Fabia I FL Kombi Black Magic

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Fabia I FL Kombi Black Magic

Postautor: skodziarz » 25 kwietnia 2019, 18:02

"...znając życie to zaraz znów coś mi wpadnie do głowy :roll: "

No to jednak coś wpadło :D . Na początku kwietnia fabia zaliczyła weekendowy wypad do Pragi. Wracając zahaczyliśmy jeszcze o urokliwą Kutną Horę oraz Hradec Kralove. Ze statystyk to na trasie Kraków-Praga-Hradec Kralove-Kraków dystans wyszedł ok 1200km ze średnim spalaniem 5,1l/100km, więc całkiem ładnie. Niestety pogoda nie rozpieszczała, więc zdjęć za dużo nie ma. Jedynie takie jedno honorowe spod kaplicy czaszek w Kutnej Horze jak już się rozpogodziło :)

Obrazek

Po powrocie oczywiście pogoda musiała się poprawić :D, to spontanicznie wpadła mała sesja na letnim kole.

Obrazek

Nawet krecik wyszedł na spacer ocenić wybór właściciela :lol:

Obrazek

Ostatnią rzeczą, którą udało się ostatnio zrobić w Fabii (a zarazem najpoważniejszą) była korekta lakieru. Korzystając z przywileju bycia studentem i posiadania kilku dni wolnych przed świętami postanowiłem pozmagać się autem :D. Robiłem to po raz pierwszy, ale kiedyś trzeba zacząć. Sprzęt wcześniej wybrany zakupiony, więc można było zacząć Wielkie Prace przy Fabii :D.

Dzień pierwszy, czyli Wielki Czwartek

Pierwszego dnia zabrałem się za przygotowanie auta pod korektę, czyli pełne mycie, deironizacja, dekontaminacja i zabezpieczanie taśmą miejsc mogących ulec uszkodzeniu. Auto nie było myte ok 1700km, więc stan przed rozpoczęciem prac wyglądał następująco:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więc na pierwszy ogień poszły robaczki out, a następnie przeszedłem do mycia właściwego tradycyjnie "na dwa wiadra"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po myciu do gry wszedł deironizer i tar&glue remover

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem auto zostało opłukane z chemii osuszone i przygotowane pod glinkowanie. Już samo mycie dało dużo dobrego. Przeciętny właściciel pewnie byłby zadowolony z efektów, ale jednak niestety słońce weryfikuje i przechodzę do dalszych prac :D.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także auto pod wiatę i przechodzimy do glinkowania. Zdjęć za dużo nie robiłem, bo nie było czemu w sumie, ponieważ w grudniu auto było glinkowane i jedynie glina coś zebrała w dolnej części auta.

Obrazek

Przed rozpoczęciem korekty stwierdziłem, że zabiorę się za wnęki pod klamkami. Były mocno dojechane, a i przy okazji chciałem spróbować jak pracują zakupione pasty (Menzerna PG1000 i 3500). Wnęki oczywiście polerowałem ręcznie. Efekt prac poniżej

Obrazek

Obrazek

Dzień drugi, czyli Wielki Piątek

Po wstępnym zapoznaniu przeszedłem dalej do pracy nad resztą nadwozia. Prace trwały około 10h. Może to dużo, ale wolałem się przyłożyć i nic po drodze złego po sobie nie zostawić. Poniżej kilka zdjęć z prac (większość to 50/50).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś tam udało się ściąć :)

Obrazek

I po pracy (zdjęcie robione kolejnego dnia, stąd tak jasno ;) )

Obrazek

Dzień trzeci – Wielka Sobota, czyli Wielki Finał :)

No to na koniec zostały już tylko przyjemności. Pełne mycie detailingowe oraz zabezpieczanie. Klasycznie wpierw pre-wash, mycie właściwe osuszanie i pod wiatę. A tam całe auto odtłuszczone IPĄ i zabezpieczone:

Nadwozie i wnęki: Soft99 Fusso Coat
Szyby: RainX (Przednia trzy warstwy reszta po jednej)
Felgi: CarChem Alloy Wheel Armour
Opony: Goodstuff Tire Dressing

