Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Kraków i okolice

coś dla tych, którzy nie lubią korzystać z ASO
Awatar użytkownika
maxon
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Kraków i okolice

Postautor: maxon » 02 maja 2013, 12:47

Może i ja włączę się w dyskusję odnośnie warsztatów :-) Sugerując się Waszymi poradami skorzystałem z usług serwisowych zarówno warsztatu na Biskupińskiej jak i na Prandoty. Szczególnie bardzo pozytywnie byłem nastawiony do tego pierwszego - idąc za kilkoma opiniami tutaj, internecie jak i rozmową z właścicielem. Niestety, z żalem muszę przyznać, że się ogromnie zawiodłem, nie oddam mojego autka tam więcej i tym samym nie polecam go nikomu. Sprawa wyglądała tak, że walnął mi w Fabce regulator napięć. Zawiozłem auto do warsztatu ostatkami mocy z akumulatora, żeby się Panowie nim zajęli. Poza tym miałem do zrobienia podnośniki obu szyb i ogólna kontrola po zimie, więc wydaje mi się, że dość naprawy dość konkretne. Po 3 dniach auto odebrałem - wymieniono regulator - fajnie, teraz auto przynajmniej ładuje, tylko, że chyba nikt nie sprawdził miernikiem akumulatora, bo teraz dla odmiany podawana jest za duża moc, a czego objawem są pulsujące światła - nawet nie trzeba było podłączać miernik, wystarczyło włączyć auto na luzie i od razu czuć że coś jest na rzeczy z mocą, bo co chwila lekko drży. Poza tym naprawione miały być podnośniki - okazało się, że wymagały tylko przeczyszczenia. Nic jednak bardziej mylnego, bo tydzień później walnął mi jeden z nich :hurra: oczywiście w najmniej dogodnym momencie - w trasie (dobrze, że zapłaciłem za czyszczenie hehe przynajmniej walnął na czysto). Oprócz tych dwóch rzeczy Panowie mieli zerknąć jak się auto trzyma po zimie i czy nie trzeba nic zrobić - okazało się, że nic poza przeczyszczeniem bębnów. Szkoda, że przeoczyli dwie dziury w wydechu, jedna dość spora na łączniku, a druga po środku auta - po samym dźwięku łatwo było poznać, że coś nie halo, ale niech będzie - może takie dziury to standard. Żeby było weselej to chyba nikt nie podłączył auta pod komputer, żeby zobaczyć, że wyskakuje błąd czujnika skrętu. Ogólnie super, szczerze to żeby nie ten regulator, z którego i tak jestem niezadowolony to pieniądze wyrzuciłem w błoto. A co do samych pieniążków za robocizne to też nie najtaniej, bo za wymianę podnośnika biorą po 100zł (tydzień później zrobiłem za 110 dwa) - ale w tej kwestii nie będę wnosił żalów, bo każdy Warsztat sam kształtuje swoje ceny - a ja się na to zgodziłem bo oczekiwałem fachowej roboty, której nie otrzymałem. Podsumowując z ręką na sercu - nie polecam!

Co do Prandoty, to następnego dnia po odebraniu auta z Biskupińskiej, gdy zauważyłem że światła pulsują pojechałem właśnie tam, jako że mam po sąsiedzku obok pracy. Byłem u Pana Andrzeja, sprawdził moc podawaną na akumulator i był w szoku - dziwił się, że nikt tego nie sprawdził po wymianie regulatora. Poza tym sprawdził czujnik skrętu, ogólnie miły facet, ale drogi, bo za wymianę czujnika skrętu chciał 80-100zł, a w innym warsztacie zrobili to za 30zł.

To by było na tyle, mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Pozdrawiam
maxon
Obrazek

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 07 maja 2013, 14:02

No to nieco mnie zaskoczyłeś jest to pierwsza negatywna opinia na temat warsztatu przy Biskupińskiej, czemu tak się stało podczas Twej wizyty nie wiem, ja za każdym razem byłem potraktowany wręcz wzorowo i co najważniejsze taniej niż na prandotach.
Co do prandot ja z kolei mam tam uraz, jak już wiele razy pisałem i napewno tam nie pojadę.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Awatar użytkownika
maxon
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: maxon » 08 maja 2013, 16:48

Cześć MirekS, powiem szczerze, że również byłem zdziwiony, bo pojechałem tam sugerując się opiniami stąd jak i z internetu (w tym Twoimi), lecz niestety efekty są takie, że dnia dzisijeszego bujam się z problemami ze Skoda. Do Prandoty nie mam szczególnej opinii, bo nie robiłem u nich nic poza diagnostyką po powrocie z Biskupińskiej. Teraz czeka mnie wizyta u elektryków, żeby ocenili ten nieszczęsny regulator, który mi zamontowali i czy przypadkiem coś innego nie zostalo zepsute / popsulo się samo. Zobaczymy jak to będzie. Ja osobiście się zawiodłem, bo liczyłem na więcej - w rozmowach telefonicznych wydawało się to profesjonalniejsze...
Obrazek

Awatar użytkownika
manii
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: manii » 08 maja 2013, 17:30

może trzeba by w tym i podobnych watkach pisac rodzaj uslugi, fachowosc podejsca mechanika i mniej wiecej cene za usluge zawsze to bylo by jakies rozeznanie

co do prandoty bylem tam kilka razy u Andrzeja i bylo oki poza tym ze mam zawsze klopoty zeby wdrapac sie na te ich podnosniki

wczesniej jezdzilem do miejscowego mechanika ale powoli ceny robily sie u niego europejskie i musialem zmienic...

a u "pogwarancyjnych" co poleca Mirek jeszcze nie bylem choc przeraza mnie zdjecie z galerii gdzie na feldze alu klienta trzymaja młotki i jakas breszke powinni zdjecia zmienic :D
...jeśli twoje dziecko kręci gwintem to wiedz, że coś się dzieje...

