[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Tutaj zamieszczamy pomocne rady wraz ze zdjęciami, jak coś naprawić bądź zmodyfikować.
techniczny
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: techniczny » 28 października 2011, 15:03

zlloty, popraw linka.
Nie odpowiadam na PW / e-mail

radegast2
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: radegast2 » 29 października 2011, 13:06

zlloty, chyba chodziło ci o ten link http://www.smog.pl/wideo/31473/blondynk ... _ha_ha_ha/

a tak na poważnie po ostatnich deszczach nie stwierdziłem śladów wody więc operacja chyba się udała, w wolnej chwili dla pewności muszę podjechać na karchera tak jak radzicie - tam wszystko wyjdzie

dawidlipinski1
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: dawidlipinski1 » 04 grudnia 2011, 22:14

Witam. W moim aucie kapie na roletę bagażnika (kombi). Woda leci z plastiku podtrzymującego podsufitkę. może ktoś się z tym spotkał i mógł by mi podpowiedzieć gdzie uszczelnić. (antena odpada - już uszczelniona).

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 05 grudnia 2011, 08:56

Przypuszczam, że przyczyna może być w tylnim spryskiwaczu.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

dawidlipinski1
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: dawidlipinski1 » 05 grudnia 2011, 10:32

MirekS pisze:Przypuszczam, że przyczyna może być w tylnim spryskiwaczu.

Niesądzę. Spryskiwacz jest obok światła STOP w samej klapie. U mnie leci z plastiku podtrzymującego podsufitkę na dachu. Dziś zrobiłem mały test i sądzę że problemem jesy pęknięcie uszczelnienia w kielichach osłaniających zawiasy klapy bagażnika.

Awatar użytkownika
dr O.
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: dr O. » 05 grudnia 2011, 13:02

mam coś do poczytania ;) http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t ... a&start=15 na drugiej podstronie kolega miał podobny problem, ale zobacz też dalej i może znajdzie się rozwiązanie ;)

Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: sid » 05 grudnia 2011, 14:59

Zgodnie z opisem działów tematycznych na forum ( załącznik nr 1 do regulaminu forum ) :

Zrób to sam - tutaj zamieszczamy tylko pomocne rady, krok po kroku jak coś zrobić, mile widziane zdjęcia; dział ten (forum) ze względu na specyficzny charakter podlega ciągłej kontroli poprzez konieczną akceptację, wyrażoną przez administratora lub moderatora, każdego z napisanych postów; w tym dziale nie zamieszczamy opisów problemów technicznych!

Następne posty nie spełniające założeń tego forum będą przesuwane do odpowiednich działów.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2011, 15:00 przez sid, łącznie zmieniany 1 raz.

urgash
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: urgash » 29 grudnia 2011, 21:05

Witam serdecznie, przeczytałem 10 str. i mam 2 szybkie pytania do Panów którzy używali uszczelniacza klejącego. Jest mową o metalowym panelu który jest na śrubach lub nitach, moje pytanie, czy w razie jakiejś awarii w drzwiach jest konieczność wykręcenia tego panelu? moje obawy to jak już przykleję to uszczelniaczem i kiedyś będzie trzeba to odkręcić to uszczelniacz na 90% odejdzie z lakierem :( przynajmniej ten którego ja chcę użyć.

I tu drugie pytanie, czy ktoś używał tego uszczelniacza? Tiger seal jak się sprawdził po dłuższym czasie?

Pozdrawiam.

zbyhoo
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: zbyhoo » 02 stycznia 2012, 08:08

Tam nie trzeba jakiegos mega uszczelniacza, w zupełności wystarczy silikon. Zwróć tylko uwagę na to, żeby był neutralny. Ja używałem Soudal'a. Silikon spokojnie potem odetniesz.

Awatar użytkownika
Switala18
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Switala18 » 06 kwietnia 2012, 21:11

Witam
ja także chciał bym uszczelnić swoje drzwi z tyłu tylko pytanie czy trzeba od razu rozkręcać czy można wymienić całą uszczelkę w drzwiach

Dodam że po każdym deszczu czy myciu auta mam od dołu zawilgocona tapicerkę

Wróć do „Zrób to sam”