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I efekt finalny. Udało się usunąć większość zarysowań tzw. swirli, które ograniczały blask i głębię tego czarnego lakieru. Nie udało się usunąć głębszych zarysowań, bo nie chciało mi się i nie potrafię ich matować :D . Jedyne co to większe odpryski zaprawiłem przed korektą. Dla mnie efekt jest jak najbardziej na plus i auto zyskało drugą młodość :) . Warto było poświęcić 3 dni z życia na pracę przy aucie.
P.S. Przy okazji fajny prezent na 15kkm razem :D.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 11 czerwca 2019, 22:24

Błyszczy się jak ta lala :-)

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 14 sierpnia 2019, 17:52

Fabii wczoraj strzelił pierwszy rok pod moją opieką i lekko ponad 22000km bezawaryjnej jazdy. Oby tak dalej :hurra:

Obrazek

maviozo90
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: maviozo90 » 23 września 2019, 18:38

gdzie dorwe felge jak na 1 zdjęciu?

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Fabia I FL Kombi Black Magic

Postautor: skodziarz » 23 września 2019, 22:31

maviozo90 pisze:gdzie dorwe felge jak na 1 zdjęciu?
Hej,
Felgi z pierwszego zdjęcia, to są oryginalne Skody z Octavii I RS model Spider. U mnie akurat w rozmiarze 16", ale ten sam wzór był również dostępny w 17".

Oryginalnie są srebrne, jednak podczas renowacji zdecydowałem się na szary mat

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 11 października 2019, 20:56

Czas trochę uzupełnić wątek :)

Fabia w wakacje zyskała wyciszenie maski, przednich drzwi oraz bagażnika matami butylowymi GMS oraz boczki przednich drzwi zostały wyklejone pianką. Wyciszenie przyniosło dużo dobrego zarówno od strony hałasu dochodzącego spod maski przy wyższych prędkościach, jak i dźwięk audio stał się jeszcze przyjemniejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początku lipca przy przebiegu 236 000 km został wykonany przegląd, wymiana oleju na Ravenol vmo sae cleansynto 5w-40, filtr oleju MANN, filtr powietrza i kabinowy Filtron, komplet sprzęgła SACHS + wysprzęglik, olej przekładniowy, płyn hamulcowy i płyn chłodzący.

Dodatkowo założone zostało gniazdo 2xUSB załączające się po zapłonie, pod które podpięty jest Yanosik XS oraz wideorejestrator 70mai Dash Cam Pro. Wszystko zainstalowane tak jak lubię, czyli ma być prawie jak fabryka 8-) . Nie ma szpecić, ale służyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z drobnych rzeczy wpadło oświetlenie LED do wnętrza (sufit, schowek i bagażnik) oraz rejestracji. Pod maską zaszła podmianka korka wlewu płynu do spryskiwaczy na pochodzący ze Scali.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z wiadomości typowo wyjazdowych, to zaliczyliśmy pierwszy w karierze zlot, czyli III Zlot Skodomania w Sielpi Wielkiej. Bardzo fajna impreza, na której można poznać sporo pasjonatów kochających swoje 4 kółka jak i świetnie bawić się np. na rajdzie turystycznym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji udało się poznać Naszego Pana Administratora, zamienić kilka (a nawet więcej) słów oraz dostałem mały prezencik, dzięki któremu czarna fabia zyskała małą białą "skazę", dzięki której łatwiej będzie mnie poznać w trasie. Jeszcze raz wielkie dzięki Tomek 8-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Gizmole
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Gizmole » 19 października 2019, 12:54

Fajne autko.....
Robi wrażenie.

PS: Jak cie spotkam to zabiorę tę biała skazę :lol: (ja też chcę taką :roll: )
:mrgreen:

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Fabia I FL Kombi Black Magic

Postautor: skodziarz » 19 października 2019, 14:22

Oj ciężko będzie, bo schodzi jedynie literka po literce
Ostatnio zmieniony 19 października 2019, 14:22 przez skodziarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 19 października 2019, 15:49

Szlachta !
Nie cytujemy postu poprzedzającego waszą wypowiedź. To jest błąd
Usuńcie sobie text z tapatalka z jakiego telefonu było wysłane. To też jest błąd
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
skodziarz
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skodziarz » 19 października 2019, 16:07

Poprawione. Dziękuję za czujność

Wróć do „Fabia I”