Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Skoda Fabia 3

Ciekawe informacje, nie tylko ze świata motoryzacji
Awatar użytkownika
piotrekpasti
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Skoda Fabia 3

Postautor: piotrekpasti » 05 lutego 2015, 11:54

Hej,
Dodam swoje 3 grosze.
Kupowałem fabiana w sierpniu, myślałem czy nie poczekać do kombi FIII.
Kolega jest mechanikiem w aso skody, gdzie kupiłem swoją.
Po kilku rozmowach doszlismy do wniosku, że lepiej kupic FII FL niż FIII z początku produkcji.
podstawowe przewagi FII nad FIII, silnik w podstawie jest 1.2 a FIII silniczek 1.0 z Citygo ( + że będzie LPG za zł ;) )
FIII w podstawie nie ma nawet klimy
Za najwiekszą wadę FIII wymienił mi silnik, oszczędności za zawieszeniu oraz znacznie cieńszą blachę ( cieńsza niż rapid)
To poparł to zdarzeniem z przed tygodnia wczesniej przed zakupem samochodu, na parkingu stały ostavie, fabie II nowe oraz rapidy. Po gradobiciu okazało się, że octavia i fabia maja ledwo zauważalne wgłębienia w dachu i masce, podczas gdy rapidy musiały przejść kuracje upiększające w zakładzie lakierniczym .

Moje spostrzeżenia.
Jeżeli ktoś chce świeże auto, ciekawie wyglądające to niech bierze fabie 3, jeżeli samochód także nowy a sprawdzony, z wyeliminowanymi chorobami wieku młodzieńczego to F2 FL, rok modelowy 2015.

Pozdrawiam :)
Fabia Wroclove

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 05 lutego 2015, 20:25

Dziś przez przypadek trafiłem do salonu Skody, gdzie poraz pierwszy spotkałem się w realu z F3.Pierwszy rzut oka i miłe odczucie: fajny "dizajnerski" wygląd, nowoczesne kształty, biały dach świetnie wyróżniły to autko na tle pozostałych aut w salonie.
Niestety czas prysł jak wsiadłem do środka.Pierwsze odczucie to wykonanie.Deska to jakiś tani ABS, któremu brakuje tylko zapachu chińszczyzny, fotele jakieś takie biedne (wersja za 72 tyś zł powinna mieć już kubełki).Jeśli chodzi o wygodę to siedzi się podobnie jak w F2.Jazdy nie odbyłem bo nie po to tam poszedłem, ale nie wiem czy mam na to ochotę.Wolę swoją F2 ;)
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 06 lutego 2015, 01:22

Goldi, mój wniosek był dokładnie taki sam jak Twój: "wolę F2". Dobrze to ująłeś: w środku tylko brakuje "smrodu" chińskich trampek - pasowałby idealnie do tej deski... Lipa.

wrocek
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: wrocek » 08 lutego 2015, 20:28

>Albo, że bagażnik się w środku porysuje? Ludzie, litości...

Co kto lubi, ja tam zdecydowanie wolę w bagażniku miękką wyściółkę jak w FI. Po 10 latach nie ma śladów użytkowania, a często bagażnik mam wypełniony różnymi ostrymi klamotami.

>Widziałbym u siebie białą z pakietem concept black i białym dekorem w środku. Nie wiem co niby z nim jest nie tak- jeździłem w bardzo słoneczny dzień, bez okularów i nic mnie nie raziło.

Zima i krótko. Zastanów się jak to będzie jak pojedziesz na wakacje do Hiszpanii albo Chorwacji i będziesz miał zmęczone oczy po wielogodzinnej trasie. Kiedyś regularnie jeździłem do Włoch, różnymi autami. Gdybym jeździł jednym, to może bym na to nie zwrócił uwagi i myślał że to ...długa trasa i tyle, ale auta były różne a odczucia zawsze takie same: im jaśniejsza deska i podświetlenie zegarów tym bardziej byłem zmęczony po pokonaniu tej samej drogi.

skotnicki
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skotnicki » 10 lutego 2015, 12:38

