Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Fabia - wroni

Awatar użytkownika
zdono
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: - brak -
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Fabia - wroni

Postautor: zdono » 17 października 2012, 23:21

Te gumy na belkę kupiłeś z tej strony? Czy w PL?
Fabia Zdono 1.8T

"Tam gdzie zaczyna się zabawa, kończy się ekonomia"

wroni
-#moderator
-#moderator
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 18 października 2012, 07:27

zdono pisze:Te gumy na belkę kupiłeś z tej strony? Czy w PL?

ze strony w pl. zdjęcie tylo poglądowe tak na szybkości wyszukane :) i dlatego.

jakbyś był zainteresowany to mogę podesłać Ci adres sklepu. mnie z przesyłką to ok 320 zł wyszło za komplet.

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 09 lutego 2013, 09:42

Dawno nic nie opowiadałem :wstyd: o poczynaniach moich i mojego fabiolota :) Od ostatniego czasu trochę rzeczy się pozmieniało, parę rzeczy ubyło a parę przybyło, jeszcze inne są już kupione ale nie założone i dużo dużo innych :niepewny:

Na początek któs kiedyś pytał chyba na jakimś zlocie o wygłuszenie drzwi z przodu więc odpowiadam i pokazuje jak to u mnie wyszło.

Obrazek

Obrazek

A teraz przechodząc do rzeczy:

Mam nadzieje że na wiosne max na lato zagoszczą u mnie ciutke inne hamulce :P Zaciski AP Racing + tarcza 312 mm + klocki najprawdopodobniej przyjdą Zimmermann'a. Kupując komplet klocki były zjechane i dlatego wymianka ale tarcza któa była jest okej :) a komplet pochodzi z Ibiza Cupra R
Zamówiony zostały w ASO również zestaw do montażu klocków bo ten już jest zardzewiały i ciężko chodzi :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i dodatkowo do tego zestawu muszę kupić komplet zwrotnic i przestawić / przeprogramowac pompę / sterownik kiedyś na spocie w Krakowie Kapi mi o tym mówił że da się zrobić :)

CDN :)
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2013, 21:11 przez wroni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Loni
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Loni » 12 lutego 2013, 00:04

wroni normalnieeee szacun :padam: zajefane zmiany widać w tej Twojej fabce :super:

ps. hello kitty jeszcze się u mnie 3ma :rotfl:
OZ-tki 16"205/45/16"

Kobietki też potrafią.... ;)

gygy: 3246497

>>>*Fabka*<<<

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 17 lutego 2013, 19:02

Dzięki Loni za dobre słowo:) jak się trzyma to się cieszę :)

A tu kolejne zmiany :)
Może to nie zmiana ale chciałem się pochwalić :) pomiędzy jedną a kolejną zmianą lub zakupem wypadł dzień chłopaka i o to mój prezent którzy otrzymałem od Dziewczyny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przechodząc do konkretów to pozmienia się trochę w środku :) udało się trafić fotele z Fabi 2 Sport / Monte Carlo, z początku troche przybrudzone i poplamione ale po rozbiórce i wypraniu poszyć - czyściutkie i pachnące. W między czasie gdy fotele były rozebrane postanowiłem włożyć do nich maty grzewcze (ori aso przeznaczone do tych foteli) ponieważ w beżowym wnętrzu miałem podgrzewane fotele i chciałem to utrzymać. Jednak pojawił się mały problem który cały czas jest w trakcie rozwiązywania z powodu braku czasu i miejsc. Fabia 1 ma pod każdym fotelem "przekaźnik podgrzewania fotela 6Q0959772" natomiast Fabia 2 ma jeden centralny (jak wszystkie nowe VAGi) i stąd różnica w wiązkach foteli :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nawiązując do zmiany całego wnętrza na czarne trafiła już czarna lampka :)

Obrazek

Obrazek

CDN...

