Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] 1.4 MPI szarpie i gaśnie na LPG

wszystko o napędzie LPG
Awatar użytkownika
emmjot
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

[F1] 1.4 MPI szarpie i gaśnie na LPG

Postautor: emmjot » 09 września 2015, 11:03

Hej,
Qrcze pomogłem wybrać siostrze Skode Fabie 1.4 MPI (pisalem juz o tym) i same problemy z tym autem :/ Sam mam 1.4 16V i jestem zadowolony, ale ten MPI cos mnie zawodzi.

Ale do rzeczy. Skoda na LPG szarpie i gaśnie. Jest to tak odczuwalne, że nie da sie nią jezdzic na LPG. Na benzynie jest OK. Z tego co wiem to auto zachowywalo sie normalnie i w trasie cos sie nagle zjeb~!#@#$ło i zaczelo sie szarpanie.

Na necie znalazlem cos takiego:
(http://magazynauto.interia.pl/porady/ek ... nId,765963)

3. Na LPG silnik szarpie

OBJAW: podczas jazdy na gazie moc jest rozwijana nieharmonijnie. W trakcie przyspieszania silnik szarpie, z trudem utrzymuje wolne obroty. Na benzynie silnik pracuje idealnie.
PRZYCZYNA: możliwe, że zużył się układ zasilania LPG. W przypadku instalacji mieszalnikowych szwankuje reduktor lub nieszczelny jest układ dolotowy. Mógł także zepsuć się silnik krokowy sterujący dawką gazu. W przypadku instalacji wtryskowych można podejrzewać zużycie wtryskiwaczy.
KOSZT NAPRAWY: wszystko zależy od rodzaju uszkodzeń. Komplet wtryskiwaczy LPG to zwykle koszt od 250 do 500 zł.

Co sądzicie?
Aha, filtry powietrza, gazu i świece - są nowe. Cewka/Listwa zapłonowa niedawno sprawdzana... no i brak szarpania na PB swiadczy ze to razcej cos z instalacja LPG.
Podejrzewalem jeszcze ze jakies "lewe" powietrze gdzie dochodzi do instalacji LPG, ale nie wiem gdzie by to sie mialo dziac.
Skoda Fabia I ICE 05' 1.4 16V 75KM LPG Kombi
Skoda Octavia II 11' 1.6 MPI 102KM LPG Liftback

Awatar użytkownika
emmjot
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Re: [F1] 1.4 MPI szarpie i gaśnie na LPG

Postautor: emmjot » 16 września 2015, 16:06

Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika :)

Tuff
-#user
-#user
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.6 16V/ 105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Tuff » 16 września 2015, 17:58

emmjot pisze:Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika :)

najpewniej kuny ... ciezko przed tym cholerstwem sie bronic, nie wygryzly wygluszenia? bo zazwyczaj to jest ich pierwszy cel

Awatar użytkownika
emmjot
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: emmjot » 17 września 2015, 12:30

Tuff pisze:
emmjot pisze:Mechanik stwierdził że (cytuje) "coś przegryzło przewody elektryczne od instalacji LPG". Brzmi absurdalnie, no ale nie moge z tym sie niezgodzic bo nie miałem okazji ich zobaczyć... ...rada na przyszłość, zmienić miejsce parkowania albo mechanika :)

najpewniej kuny ... ciezko przed tym cholerstwem sie bronic, nie wygryzly wygluszenia? bo zazwyczaj to jest ich pierwszy cel

NIestety nie wiem, bo nie widziałem, ale tak prawde mowiac to wygluszenie bylo wygryzione juz przy zakupie auta. Moze cos sobie w nim mieszka - pod maską :)

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 17 września 2015, 17:20

Koledze zjadły nowego SII. Doszlismy do wniosku, że lecą na zapach nowych ekologicznych silikonów z których są robione wezyki. Może te kable miały podobną izolacje ? Dobrze że przewodów ciśnieniowych nie ruszyły.

Wróć do „LPG”