Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1 i F2] Rysa od wandala.

Wszystko o problemach blacharskich i lakierniczych.
comfort
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Pomarańcz Tangerine metallic
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: comfort » 10 czerwca 2011, 22:25

and62 pisze:a czy warto zglosic to do ubezpieczyciela i robic to z wlasnego AC mam 60% znizki

Musisz skalkulować czy opłaca Ci się stracić część zniżek.

and62 pisze:rysa nie az tak gleboka, rysa do bialego podkladu, ocynku nie widac, ale jednak chyba za gleboko jak tylko na polerke czy pisaki piodjade do jakiegos fachowca

Jest jeszcze coś takiego jak Smart Repair. Poczytaj sobie o tym, bo chyba warto. Sam chcę z tego skorzystać, bo mam podobne rysy na samochodzie od wandali.
Potrafią naprawić tego typu uszkodzenia tak, że nie będzie nic widać. Wychodzi dużo taniej niż praca typowego lakiernika.

Przykładowa firma:
http://www.s-plus.pl/

Jak będę mieć fundusze to sprawdzę czy to faktycznie taka rewelacja :)

Awatar użytkownika
and62
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Kontaktowanie:

Postautor: and62 » 11 czerwca 2011, 10:27

dzieki wszystkim za slowa otuchy i fachowe porady
zglosze to do ubezpieczyciela i zobacze czy mi sie to polaca
jak nie to skorzystam z waszych porad
jutro wrzuce dokladne zdjecie tej rysy
pozdrawiam

[ Dodano: 13-06-2011, 07:57 ]
witam
a rysa wyglada tak :szok:
rysa zblizenie

troche nieciekawie chyba

gtone1984
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: gtone1984 » 11 września 2011, 12:50

witam jesli jest to gleboka rysa do podkladu to musisz kupic zaprawke w pendzelku z danym kolorem,badz tez jak koledzy podpowiadaja farbei pedzel artystyczny(cienkie wlosnie).sprubuj nalozyc na te ryse farby poczekaj az wyschniei przepoleruj to papierem sciernym na mokro p2000,obficie zlewajac to woda,byle nie za mocno abys nie wytarl do konca nowej zaprawki,poczekaj az wyschnie naloz pozniej na to jakas paste lekko scierna tempo i wypoleruj,radzilbym do polerowania zaopatrzyc sie w szliferke katowa z regulacja obrotow(koniecznie),i kupic do tego gabke polerska.moczysz gabke wyciskasz nadmiar wody,nanosisz na nia niewielka ilosc pasty wlaczasz najnizsze obroty i polerujesz przykladajac cala powierznie gabki do karoseri.pozniej mozesz na to nalozyc jakis wosk.powinno nie byc sladu.sam robilem to niejednokrotnie w zakladzie.pozdrawiam. :D

weuek

Postautor: weuek » 11 września 2011, 22:11

gtone1984, nie sadzisz, że od polowy czerwca już to kolega niechybnie zrobił?

Awatar użytkownika
and62
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: and62 » 12 września 2011, 09:33

witam ponownie
no niestety jeszcze sie za te rysy nie wziolem i opis gtone1984 na pewno mi sie przyda (brak czasu, zeby sprawdzic co na to ubezpieczyciel)
ale mam pytanie:
ostatnio wciskaja ludzom pisak Simoniz Fix It Pro PISAK LINK
podejrzewam ze jest to zwykly lakier bezbarwny i w moim przypadku nie pomoze

weuek

Postautor: weuek » 12 września 2011, 09:42

A to się zdziwiłem. Widocznie nie bardzo ci zależy. Jeśli ma się cokolwiek utwardzać pod wpływem promieni słonecznych, to one coraz słabsze są - najlepszy okres właśnie minął :-)

Awatar użytkownika
and62
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: and62 » 12 września 2011, 10:42

weuek pisze:A to się zdziwiłem. Widocznie nie bardzo ci zależy. Jeśli ma się cokolwiek utwardzać pod wpływem promieni słonecznych, to one coraz słabsze są - najlepszy okres właśnie minął :-)

zalezec zalezy alee jak pisalem brak czasu i mobilizacji
ale interesuje mnie to czy ta kredka zabarwi ryse do bialego podkladu na czerwono czy to tylko lakier bezbarwny i po uzyciu kredki dalej bedzie widac bialy podklad i pozostaje tylko zaprawka i malowanie w/g wczesniejszego opisu
pozdrawiam

weuek

Postautor: weuek » 12 września 2011, 16:35

Na swojej masce mam dwie dziurki do podkładu po kamyczkach i są one "zakredkowane" już ponad rok. Na tym jest regularnie wosk (taki tani z gatunku "twardych"). Dotąd uzupełniałem ten ubytek tylko raz. Rdzy nie widzę. Kolor jest oczywiście inny i z bliska się to odznacza. Więc kredka da radę, ale takie miejsce trzeba czymś zakonserwować.

anubis

Postautor: anubis » 17 września 2011, 07:35

Jakiej kredki użyłeś?

weuek

Postautor: weuek » 17 września 2011, 20:28

anubis pisze:Jakiej kredki użyłeś?

Turtle Wax.

Wróć do „Blacharstwo i lakiernictwo”