zniewolenie narodu ? - Islandia

Ciekawe informacje, nie tylko ze świata motoryzacji
Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Posty: 2833
Rejestracja: 25 lutego 2008, 00:11
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: kapi » 01 marca 2012, 18:16

tylko się nie smiać proszę :P - znalazłem to w komentarzach na "onecie" - wg mnie więcej niż 50% prawdy w tym jest.

Kontrole i nowe sposoby zniewolenia narodow.

O Islandii cisza... Niewygodna ta Islandia bardzo.

... rozwiń całośćIslandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób.

To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione?

Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji

Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu.

Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii .

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na

głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób).

Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty".

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu?

Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym?

Oczywiście - NIE!

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji, oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji.

Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.W ACTA wcale nie chodzi o internet, a o licencje i patenty o żywność (rośliny GMO i zwierzeęta hodowlane ) i inne ważne produkty i technologie !

Czy pan wie , że Amerykanie opatentowali trzy genotypy świni domowej? To niestety nie żart !!!! Będzie ktoś chciał hodować trzodę chlewną - będzie płacił Amerykanom ! Podobnie jest z roślinami GMO. Ziarno z plonów roślin GMO nie będzie kiełkowało, a materiał siewny trzeba będzie kupować np. w firmie."Monsanto". Wszystkie patenty, licencje i koncesje są w rękach Amerykanów ! ACTA to w perspektywie kilkudziesięciu lat głód i katastrofa na świecie ! Poniżej kopia opinii innego internauty ! ~cała prawda o ACTA !!!!!!!!Użytkownik anonimowy:.. Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA jako o problemie Internetu, ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne, to widać, że internet to tylko mała część jakiej on dotyczy. ......

ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA.

Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechniania podróbek nie tylko w Internecie ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam gdzie zostanie naruszenia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach.

Do czego zmierzam? Otóż ACTA zakładają na sygnatariuszy stosowanie wyrobów, które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego bo nie mamy własnych które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich jak Polska. Nie będziemy mogli niczego wyprodukować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie że nie sprzedamy niczego

taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych.

To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny. Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje jak Chiny, Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła.

To oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie

Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu.

Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach Polski. -To nie moje słowa tylko innego użytkownika.

Proszę was o kopiowanie i wklejanie tego na inne strony.

Awatar użytkownika
Pulstar
-#klubowicz
-#klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 grudnia 2008, 15:10
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Pulstar » 01 marca 2012, 21:18

kapi dobry artykuł, już kiedyś czytałem o Islandii na innym portalu i troszkę w innej wersji ale przekaz był ten sam. U nas to chyba by było rozwiązanie tak trochę na wesoło i przytoczę tu pewien znany od dawna cytat : "Trza zrobić ściepę narodową....i kupić bombę atomową" :evil:
Ostatnio zmieniony 01 marca 2012, 21:19 przez Pulstar, łącznie zmieniany 1 raz.
I miejsce w rzucie tarczą hamulcową do celu - IV Zlot FCP - Sulejów 2011r.

Awatar użytkownika
Kardiooa
-#user
-#user
Posty: 0
Rejestracja: 17 października 2013, 14:54
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.6 16V/ 105 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Kardiooa » 18 października 2013, 05:29

Tylko bez bomb i wojny. Myśl trochę.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Posty: 1949
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 22:07
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Goldi » 19 października 2013, 00:24

Kapi super artykuł.Rzeczywiście od dłuższego czasu nie słychać o Islandii nic a nic.Dziwna sprawa, przecież to pierwszy kraj który padł ofiarą przekrętów bankowców.Drugą kwestią jest to że może należało by też zrobić coś podobnego w naszym kraju aby żyło się lepiej kolejnym pokoleniom.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.


>Moja Fabia<


xtremesystems
-#user
-#user
Posty: 34
Rejestracja: 17 listopada 2010, 16:12
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.6 TDI CR DPF/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: xtremesystems » 19 października 2013, 07:29

dodam ze ta zadluzona islandia ma pkb na leb 42k usd a w polsce jest 12k usd

ale

1 tam jest 300 k ludności czyli nasze srednie miasto
społeczeństwo jest skonsolidowane. u nas podzielone i dodatkowo lemingi sterowane przez media
2 u nas jest wiecej służb niz tam ludnosci. oni nie pozwolą na taki przewrót

3. u nas jest za duze rozwarstwienie materialne. wiec jaki interes ma bogata warszawka w rewolucji.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Posty: 1949
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 22:07
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Goldi » 23 października 2013, 17:46

Niestety podział społeczeństwa jest ogromny.U nas w Poznaniu tego aż tak nie widać ale np w mniejszych miastach Wielkopolski to są bogaci i biedni.Klasa średnia praktycznie wymarła.To wina rządzących, nie tylko obecnych, ale wszystkich kolejnych po 89 roku.Liczyła się tylko prywata.Ciężko było by rzeczywiście zrobić demonstracje.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.


>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
Porostowniczka
-#user
-#user
Posty: 0
Rejestracja: 17 października 2013, 11:58
Lakier: Błękit Admirał metalic
Silnik: 1.2 HTP/70 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Porostowniczka » 25 października 2013, 14:47

Ciężko byłoby zrobić ogólnokrajową demonstrację... na razie. Jeśli dalej będzie jak jest to czy w końcu do tego nie dojdzie i nie skończy się to tragicznie? W końcu biednych zawsze jest więcej niż bogatych. Patrząc na to jak rządzący lekceważą ludzi to wystarczy tylko porządna iskra zapalna

Awatar użytkownika
Pordziak
-#user
-#user
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2013, 10:07
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.9 SDI/64 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Pordziak » 31 października 2013, 10:16

Myślę, że moment kiedy ludzie z frustracji wyjdą na ulicę jest już bliski.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Posty: 1949
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 22:07
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Goldi » 01 listopada 2013, 00:14

Ludzie w dzisiejszych czasach mają za dużo na głowie, kredyty na mieszkania itd i nie mogą sobie pozwolić na to aby stracić pracę więc raczej póki co do tego nie dojdzie.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.


>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
Podranicz
-#user
-#user
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 2013, 10:10
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.4 16V/101 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: zniewolenie narodu ? - Islandia

Postautor: Podranicz » 05 listopada 2013, 08:30

To jest sytuacja patowa. Na ulicę nie wyjdą, zgadzam się z tym, bo to za duże ryzyko. Każdy siedzi cicho byle tylko utrzymać sie na posadzie, bo teraz jednego człowieka łatwo jest zastąpić drugim, który problemów robić nie będzie.Wróć do „Wiadomości ze świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości