jak w moim przypadku MFD2 z octavii.
Radio gada z zegarami po CANie i musi niestety znać język :), octavia, superb czy np. mój passat są bardziej zaawansowane i inaczej wygląda też komunikacja stąd w tych autach wszystko działa jak należy.
Teraz po przekręceniu kluczyka nawigacja sama się włącza, przy odpalaniu na czas pracy rozrusznika jest wygaszana a po wyjęciu kluczyków ze stacyjki automatycznie się wyłącza jak oryginalne radio. Dodatkowo sprawiłem żonie zmieniarkę MP3 na USB i karty SD - działa bardzo fajnie. Cała przyjemnośc kosztowała mnie 350pln za urządzenie oraz 370pln za zmienierkę.
Poniżej podaję kontakt do firmy, naprawdę są godni polecenia i kompetentni, są też na allegro pod nickiem "NAVIK":

FIRMA NAVISERVICE Krzysztof Bykowski
Graniczna81 J Józefów 05-410 (woj. mazowieckie)
tel.022-789-62-51
fax. 022-789-17-63
www.naviservice.com.pl
email : allegro@naviservice.com.pl
Firma czynna jest odponiedziałku do piątku od 8.00 do 16.00
Skoda Fabia 1,9 SDI Comfort (2001)
Skoda Fabia II 1,9 TDI Comfort (2008)
VW Passat 2,0 TDI Sportline (2006)

listek2000
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: listek2000 » 08 sierpnia 2009, 09:25

spisales sie na medal :super: napisze tam i obgadam temat, ciekawe czy bedzie mozna kupic taki adapter na odleglosc i zamontowac samemu (czy nie jest potrzebne jakies programowanie urzadzenia z danym autem) bo mam do nich troszke daleko, niemniej jednak dziekuje i zaraz pisze :) pozdrawiam

Matsil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Matsil » 08 sierpnia 2009, 15:39

Bez problemu kupisz na odległość i sam sobie zamontujesz. Nie trzeba nic dodatkowo progranować ani podłaczać. Podpinasz i działa, cała operacja zajeła 5 minut :).

Awatar użytkownika
FIGO-23
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: FIGO-23 » 01 października 2009, 10:38

synek
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: synek » 13 grudnia 2009, 19:51

Hej,
Matsil czy mógłbyś napisać z jakimi końcowymi kosztami należy się liczyć przy kupnie tego kombajnu?

Po zdjęciach przyznam, że efekt jest niesamowity. all in one
Mam także dodatkowe pytanie:
Widziałem, że urządzenie posiada bluetooth, czyli pewnie też jest zestaw głośnomówiący. A czy wyprowadzałeś dodatkowo mikrofon, czy jest może wbudowany w panel?

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam

Matsil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Matsil » 19 grudnia 2009, 19:31

synek pisze:Hej,
Matsil czy mógłbyś napisać z jakimi końcowymi kosztami należy się liczyć przy kupnie tego kombajnu?

Po zdjęciach przyznam, że efekt jest niesamowity. all in one
Mam także dodatkowe pytanie:
Widziałem, że urządzenie posiada bluetooth, czyli pewnie też jest zestaw głośnomówiący. A czy wyprowadzałeś dodatkowo mikrofon, czy jest może wbudowany w panel?

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam

Koszt nawigacji to ok. 1000-1500pln, ja za nówkę zapłaciłem 1150pln.
Montaż - sam sobie dasz radę, zajmuje to 15min - 0pln
Urządzenie o którym pisałem wyżej - 350pln
Razem wyszło mnie 1500pln.
Do tego jeszcze potrzebna będzie płytka z mapą - ale tu już ceny są bardzo różne, ja dostałem gratis z nawigacją.

Ja mam MFD2, które nie ma wbudowanego bluetootha, w passacie mam odpowiednik skodowsiego columbusa - RNS510, ale tam też trzeba mieć dodatkowo zestaw samochodowy bluetooth, żeby połączyć telefon. Samej nawigacji z telefonem nie połączysz.

synek
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: synek » 20 grudnia 2009, 09:49

a mógłbyś jeszcze napisać gdzie kupowałeś?

thx in adv

Matsil
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Matsil » 03 kwietnia 2010, 19:57

synek pisze:a mógłbyś jeszcze napisać gdzie kupowałeś?

thx in adv

Kupiłem na allegro u gościa o nicku "navigations". Zapewnia on o legalności pochodzenia sprzętu, może wystawić fakturę z numerami seryjnymi urządzenia.
Nawigacja jak nowa, żadnych śladów użytkowania.

Awatar użytkownika
zlloty
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

[F1 i F2] NavRoad NR 460 - jak odblokować bezinwazyjnie

Postautor: zlloty » 08 lipca 2010, 10:15

W sumie to pewnie dotyczy wszystkich palmtopów z Win CE, które umożliwiają uruchomienie Exploratora Windows. A zatem:

1. z firmowego menu uruchamiamy Explorator Windows (przeglądanie plików, czy jak to tam nazwali)
2. pojawia nam się okienko Explorera i klawiatura
3. klikamy na klawiaturze ctrl i esc
4. pojawia się pasek menu, klikamy sławetną flagę >> Settings >> Taskbar and Start Menu
5. zaznaczamy "Always on top", "Auto hide". Od teraz na dole będzie wąski pasek, który po kliknięciu będzie nam rozwijał cały pasek menu. Dzięki temu:
- klikając z prawej strony paska możemy wybrać aktualnie otwarty program (dzięki czemu możemy włączyć np. mp3 playera i przełączyć się na nawigację)
- klikając na drugą ikonkę z prawej i wybierając "Hide Input Panel" możemy ukryć wirtualną klawiaturę
- klikając na pasek między ikoną wirtualnej klawiatury, a ikoną aktulanego programu MOŻEMY USTAWIĆ ZEGAR I DATĘ (co podobno jest niemożliwe do zrobienia ręcznie i trzeba czekać na sygnał GPS)

Ogólnie powinno być ok. Można dodatkowo zainstalować odtwarzacze mp3 Xaudio lub jego palec-friendly wersję pt. Hum, dzięki czemu jakość odtwarzanych plików winna być lepsza.

Żeby podmienić program uruchamiany przez firmowe menu, należy:
1. zainstalować pożądane oprogramowanie na palmtopie,
2. skopiować je z katalogu \Program Files\nazwa_katalogu_programu do \ShellDisk\Shell (odtwarzacz filmów jest w \ShellDisk\VideoPlayer), następnie zmienić nazwę pliku dotychczasowego programu (np. z MP3 Player.exe na MP3 Player_.exe), a plik exe naszego programu nazwać tak, jak nazywał się dotychczasowy program.

EDIT
Parę uwag:
1. żeby po uruchomieniu programu mieć na dole pasek zadań, trzeba go uruchomić z poziomu Explorera Windows
2. po sprzętowym resecie (suwak z bateryjką) Windows wszystko czyści.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2010, 21:40 przez zlloty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FIGO-23
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: FIGO-23 » 22 sierpnia 2010, 22:30

Wróć do „CB Radio/GPS”