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 10 marca 2013, 15:58

Pora opisać kolejne mody który zostały już poczynione jakiś czas temu :) pozostała do zrobienia druga strona, w późniejszym czasie do zrobienia audio z przodu i może pomodzenie z bagażnikiem :)
No to :
Głośniki które jeździły z przodu postanowiłem wrzucić w tylne drzwi, a na przód w przyszłości pójdzie coś innego, a puki co z przodu siedzą seryjne głośniki wraz z seryjnymi sykami. Gdy już w tej właśnie przyszłości zostanie coś wsadzone na przód zostanie, położona nowy materiał na boczki ale to muzyka przyszłości :)
Puki co to plan jest na kolejne drzwi i wyrzucenie seryjnych głośników z tylnej półki i poprowadzenie nowych kabli do bagażnika :) ale to będzie uzupełniane na bieżąco :)
Więc:
Jakiś czas temu zakupiłem fotele z Fabii 2 i ni huhu nie pasowały kolorystycznie do beżowej tapicery -> więc zmiany zmiany zmiany!!! została kupiona nowa-używana tapicera (tak samo z czarną górą pod szybą ponieważ szkoda było mi ciąć, łatać i tapicerować na nowo beżowej tapicerki), którą śmiało można modyfikować :) .

Obrazek

Gdy kupowałem boczki, przyszły razem z nimi - konsola środkowa, schowek, tunel i parę inne rzeczy, które u mnie są beżowe a powinny być czarne :)
Nie miałem niestety, kilku plastików do boczków, a raczej jak już były to nie pasowały ze względu na cztery szyby w prądzie - zostały zamówione w ASO.

Obrazek

Obrazek
miękkie podłokietniki :D takie jak miałem beżowe :D

Obrazek
zamówiłem od razu nowe spinki oraz opaski montażowe do wiązek

W końcu przyszła paczka z matami STP, izolacjami parcianymi, moherami i materiałowymi + peszle na kable + dystanse i oczywiście nowy wałeczek bo stary wsiąkł....

Obrazek

Na wnętrze drzwi przyszły maty STP 4mm,

Obrazek

a później przystąpiłem do krzesania iskier:

Obrazek

Obrazek

i zabezpieczenia lakierem przed rudą.

Obrazek

Obrazek

Kolejnym krokiem było przygotowanie dystansu który miał przyjść bezpośrednio na płyte.
Przez to, że blacha ma różne dziwne przetłoczenia nie można wykorzystać płaskiego dystansu - wykorzystałem stary dystans z przednich drzwi aby dorobić kawałek który będzie "niżej" i dopero na to normalny dystans.

Obrazek

Tutaj już po sklejeniu dwóch części.

Obrazek

Obrazek

Następnie wytłumienie blachy :)

Obrazek

Skręcenie - śruby którymi przykręcałem dystans musiały mi się schować w dystanse abym mógł bez problemowo przykręcić następny dystans który będzie powodował że głośnik będzie pod kątem :) i będzie grał do góry a nie w siebie nawzajem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy już wszystko było poskręcane - wyniknął mały problem :/ w wiązce ori która szla ze słupka do drzwi nie było mowy żeby upchnąć dodatkowe kable :/ . Powstał pomysł aby dodać kolejny peszel gumowy i żeby wszystko jak najbardziej wyglądało seryjnie. Wybór padł na peszel klapy bagażnika z golfa 4 (koszt w ASO ok 15 zł :P ) i tamtędy puścić wiązkę :)

Obrazek

Obrazek

i tak mniej więcej wygląda na chwile obecną :) wiem wiem że daleko od ideału ale powoli :o

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 10 marca 2013, 20:05

Widzę że dużo zmian szykuje się przed VI Zlotem...Chyba szykujesz się do jakiegoś konkursu.No to czekamy na efekt końcowy :)
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 10 marca 2013, 23:43

zobaczymy co wyjdzie :) jeszcze duzo pracy a czasu mało i miejsca brak by coś robić :/ jedynie weekendy (czyt. od 21:00 w PT do SO nocy ile wysiedze :P )

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 13 marca 2013, 20:59

Wczoraj Fabiszon dostał nowe oponki :)

Obrazek

Uniroyal Rainsport 215/35 :D

wroni
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: wroni » 17 kwietnia 2013, 21:35

Weekendzik i już po wymianie :)

Obrazek

Oraz ciąg dalszy upolowanych giftów do Fabiszona :)

Obrazek
Obrazek

Nastąpiła wymiana siatki z tylnej półki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i torba :)
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Fabia I”