:kawka: Ja z kolei wypełniłem elektroniczny formularz do jazdy próbnej na początku grudnia. Centrala zadzwoniła w tej sprawie celem dogadania szczegółów oraz ewentualnych promocji dla stałego klienta (posłuchałem i podziękowałem :kawka: ). Umówiono mnie z salonem sprzedaży na zrealizowanie jazdy testowej, na którą chętnie zaczekałem.
I wtedy zaczął się cyrk.
Pierwszy telefon za parę dni: "chciał się Pan umówić na zakup (że co?!* :zdziwko:) Skody Fabii. Mamy taką do jazd próbnych (...ta, w grudniu 2014? :rotfl:). Może Pan w każdej chwili przyjechać". :) Nie, proszę Pana. Umawiałem się na oględziny i jazdę próbną "młodszą" :D Skodą Fabią. Tę, którą mi Pan proponuję, mam w garażu i znam jak własną kieszeń, zresztą używałem aż trzech różnych egzemplarzy. Nie zachęci mnie Pan do tego samego ;)
Koniec stycznia 2015, późny wieczór. Telefon. "Wiemy, że chce Pan kupić (że co?!*) Skodę Fabię III. Prosimy do nas przyjechać, skonfigurujemy zamówienie :cwaniak: ". A jest chociaż możliwość odbycia jazdy próbnej? :D

c.d.n. (?) :super:

* gwoli wyjaśnienia, wcale nie chcę kupić młodszej Skody Fabii, a przynajmniej nie od razu po premierze. Nigdy tego nie powiedziałem. Sfrustrowała mnie natarczywość :wsciekly: nowego sprzedawcy (poprzednich znałem wszystkich) i brak odróżnienia - dwukrotnie - zamiaru odbycia jazdy próbnej od chęci zakupu. Gdybym za pierwszym razem nie dopytał o generację, pewnie przyjechałbym na jazdę próbną Fabią II :dobani:. Panie i Panowie, więcej ogłady i profesjonalizmu poprosimy.

P.S. Jazdę testową odłożyłem ad acta, teraz mi się nie spieszy :)

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 11 lutego 2015, 21:02

Mimo, ze sam nie stałem się fanem "F3 od pierwszego wejrzenia" (wręcz przeciwnie), to polecam test tego samochodu zrealizowany przez autocentrum.pl - osobiście powiem, że cenię testy wykonywane przez Zachara... :)
https://www.youtube.com/watch?v=tfLyxTCVIEg

skotnicki
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: skotnicki » 12 lutego 2015, 00:08

Taaak, dostało się Skodzie za plastik i w gruncie rzeczy za "wszystko to samo". Choć mnie twardość plastiku nie raziła - ale może minuta za kierownicą to za krótko :P

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 12 lutego 2015, 01:25

Jak dla mnie najlepszy tekst tego testu to porównanie Fabii 2 do dziewczyny z prowincji ubranej w staromodne ciuchy... :rotfl: Żeby nie było: F3 jest tylko dobrze umalowana... ;) Ja się z tym zgadzam ;)

Awatar użytkownika
piotrekpasti
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: piotrekpasti » 12 lutego 2015, 09:27

Weźcie pod uwagę, żę zachar testował samochód po ponad 65k !
Jakbym miał wydać tyle to już bardziej octavia albo rapid na wypasie.
Pytanie jak będa prezentowac się " normalne" wersje, bez DSG, z silnikiem 1.2 tsi albo 1.0, i wersją wyposażenia active albo fresh. Taki test mnie ciekawi a nie test topowych wersji ;)
Fabia Wroclove

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 12 lutego 2015, 16:05

piotrekpasti, w pełni się z Tobą zgadzam. Przyzwoicie wyposażona Fabia 3 będzie kosztować 63-65-70 tysięcy, a to bardzo dużo jak na auto segmentu B. Ja osobiście raczej celowałby już w Octavkę, bo w Rapidzie plastiki tak samo kiepskie jak w nowej Fabii - Rapid ma oczywiście przewagę taką, że jest nieco większy, ale z drugiej strony "bardzo konserwatywny" w przeciwieństwie do nowej Fabii, która łamie pewne konwencje i stereotypy auta dla emeryta ;)

Wróć do „Wiadomości ze świata”