Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Ledwociepłe powietrze

wszystko o napędzie LPG
slawomir-rs
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: slawomir-rs » 11 października 2016, 00:16

witam! to chyba jakieś fatum w zeszłą zimę bylo podobnie ale to był padnięty wentylator,
teraz wentylator dmucha na wszystkich biegach a po ustawieniu regulatora od pozycji chłodne
do max.ciepłe do kabiny dociera ledwoletnie powietrze - Fabia niema klimy, płyny w normie,
filtry czyste, nie wiem co robić ! HELP !

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 11 października 2016, 18:14

Cześć :)

1. W temacie nie używamy słowa "pomoc lub pomocy itp." . Temat nazywamy tak żeby dotykał naszego problemu lub zapytania .

2. Sprawdź sobie odpowietrzenie układu chłodzenia. Co prawda tam jest zworek do tego ale może być zatkany lub w inny sposób nie spełnia swojej funkcji
3. Sprawdź regulator (zawór) sterujący ciepłym/gorącym powietrzem. On zwykle jak się uszkadza to jest w jednej pozycji czy zimne lub gorące lub jakieś inne
4. Jaką masz instalację gazową ? Może to wszystko idzie od instalacji gazowej.
Pozdrawiam,
Tomek

slawomir-rs
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:

Re: [F1] Ledwociepłe powietrze

Postautor: slawomir-rs » 06 listopada 2016, 22:41

Cześć !
Sorry za cisze w eterze troszke chorowałem
troszke poczytałem i doszłem do wniosku że to może być zapchana nagrzewnica,
bo do nagrzewnicy dochodziła gorąca rura a odchodziła zupełnie zimna,
odłączyłem obydwie rury (bez wyciągania nagrzewnicy),duża miska pod samochód,
podłączyłem dwa weże 19mm pod nagrzewnice, dwa litry octu na dwa litry wody(zagotować)
lejek i powoli płukałem - polową od zasilania drugą od powrotu na koniec przedmuchałem
spręzarką ,uzupełniłem płyn ok. 4l. + odpowietrzenie i brawo! teraz grzeje jak farelka.............
kto odważny to skorzysta -pozdrawiam.......................

dejvo
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Aktualne auto: Fabia
Kontaktowanie:

Re: [F1] Ledwociepłe powietrze

Postautor: dejvo » 09 listopada 2016, 09:09

Tez przeprowadziłem w zeszłą zimę taki patent, tyle, ze ja dodałem jeszcze srodek "kamyk". Na początku przepływ był słaby z nagrzewnicy, po kilku aplikacjach poszła masa gluta z weża. Wtedy płukanie i nowy płyn. Po jakimś miesiacu zauwazyłem, że w płyn sie jeszcze przebarwił i pływały w nim kawałki tej mazi. Auto pracuje dalej wzorowo i grzeje. Polecam ten zabieg. Jak sobie pomyslałem, ze mam przy temperaturze -10*C rozbierac deske by wymienic nagrzewnice, to wolałem zaryzykować :)

Wróć do „LPG”