[F1] Czyszczenie przepustnicy fabia 1.4MPI 44kW - fotostory

Tutaj zamieszczamy pomocne rady wraz ze zdjęciami, jak coś naprawić bądź zmodyfikować.
Awatar użytkownika
nicram
-#user
-#user
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: nicram » 06 listopada 2011, 08:36

Można spróbować, chociaż jak zmiany nie ma żadnej to chyba nie bardzo pomoże.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2011, 08:41 przez nicram, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kris_passat
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: kris_passat » 09 grudnia 2011, 10:29

PANtoGRAPH pisze:Jak zachowuje się silnik po czyszczeniu:

1. Praca silnika jest równa i stabilna.
2. Silnik lepiej reaguje na pedał przyspieszenia.
3. Brak błędów powodowanych gaśnięciem lub przygasaniem silnika.

Wczoraj wykonałem czyszczenie przepustnicy według instrukcji kolegi PANtoGRAPH i efekt osiągnięty. Nie było konieczności adaptacji Vag- iem. Wszystko jest jak powinno.
Wielki punkt za ten materiał. (tylko gdzie ten punkcik kliknąć?)
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2011, 10:55 przez kris_passat, łącznie zmieniany 1 raz.

Ryszard
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Ryszard » 09 grudnia 2011, 15:58

swego czasu miałem podobną "usterkę" - oczywiście obce powietrze itp. "bzdury" w silniku (1,4 16 V) ok. półtora letnim, dopiero co dotartym. I po wielu wizytach w serwisach i VAG-ach, a co fachowiec to 50 - 79 zeta za podpięcie i to w esrwisach ASO bo auto na gwarancji. I przyczyna jak zwykle prozaiczna = brudny czujnik (sonda lambda) w kolektorze dolotowym. Czyszczenie kilkukrotne czystym spirytem (oj, szkoda, że nie gardełka) pomogło - jeśli ktoś chce to to sie nazywa przepływomierz i jest super delikatne, tak więc przy czyszczeniu ogromna ostrożność, bo nówka w ASO to ponad 800 zeta. Pozdrawiam majsterkowiczów.

Aha, dla jasności sprawy zapłon wyłączony, czujnik wykręcony ale nie odpięty od instalacji elektrycznej, co by nie trzeba było programować przepustnicy i ... w drogę. Działa do dzisiaj, a fabka niektórym dobrze znana na fcp.

maninnew
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: maninnew » 03 stycznia 2012, 12:08

w silniku 1,4 16V 75KM trzeba robić adaptację przepustnicy??

ThoR
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: ThoR » 03 stycznia 2012, 16:49

Ja czyściłem przepustnice tydzień temu w 1.4 16V. Silnik pracował równo bez adaptacji, ale przy odpalaniu na zimnym silniku obroty szły do ok 2tys i powoli spadały. Po adaptacji mu przeszło.

Awatar użytkownika
Wojol
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Wojol » 03 stycznia 2012, 21:58

Nie wiem czemu ale kumpel powiedział mi, że nie powinno się czyścić przepustnicy benzyną ekstrakcyjną
Obrazek

canapl
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: canapl » 19 lutego 2012, 15:13

W silnikach 1.2 przepustnica jest w tym samym miejscu co w 1.4?

Awatar użytkownika
kris_passat
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: kris_passat » 19 lutego 2012, 19:28

Wojol pisze:Nie wiem czemu ale kumpel powiedział mi, że nie powinno się czyścić przepustnicy benzyną ekstrakcyjną

Twój kumpel też chyba nie wie czemu.Z fusów wywróżył? Możesz czyścić nawet ciepłym mlekiem , ważne aby środek czyszczący nie był "ścierny", oraz aby nie pozostawił po sobie śladu- czyt. wyparował tak jak benzyna ekstrakcyjna.

mscok
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: mscok » 27 lutego 2012, 09:22

kris_passat pisze:
Wojol pisze:Nie wiem czemu ale kumpel powiedział mi, że nie powinno się czyścić przepustnicy benzyną ekstrakcyjną

Twój kumpel też chyba nie wie czemu.Z fusów wywróżył? Możesz czyścić nawet ciepłym mlekiem , ważne aby środek czyszczący nie był "ścierny", oraz aby nie pozostawił po sobie śladu- czyt. wyparował tak jak benzyna ekstrakcyjna.

witam ktos może załadować cały opis ze zdjęciami bo nie wyświetlają się. dzięki

Awatar użytkownika
PANtoGRAPH
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: PANtoGRAPH » 28 lutego 2012, 15:13

Wybaczcie brak zdjęć, postaram się temu jakoś zaradzić. Zrezygnowałem z serwera, na którym trzymałem zdjęcia, stąd ich nieobecność...

Pozdrawiam forumowiczów
PANtoGRAPH

Wróć do „Zrób to sam”