Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Fabia I ( 101km 1.4 ) kilka pytań

AndrewAP
-#user
-#user
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Silnik: 1.4 16V/101 KM
Aktualne auto: Fabia I
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fabia I ( 101km 1.4 ) kilka pytań

Postautor: AndrewAP » 09 czerwca 2018, 21:20

Witam. Nabyłem dziś Fabię I 1.4 101km mam do doświadczonych kilka pytań.

Wcześniej jeździłem Golfem 3 1.6, tam jak wcisnęło się gaz to reakcja była natychmiast w Fabii mam wrażenie jakby między naciśnięciem gazu a reakcją jest około 1 sekundy opóźnienia. Takie odczucie jakby w dieslu po sekundzie włączyło się turbo. Czy to normalne ?

Czy podczas przyspieszania albo wjeżdżania pod górkę z lekkim gazem to normalne, że silnik klekocze jak diesel ?

Zauważyłem, że podczas jazdy na 4 gdy dodaje i odejmuje gaz lekko porusza się gałka biegów przód-tył czy jest się czym przejmować ?

Ostatnie pytanie. Niewiem jaki olej jest aktualnie wlany, jaki olej należy lać do tego silnika?

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość, pozdrawiam.

patgaw
-#user
-#user
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: Fabia I 2007
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Fabia I ( 101km 1.4 ) kilka pytań

Postautor: patgaw » 11 czerwca 2018, 21:11

co do gazu to raczej tak bo przepustnica jest na silniczku a w golfie pewnie miales na lince. Mi np duzo lepiej sie jezdzilo autami z przepustnica na linke. 1.4 16v ogolnie klekocza jak dizle poszukaj tematow na forum jest pelno. u mnie galka nie lata tak.

Wróć do „PB”