Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Wizyta w ASO - racjonalizacja wydatków :)

autoryzowane stacje obsługi
Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Wizyta w ASO - racjonalizacja wydatków :)

Postautor: TOMUŚ » 06 marca 2016, 12:56

Przy tym pakiecie też bym nie jeździł :) .
Jako to jest z tym pakietem. Płacisz za części a robotę masz za darmo czy na odwrót?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 06 marca 2016, 17:55

TOMUŚ pisze:Przy tym pakiecie też bym nie jeździł :) .
Jako to jest z tym pakietem. Płacisz za części a robotę masz za darmo czy na odwrót?

za nic nie płacę. :cwaniak:

ale jak chce swój olej, to musze go niezależnie zakupić. musi być zgodny z normą vw.
wtedy nie płacę za robote i filtry.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 14 marca 2016, 22:31

jacekpk pisze:Szanowni - istnieje pewien sposób by ograniczyć wydatki związane z wizytami w ASO, szczególnie jeśli macie w jeszcze w miarę młode auto i zależy Wam na zachowaniu ciągłości wpisów w książce serwisowej ;) Ja od pewnego czasu sprawę rozwiązuję tak, że jadę do ASO ze swoimi częściami... :) Zależnie od zakresu przeglądu można oszczędzić całkiem sporą kwotę.

Ot przykład:w Fabii 2 1.2 TSI przy przebiegu 60 tys przewidziana jest wymiana świec zapłonowych. W ASO liczą sobie za komplet oryginalnych świec (03F905600A) ~447 złotych!!! :mur: Poszukałem sobie w necie zdjęć tych świec. Jasno z nich wynika, że producentem owych kosztujących krocie świeczek jest dla koncernu VW/Audi nie kto inny, jak japońska firma NGK:
Obrazek
Skoro tak sprawdzam w katalogu NGK numery świeczek dedykowanych do silnika CBZA (NGK 97153) i szukam dobrej oferty w sklepach motoryzacyjnych. Efekt jest taki, że komplet świec nabyłem za 176 PLN. Na samych świecach jestem więc już do przodu 271 PLN. Jeżdżąc do ASO przestałem od dwóch lat kupować u nich olej. Za litr Castrola trzeba bowiem zapłacić u nich ~83 PLN (83 * 3,6 = 300 PLN za olej). Kupując 4L Castrola 5W40 za 120 złotych jestem kolejne 180 PLN do przodu - razem to już 451 PLN w kieszeni. Jeśli do tego kupię w hurtowni filtr oleju oraz powietrza jednego z renomowanych producentów (Mann/Knecht) wówczas do oszczędności względem cen z ASO doliczam kolejne 50 złotych. Razem na jednym przeglądzie jestem 500 złotych do przodu. Warto? Wydaje mi się, że jak najbardziej :)

Powiem szczerze sam nie wpadłbym na to, że tak można. Dwa lata temu pracownik jednego ASO uświadomił mnie, że mogę tak zrobić i od tego czasu przestałem przepłacać... a historię serwisową mam zachowaną ;)

Jeśli zależy Ci na zachowaniu ciągłości serwisowej oraz aktualności wpisów w książce serwisowej, a nie lubisz szastać pieniędzmi, zadaj sobie odrobinę trudu, poszukaj potrzebnych części (takich jak olej, filtry, świece) i udaj się do ASO płacąc im jedynie za usługę ;)

Na początku przepraszam jeśli kogoś uraże ale napiszę prawdę :)
Was w tej warszawce doją jak krowy z mleka do cna :D a frajerem jest ten kto się tak da dymać :D
Ja też wymieniałem świece i w aso zapłaciłem 216 zł - ponoć typ longlife :]
Ja za cały duży przegląd (na 60000 km/4 lata) w aso zapłaciłem 864.29 zł ;) . Tylko olej miałem własny, reszta z aso :D . Dostałem chyba z 3 strony A4 tego co oni zrobili/sprawdzili.
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „ASO”