Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Tutaj zamieszczamy pomocne rady wraz ze zdjęciami, jak coś naprawić bądź zmodyfikować.
Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:
Status: Offline

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Postautor: MirekS » 06 listopada 2006, 15:36

Rozpoczynamy od ściągnięcia korbki do podnoszenia szyb po przez przesunięcie kółka które jest pomiędzy korbą, a tapicerką:
Obrazek
Następnie nieco mocniej pociągając wyciągamy część podłokietnika:
Obrazek
Drugą część przesuwamy do przodu i wyciągamy:
Obrazek
Teraz już tylko pozostaje odkręcić dwie śruby:
Obrazek
I wyciągamy głośnik z tapicerki drzwi, należy go podnieść od strony klamki i wyskoczy z zatrzasków:
Obrazek
Kolejna czynność to odkręcenie śrubki przytrzymującej obudowę klamki:
Obrazek
Teraz musimy zaczynając od dołu oderwać tapicerkę od drzwi, a następnie gdy wszystkie zatrzaski puszczą mocnym zdecydowanym ruchem pociągnąć całą tapicerkę do góry:
Obrazek
No i na koniec pozostaje nam już tylko odkręcić wszystkie śruby mocujące blachę, można jeszcze bawić się w całkowity demontaż blachy, ale wtedy trzeba odpinać wszystkie mechanizmy od niej, do uszczelnienia nie ma takiej konieczności:
Obrazek,
A następnie wyczyścić od wew. strony wszelkie ślady po uszczelce, odtłuścić rozpuszczlnikiem i nałożyć grubą warstwę silikonu w rowek który pozostał po uszczelce, proponuję też nasmarować od środka blachę wokół otworów przez które będziemy wkładać śruby mocujące blachę. Następnie dociskamy blachę, skręcamy i objeżdżamy silikonem szczelinę między szkieletem drzwi, a blachą. Wyrównujemy powierzchnię palcem i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
Ja do uszczelnienia użyłem silikonu który poniżej prezentuje - sprawdziłem jest skuteczny. Wody w aucie - BRAK :ok:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2010, 21:27 przez MirekS, łącznie zmieniany 3 razy.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

maskisz
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: maskisz » 14 lipca 2007, 23:06

witam
u mnie niestety blacha wewnętrzna jest przynitowana na chyba 8 nitów zrywalnych i trzeba je rozwiercić, wybić nity i potem zanitować na nowo nitem 6mm
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 15 lipca 2007, 07:12

A nie lepiej nawiercić nowe dziurki jak stare nie będą średnicą pasować i użyć wkrętów z wiertłem na końcu - jest to do wielokrotnego użytku.

Pozdrawiam:
MirekS

Awatar użytkownika
Jimmy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Jimmy » 04 października 2007, 07:56

Mam kilka pytań do osób, które samodzielnie uszczelniały drzwi w swojej Fabce...

1. Jak dokładnie zdjąc korbke od podnoszenia szyb? Gdzie i jak przesunąc kolko przy korbce? Duzej siły potrzeba aby zdjac korbke?

2. Ile jest zatrzasków trzymających tapicerke w tylnych drzwiach, w przednich? Jak mocno trzeba podważać aby puściły? Czym to robić? Śrubokręt?

3. Usuwamy starą uszczelkę i jej miejsce dajemy uszczelniacz czy oczyszczamy stara uszczelke, zakladamy ponownie i wspomagamy ja uszczelniaczem?

4. Jakies pułapki przy rozbieraniu przednich drzwi??? Musze zrobic wszystkie 4 bo z kazdej cieknie :(

dzieki za pomoc....

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 04 października 2007, 10:08

Jimmy pisze:1. Jak dokładnie zdjąc korbke od podnoszenia szyb? Gdzie i jak przesunąc kolko przy korbce? Duzej siły potrzeba aby zdjac korbke?

Dwa palce i przeuwasz jest tylko lekki opór, który bez problemu pokonasz. Pokazane jest to na pierwszym zdjęciu, w moim pierwszym poście.