Awatar użytkownika
enemik
-#klubowicz
-#klubowicz
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: enemik » 15 czerwca 2013, 20:01

co do biskupińskiej tez nie mam dobrych wspomnień po wymianie rozrządu w starej fabii coś zaczęło piszczeć/ ocierać na zimnym silniku jak się okazało to coś było z paskiem tylko nie przyznali się czy go źle założyli czy pasek był walnięty jak później się okazał u innego mechanika był widoczny ślad na tej plastikowej obudowie rozrządu że "coś" przytarło wiadomo czym się to mogł skończyć wiec raczej tam już nie pojadę a cena też nie była jakaś super
było czerwone kombi 1,4 16V 101KM/74kW
jest beżowe kombi 1,8 TSI 160KM(narazie)118kW

Awatar użytkownika
Topper
-#user
-#user
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Topper » 19 czerwca 2013, 19:42

A gdzie najlepiej w Krakowie zamontować gaz?

Awatar użytkownika
maxon
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: maxon » 04 listopada 2013, 21:24

maxon pisze:Cześć MirekS, powiem szczerze, że również byłem zdziwiony, bo pojechałem tam sugerując się opiniami stąd jak i z internetu (w tym Twoimi), lecz niestety efekty są takie, że dnia dzisijeszego bujam się z problemami ze Skoda. Do Prandoty nie mam szczególnej opinii, bo nie robiłem u nich nic poza diagnostyką po powrocie z Biskupińskiej. Teraz czeka mnie wizyta u elektryków, żeby ocenili ten nieszczęsny regulator, który mi zamontowali i czy przypadkiem coś innego nie zostalo zepsute / popsulo się samo. Zobaczymy jak to będzie. Ja osobiście się zawiodłem, bo liczyłem na więcej - w rozmowach telefonicznych wydawało się to profesjonalniejsze...

Dziś naprawiłem moją Fabkę i okazło się, że miałem rację, czyli Panowie z Biskupińskiej spieprzyli po całości, może na mechanice się znają, ale elektryka - nawet w tej podstawowej wersji stanowiła dla nich górę nie do przejścia. Jak pisałem miałem problemy z ładowaniem, zostawiłem im autko, wymienili regulator. Już na początku zdziwiłem się, że gdy rano odpalałem auto to musiałem wrzucić 2tys. obrotów, żeby regulator załapał, no ale cóż, oni niby specjaliści więc nie będę dyskutował. Potem pojawiło się miganie świateł na luzie, a może od razu to było - już nie pamiętam, tyle już z tym walczę. W końcu dziś zajechałem do profesjonalnego elektryka i co się okazało, Panowie zamontowali jakiś badziewny regulator, być może nawet nie sprawny był od początku (czego nie sprawdzili podejrzewam), bo podawany prąd na aku dochodził do blisko 16 :szok: szwankujący regulator rozwalił coś w alternatorze, a mało tego w czasie montażu , tudzież demontażu ułamali ucho mocujące w alternatorze, które dziś musiałem dospawać - ogólnie niezła hryja, dziś 2h serwisu, wymiana popsutych części i wszystko hula, a tamci tydzień się grzebali - jeszcze raz NIE POLECAM, bo u mnie co robili to spieprzyli, poprzez elektrykę, przez mechanikę.... :/
Obrazek

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 04 listopada 2013, 22:03

Nie będę ani bronił, ani ganił.

Fakt z tego co piszesz masz prawo nie być zadowolony z usług i źle oceniać ten warsztat. Przykro mi.

Moje natomiast wszystkie wizyty były zakończone pozytywnie zarówno jeśli chodzi o diagnozę jak i wykonanie oraz ceny.

Wszyscy poznali Moje jak i Twoje opinie, czy korzystać z ich usług, czy nie, to już indywidualna decyzja każdej osoby w FCP.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Awatar użytkownika
maxon
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: maxon » 05 listopada 2013, 09:18

MirekS pisze:Wszyscy poznali Moje jak i Twoje opinie, czy korzystać z ich usług, czy nie, to już indywidualna decyzja każdej osoby w FCP.

Dokladnie, po prostu trzeba byc czujnym :-)
Obrazek

qwasibor
-#user
-#user
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.2 TSI/85 KM
Kontaktowanie:

Re: Kraków i okolice (serwis klimy na Biskupinskiej)

Postautor: qwasibor » 22 marca 2014, 01:15

Witam, znalazłem group'ona na serwis klimy na Biskupińskiej, czy ktoś tam u nich robił już taki serwis?
Na ich stronie nie ma informacji że zajmują się klimatyzacją, chyba robią to od niedawna..
Pozdrawiam,
Wojtek

[edit]
późno już, teraz dopiero doczytałem - warsztat o którym tu była wcześniej mowa nazywa się "AUTO SERWIS SKODA", a ten z group'ona to "MP Service sp. z o.o." - zmylił mnie ten sam adres - czy koś miał może jakieś doświadczenia z tą druga firma (mieści się chyba w tym samym budynku, wg krs istnieje ok 11.2011)?

Wróć do „Warsztaty”