Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Pytanie o drzwi

Wszystko o problemach blacharskich i lakierniczych.
gtsunamim
-#user
-#user
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: gtsunamim » 07 sierpnia 2011, 00:44

=) :zdrowko:

Awatar użytkownika
rufus
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: rufus » 22 listopada 2011, 09:43

Wydaje mi się, że drzwi od combi mają za szybą na jej ramie uchwyt na listwę, bo listwa idzie pod wszystkimi szybami, a hatchbacku nie ma już takiego uchwytu, ponieważ listwa kończy się pod szybą drzwi (brak małej trójkątnej szybki bagażnikowej).

Poniżej zdjęcie drzwi od hatchbacka lub sadana i zaznaczone miejsce, o którym mowa powyżej.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2011, 09:47 przez rufus, łącznie zmieniany 1 raz.
Skoda Fabia 1 1.4 16V
Skoda Octavia 2 1.9 TDI
teraz BMW e39 530d http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=95&t=13143

mosfet
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Re: [F1] Pytanie o drzwi

Postautor: mosfet » 26 czerwca 2013, 15:40

Odświeżę temat, by wszystko było w jednym miejscu: Czy drzwi przednie są takie same w każdej fabii?

Pozdrawiam!
MAGIA zielonej kury

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Silnik: 1.6 TDI CR DPF/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 02 lipca 2013, 13:57

W fabii I są takie same.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

BMK330
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.4 TDI/75 KM
Kontaktowanie:

Postautor: BMK330 » 23 grudnia 2015, 23:58

Więc wyjaśniam:

ZWRACAM UWAGĘ NA TYCH UŻYTKOWNIKÓW, KTÓRZY NIE WIEDZĄ LUB NIE SĄ PEWNI, A WPROWADZAJĄ W BŁĄD!!! TO NAPRAWDĘ MOŻE KOGOŚ ROZCZAROWAĆ!!! --->>> "weuek »; MirekS »"

To, co inni koledzy dostrzegli w różnicy np. numerów katalogowych było świetnym tropem (BRAVO "Ciacho »"). Otóż kombi posiadają inne tylne drzwi i w żaden sposób nie obędzie się "bez problemów przy montażu"...ba...ich prawidłowe założenie (lub użytkowanie) okaże się wtedy niemożliwe.

Reasumując:
Drzwi przednie w każdej fabii są identyczne, natomiast tylne są inne w wersji kombi. Chodzi o inny obrys trójkąta (szyby), wynikający z trochę innego profilu karoserii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że przyda się potomnym :D

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Aktualne auto: Škoda Fabia 1 RS
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 24 grudnia 2015, 17:28

BMK330 pisze:Więc wyjaśniam:

ZWRACAM UWAGĘ NA TYCH UŻYTKOWNIKÓW, KTÓRZY NIE WIEDZĄ LUB NIE SĄ PEWNI, A WPROWADZAJĄ W BŁĄD!!! TO NAPRAWDĘ MOŻE KOGOŚ ROZCZAROWAĆ!!! --->>> "weuek »; MirekS »"

To, co inni koledzy dostrzegli w różnicy np. numerów katalogowych było świetnym tropem (BRAVO "Ciacho »"). Otóż kombi posiadają inne tylne drzwi i w żaden sposób nie obędzie się "bez problemów przy montażu"...ba...ich prawidłowe założenie (lub użytkowanie) okaże się wtedy niemożliwe.

Reasumując:
Drzwi przednie w każdej fabii są identyczne, natomiast tylne są inne w wersji kombi. Chodzi o inny obrys trójkąta (szyby), wynikający z trochę innego profilu karoserii.

Mam nadzieję, że przyda się potomnym :D

Na 100% się przyda, tylko to co wspomniałeś napisał już dawzo007 w 2011 roku. Celowe zagranie?

BMK330
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.4 TDI/75 KM
Kontaktowanie:

Postautor: BMK330 » 04 stycznia 2016, 03:17

Celowe? Come on? To co napisał DAWZO nie wyjaśnia sprawy, gdyż sam szukałem informacji w tym temacie i ten post niczego na 100 % mi nie rozjaśnił - może również z powodu wypowiedzi wprowadzających w błąd. Po tym jak doszedłem w czym tkwi szczegół, postanowiłem opisać to w sposób merytoryczny. Teraz wiem na 100%, że klubowicze szukający odpowiedzi w temacie zostaną oświeceni.

Pozdrawiam,
BMK

Gość

Postautor: Gość » 31 października 2017, 09:49

Witam

A czy dół drzwi do kombi jest taki sam? Muszę wymienić mechanizm korbotronika i taniej wyjdzie kupić całą blachę z linką niż bawić się w nawlekanie, ale wszędzie w okolicy raczej HB.

Wróć do „Blacharstwo i lakiernictwo”