Jimmy pisze:2. Ile jest zatrzasków trzymających tapicerke w tylnych drzwiach, w przednich? Jak mocno trzeba podważać aby puściły? Czym to robić? Śrubokręt?

Najlepiej dwoma płaskimi, szerszymi śrubokrętami, co do zatrzsków licz się z tym, że parę Ci pęknie, w ASO kosztują kilkanaście groszy jeden wraz z uszczelką ( każdy zatrzask ma swoją ). Tak z 10 morzesz sobie kupić na zapas jak nic. W tylnich drzwiach jest ich około 10, w przednich chyba tyle samo. Zatrzaski puszczą bez problemu, natomiast przy podszybiu będziesz musiał się zdrowo zapszeć by się reszta zsunęła.

Jimmy pisze:3. Usuwamy starą uszczelkę i jej miejsce dajemy uszczelniacz czy oczyszczamy stara uszczelke, zakladamy ponownie i wspomagamy ja uszczelniaczem?

Starą uszelkę możesz i nie musisz usuwać, co do uszczelnienia ja użyłem tego co jest na zdjęciu u góry.

Jimmy pisze:4. Jakies pułapki przy rozbieraniu przednich drzwi??? Musze zrobic wszystkie 4 bo z kazdej cieknie :(

Tylnie robiłem sam, przednich sam nie rozbierałem bo mi nie ciekło, niedawno natomist musiałem wymieniać cały mechanizm elektrycznych w drzwiach bo mi się wysypał robił to mój znajomy mechanik. Jest trochę rozpinania kabli, ale wydaje mi się, że nie musisz ściągać całej blachy, tylko rozkręcisz śruby na około i dostaniesz się na tyle by nasmarować uszczelniaczem.

Powodzenia.

Pozdrawiam:
MirekS

Awatar użytkownika
Jimmy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Jimmy » 04 października 2007, 12:07

Dzieki za podpowiedzi. NIe mam elektryki w drzwiach, poza centralnym zamkiem wiec moze dam rade :)

MirekS pisze:Pokazane jest to na pierwszym zdjęciu, w moim pierwszym poście.

niestety chyba usunieto zdjecia, bo link nie dziala do tego pierwszego foto :(

A moze jest ktos doswiadczony w uszczelnianiu z Trojmiasta kto pomoglby mi przy tych drzwiach za jakas odplatnoscia ???

Awatar użytkownika
Zygus
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.2 TSI/85 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Zygus » 04 października 2007, 16:03

ja tez sie z ta korbka meczylem. U mnie cholernie ciezko schodzila i niestety ulamalem kawalek plastiku w tym koleczku. Jak bys zobaczyl jak ono jest zrobione to napewno bys zalapal jak sie zabrac do sciagniecia go.
Na dole i na gorze ma kawalek plastiku ktory wchodzi w korbke. Musisz tak mocno pchac to koleczko by wyskoczylo.
>>> MISTRZ FABIA CLUB POLSKA 2005 <<<

>>> Moja Fabia <<<

Obrazek

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 04 października 2007, 23:32

Jimmy pisze:niestety chyba usunieto zdjecia, bo link nie dziala do tego pierwszego foto :(

Dziwne mi działają wszystkie zdjęcia, zamieszczam w takim razie jeszcze raz to pierwsze:
Obrazek

Pozdrawiam:
MirekS

Awatar użytkownika
Zygus
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.2 TSI/85 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Zygus » 05 października 2007, 15:43

miniaturka dziala, ale nie otwiera sie duze zdjecie
>>> MISTRZ FABIA CLUB POLSKA 2005 <<<

>>> Moja Fabia <<<

Obrazek

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 06 października 2007, 09:04

Faktycznie dziś się nie otwiera, ale wczoraj zanim zamieściłem drugie sprawdzałem i się otwierało, to chyba coś z tym serwerem gdzie jest zdjęcie jest coś nie tak.

Pozdrawiam:
MirekS

Wróć do „Zrób to sam”