Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Nie równa praca na wolnych obrotach na LPG

wszystko o napędzie LPG
Riko
Status: Offline

Nie równa praca na wolnych obrotach na LPG

Postautor: Riko » 03 marca 2013, 17:34

Witam. Fabia 2. 1,4 16v przebieg 51000 od nowości gaz.
Na wolnych obrotach na lpg lekko telepie silnikiem, na benzynie jest ok, a jak załącze gaz to telepie , czasem jest dobrze czasem telepie co jakis czas. Z tłumika słychać wtedy na lpg takie pierdzenie co jakiś czas , tak jakby coś silnik wypluwał. Sprawdzałem interfejsem na kompie i wszystko pokazuje że jest ok. Instalacja to landi renzo

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Re: Nie równa praca na wolnych obrotach na LPG

Postautor: MirekS » 03 marca 2013, 19:22

Masz nieprawidłowo ustawioną mieszankę, jak szarpie silnikiem jest zbyt uboga, druga możliwość to filtr gazu brudny, trzecia to zatankowałeś jakiś lewy gaz. Problem masz od kilku tankowań czy po ostatnim?
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Riko

Postautor: Riko » 03 marca 2013, 19:28

No już zatankowałem dwa razy i to samo. Na lotosie kupuje gaz. A może trzeba świece już zmienić bo już przejechałem na jednych 21 tysiecy km. A może filterki brudne? Bo chyba silnik się nie zepsuł już?

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 03 marca 2013, 19:37

Ja wymieniałem u siebie co 15 tys km, kup świece przystosowane do LPG gdyż on ma wyższą temp spalania.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Riko

Postautor: Riko » 03 marca 2013, 20:33

ktos moze mi podac indeks swiec jakie ida do mojej fabii . najlepiej dedykowanych do lpg

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 03 marca 2013, 22:51

Riko, wg "standardów" skody stosuj świece jakie są przeznaczone, a nie inne których nie ma w ASO. to jest najszybsza droga do utraty gwarancji.
oczywiście domyślam się że masz "prawie" nowy samochód z instalacją Land Renzo montowaną w ASO ?
problemem wszystkich userów aut z gazem jest to, że oszczędzają benzyne a nowe instalacje bazują głównie na sterowniku benzynowym.
co proponuję:
zrób 100-200km na benzynie... wtedy poprawią się parametry pracy kompa benzynowego tzw długie korekty i komp gazowy przyjmie te parametry do dalszej pracy.
ale jeśli zdejmowałeś klemy z akumulatora, to sterownik gazowy LR utracił wszystkie ustawienia i czeka cie wizyta w ASO żeby wszystko na nowo poustawiać. ( ja wlasnie sam ukończyłem ten proces )

co do wymian : świece wg LR wymieniamy co 30kkm. na fabryczne. :ok:

Riko

Postautor: Riko » 04 marca 2013, 20:04

Akurat skończyła mi się tydzień temu gwarancja. Mam już dość ASO i pojechałem dziś do gazownika co zakłada instalacje. Podpiął pod komputer i stwierdził że dwa wtryski padły, jeden jest jak nowy, drugi zużyty w 5%, a te dwa szlak już trafił. Kurcze wymienił mi dwa wtryski i jeszcze kazałem wymienić filtr fazy ciekłej i gazowej, zmieniłem także świece. Teraz jest idealnie. Nie telepie i nie pierdzi na małych obrotach. Zapytałem go czy ustawiał coś z mapą, powiedział że mapa została jak była bo na wolnych obrotach tylko sprawdzał i wolne obroty na mapie są idealnie. Jutro kazał mi przyjechać to sprawdzi jeszcze mi wyższe obroty na obciążeniu. Czy po takich zabiegach jest konieczna jakaś kalibracja czy ustawianie oryginalnej mapy?
I jeszcze jedna sprawa. Dwa tygodnie temu dałem samochód do ASO na regulacje skrzyni biegów. Po odbiorze zauważyłem że radio było zrestartowane, więc pewnie odłączyli mi akumulator? Czy jak odłącza się akumulator to kasuje się mapa komputera lpg? Może od tego wtryski padły. podobno trzeba trochę teraz na benzynie pojeździć żeby komputer benzynowy się ustawił a zatem i komputer lpg. Czy teraz muszę mapę od nowa ustawiać? Przed oddaniem samochodu do aso miałem zapisane ustawienia programu landi renzo , jak je przywróce to mi mapa wróci taka jak była?

Awatar użytkownika
sebano87
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: sebano87 » 03 lutego 2017, 19:21

Witam. Chyba mam podobnen objawy jak kolega. Auto ma 127tys z czego 117 na lpg. Od jakiefos czasu telepie go na wornych obrotach lekko bez wzgledu czy na gazie czy Pb. Gazownik mowil ze przy 135tys wymienimy listwe wtryskowa. Dzis zauwazylem ze lekko jak przyszłucham sie przy rórze wydechowej to pierdzi od czasu do czasu, Wtryski gazowe padły?? Akumulator w listopadzie zmieniałem. jakies sugestie??

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 04 lutego 2017, 15:22

Cześć.
jakie masz błędy na komputerze?