Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Anteny CB

Wszystko związane z Radiami CB oraz urządzeniami nawigacyjnymi.
Awatar użytkownika
K0_VOITH
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Anteny CB

Postautor: K0_VOITH » 15 stycznia 2013, 20:49

lisowska88 pisze:antene nalezy zestroic z radiem, moze Twoja jest ustawiona "w czy dpy" i dlatego nie dziala ;p

Z samochodem - a dokładnie antena ma być zestrojona w miejscu, w którym jest stale używana (w rogu dachu, czy na środku). Radio nic nie zmienia.
Wartburg 353S 1.0 87' <- Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód ;-) Wartburg 4Ever
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR 97'<- czerwone są szybsze ^^
Honda Civic IV 1,6 SOHC 89' <- kochana szlifierka, sprzedana w 2011, 2012 -> polsilver ;-(

bruce86
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Silnik: 1.2 HTP/64 KM
Kontaktowanie:

Postautor: bruce86 » 20 stycznia 2013, 21:56

SWR jest dobre, wychodzi 1,2 na 19kanale i na skrajnych podobnie. Na elektrodzie piszą że antena jest do dwóch pośladków.

Awatar użytkownika
K0_VOITH
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: K0_VOITH » 21 stycznia 2013, 21:37

bruce86 pisze:SWR jest dobre, wychodzi 1,2 na 19kanale i na skrajnych podobnie. Na elektrodzie piszą że antena jest do dwóch pośladków.

Jak sie zestroiła na 1,2 to nie powinno być źle. Nie wiem, nie spotkałem się z takim wynalazkiem jeszcze.
Wartburg 353S 1.0 87' <- Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód ;-) Wartburg 4Ever
Audi A4 B5 Avant 1.8 ADR 97'<- czerwone są szybsze ^^
Honda Civic IV 1,6 SOHC 89' <- kochana szlifierka, sprzedana w 2011, 2012 -> polsilver ;-(

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 26 marca 2013, 01:38

Ja od kilku miesięcy korzystam z zestawu President Teddy + President Florida. Jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do poprzedniego zestawu (Cobra + "odpowiednik" President Missouri): Niebo, a Ziemia! :rotfl:

Antena nie wymaga strojenia, postawiłem na dachu i jeżdżę. Zestaw zapewnia bardzo czysty odbiór i kilka km zasięgu jest bez problemu. Do jazdy po mieście naprawdę lepszej antety nie trzeba, szczególnie gdy jeździ się po dużym mieście i w eterze jest totalny "bigos". Po prostu za dużo słyszeć nie jest dobrze :zdegustowany:

Co do zasięgu: jadąc w Warszawie Mostem Siekierkowskim rozmawiałem kilka razy z "mobilami" na Poniatowskim, nawet Świętkokrzyskim. Myślę że powodów do narzekania przy takim zasięgu naprawdę być nie powinno.

Minusem w/w antenki jest jej grubość, co powoduje gwizdanie. Metodą prób i błedów doszedłem do tego, że gdy postawi się ją tuż przed anteną od radia FM to gwizd jest stosunkowo nieduży, powiedziałbym nawet: niesłyszalny. Zakłóceń na radiu FM wówczas nie zauważam.

Na trasie anteka sprawuje się też dobrze. Wiadomo że nie będzie mieć takiego zasięgu jak antena z batem metrowym lub dłuższym, ale uważam że jak na swoje gabaryty i cenę Florida jest naprawdę świetna. Nie ma z nią problemów jeśli chodzi o wjazd do garaży, wszędzie się mieści. Do tego nie zabiera dużo miejsca w bagażniku :)

Wiadomym jest jednak, że po Warszawie (zresztą nie tylko tu) się nie jeździ tylko zap*la, więc wielu kierowcom pogwizdywanie może przeszkadzać.

Awatar użytkownika
Blodar
-#user
-#user
Lakier: Orange Cayenne metalic
Silnik: 1.2 TSI/110 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Blodar » 21 października 2013, 13:00

Mam ten sam zestaw co jacekpk. I mam z nim mały problem. Nie wyszukuje mi wszystkich kanałów tych co stare moje radio. Od czego to może być zależne. Pomożecie?

lukasskoda
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Corrida
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:

Postautor: lukasskoda » 26 października 2013, 20:21

ja mam antene firmy sunker 80cm

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 18 listopada 2013, 23:07

Zastanawiam się nad kupnem antenki cb krótkiej w miarę przyzwoitej do 100 zł.Macie jakieś sugestie?Porady.Najlepiej jakby podane przykłady mógł ktoś opisać na podstawie doświadczenia z daną anteną.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
Liberka
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Liberka » 09 grudnia 2013, 10:40

czy antena od CB musi być długa? jaka jest najlepsza?

Kamilka
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilka » 16 grudnia 2013, 14:08

Ja słyszałam,że im dłuższa tym lepiej, bo niby lepszy zasięg, ale do końca nie wiem.. może właśnie ktoś by podpowiedział?

Awatar użytkownika
magan1564
-#user
-#user
Lakier: Zieleń Petrol
Silnik: 1.2 TSI/110 KM
Kontaktowanie:

Postautor: magan1564 » 23 grudnia 2013, 11:13

Wystarczy taka około metra, zależy tylko jaki ma zasięg i na jakiej częstotliwości działa..

Wróć do „CB Radio/GPS”