Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Jaką instalację zamontować ?? FABIA 1.4 MPI 2002r 68KM

wszystko o napędzie LPG
bonifacy
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Jaką instalację zamontować ?? FABIA 1.4 MPI 2002r 68KM

Postautor: bonifacy » 22 października 2015, 20:34

Salom pisze:To auto z 2.0 silnikiem na trasie pali 9 litrów gazu.
Ale po jeżdzie na dłuższych trasach, może nie z maksymalną prędkością wypadło gniazdo zaworowe w głowicy, i narobiło sporo szkód.
Nie ma pewności czy przyczyną było zasilanie LPG. Gdyby to stało się w silniku zasilanym tylko PB powiedziałbyś że benzyna nie do aut. Po prostu miałeś pecha.
Salom pisze:Faktycznie, po zastanowieniu postanowiłem opisać swoje przemyślenia, a nie na PW,
Tutaj jestem rozczarowany. Spodziewałem się bardziej treściwej wypowiedzi , popartej wieloma argumentami z tzw. podwórka. Otrzymaliśmy głos na NIE na podstawie dwóch pojazdów. Czy to nie za mało ?

pminor
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.4 MPI/60 KM
Kontaktowanie:

Postautor: pminor » 22 października 2015, 20:42

pminor pisze:Moja ma przebieg 166 000 km, kupiona 2 tyg temu, silnik po remoncie głowicy z zrobionym rozrządem, doinwestowałem ją tzn tarcze, bębny, przewody hamulcowe, zawieszenie z przodu, zakonserwowałem podwozie - i teraz zastanawiam się czy warto załozyć jej gaz żeby oddała mi to co zainwestowałem w nią - w ciągu najbliższych 5 lat.. Tak jak pisałem, roczny przebieg zamknę na pewno w wartości do 10 000 km. Dojazdy do pracy codziennie 2 x 10km dla żony + ja bym korzystał z tańszej jazdy na gazie zamiast Astrą na benzynie. Będzie jeździła z dwoma osobami które będą jej dopłacały do kosztów PALIWA. Tzn każda z tych dwóch osób będzie dawała 15 zł na tydzień z wyłączeniem urlopów. Więc myślę że moja inwestycja miałaby szansę się szybciej wrócić.
Kusi mnie "wizja" oszczędności skoro trafił mi się samochód w którym można założyć gaz, pytanie tylko czy ta oszczędność będzie realna i nie minę się z celem. Na pewno wtedy drugi samochód tzn Astra H 2007 będzie używana rzadziej, " od święta" a fabię bym wtedy "tłukł"przy każdej okazji .....
Ktoś mi napisze czy głupio pisze czy dobrze myślę?
Pozdrawiam, Piotrek.

Wrócimy do moich rozmyślań ? :)

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 23 października 2015, 16:34

Nie jestem przeciwnikiem LPG, jeżdżę na gazie od dobrych paru lat. Fabią na gazie pokonuję około 25-30 tys km rocznie i przy takich dystansach LPG ma sens. Koszt instalacji gazowej (2,5k PLN) zwrócił mi się już dawno temu. Odpowiadając na pytanie jaką instalację: wyłącznie dobrą. Jeśli ktoś chce oszczędzić na koszcie instalacji to lepiej niech sobie da spokój. Będzie z tego więcej szkody niż pożytku. Osobiście polecam BRC.

Abstrahując jednak od tego "co" założyć warto skupić się na pytaniu: "czy założyć". Uważam - podobnie jak koledzy "przedmówcy" - że przy opisanych w pierwszym poście założeniach dotyczących rocznego przebiegu, montaż instalacji nie ma najmniejszego sensu.

Wróć do „LPG”