Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Skoda Fabia 3

Ciekawe informacje, nie tylko ze świata motoryzacji
Awatar użytkownika
sid
Administrator
Administrator
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Aktualne auto: Škoda Fabia 1 RS
Kontaktowanie:
Status: Offline

Skoda Fabia 3

Postautor: sid » 26 maja 2014, 22:18

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Re: Skoda Fabia 3

Postautor: TOMUŚ » 27 maja 2014, 18:22

Pozdrawiam,
Tomek

mazurek
-#user
-#user
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.6 TDI CR DPF/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: mazurek » 30 maja 2014, 08:24

Ladny, stylowy i stosunkowo przestrzenny samochód :)

Awatar użytkownika
nicram
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Kontaktowanie:

Postautor: nicram » 31 maja 2014, 05:52

i jeszcze tu

Awatar użytkownika
jarek79pl
-#user
-#user
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: jarek79pl » 25 sierpnia 2014, 19:43

Tu są oficjalne zdjęcia nowej fabii i wygląd deski rozdzielczej http://www.samar.pl/wiadomosci/nowa-sko ... cale=pl_PL

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 12 stycznia 2015, 18:07

Widząc ostatnio Fabię 3 wystawioną przed salonem nie oparłem się pokusie zatrzymania się i pobieżnego oglądnięcia tego samochodu. Podzielę się pierwszymi wrażeniami, bo w wielu miejscach jeszcze jej nie ma.

Jeśli chodzi o design: w mojej ocenie nie ma się do czego przyczepić. Auto wygląda ciekawiej niż poprzednik. Tu nie ma co za dużo komentować, bo na zdjęciach każdy widzi co jest i może ocenić według swojego gustu.

Przeglądając dane techniczne, a konkretniej wymiary wnętrza zastanawiałem się jak przełoży się to na jego komfort. Przy wzroście 183 cm jestem w stanie w Fabii 2 ustawić sobie dosyć wygodnie fotel kierowcy, a potem przejść do tyłu i w miarę wygodnie zasiąść na tylnej kanapie za kierowcą. Wnętrzu "dwójki" w mojej ocenie nie brakowało przestronności. Ten sam manewr chciałem wykonać z Fabią 3. Lipa. Na tylnych siedzeniach zwyczajnie brakuje miejsca. Z całą pewnością nie chciałbym w takich warunkach nigdzie jechać - zarówno za kierownicą (mając za sobą gościa swojego wzrostu wbijającego kolana w plecy), jak też siedząc z tyłu. W mojej ocenie komfort przebywania na tylnej kanapie cofnął się do czasów Fabii 1, o ile nie wcześniej.

Czytałem w artykułach prasowych, że poprawiono jakość materiałów wykończeniowych. W F2 mnie szczególnie irytuje "plastikowość" deski rozdzielczej, która w dotyku przypomina chińską zabawkę, a dodatku odbija się w przedniej szybkie przy słonecznej pogodzie. W F3 zmieniono być może nieco fakturę deski, ale sam materiał był i jest plastikową skorupą. Twardy i średnio przyjemny w dotyku. Fotele - podobnie jak w F2 wyprofilowane niezbyt dobrze, brak im trzymania bocznego. Jeśli już o fotelach: Skoda utrzymuje pewien wyraźny trend wykonawstwa swoich pojazdów "po taniości". Podobnie jak w Rapidzie tak i tutaj dół foteli nie ma maskownic/obudów, jak to było w F1 czy F2. Efekt jest taki, że wzrok przykuwają wielkie błyszczące śruby mocowania foteli. Wstyd moim zdaniem. Rozumiem, że w Citigo można tak było zrobić, ale w Fabii czy Rapidzie jest to w mojej ocenie obciach.

Mając doświadczenie problemów z wentylatorem dmuchawy w F2 sprawdziłem jak rozwiązano temat schowka po stronie pasażera. W F2 "wspaniałomyślnie" wykonano go jako jeden element z całą deską. Efekt był taki, że wymiana wentylatora wymaga demolki połowy samochodu - o czym wielu z Was dobrze wie. Tym razem Czesi poszli po rozum do głowy i w F3 wrócili do starego systemu odkręcanego schowka. Chociaż za to należy się uznanie. Auto, które było prezentowane miało kolor błękit race. Białe alufelgi, białe lusterka, biały dach. Nie omieszkałem sprawdzić tego ostatniego. Okazuje się, że biel dachu uzyskano wcale nie metodą lakierniczą. Jest to po prostu jakaś wyklejka, co bardzo stwierdzimy dotykając miejsca "łączenia kolorów".

Autem nie jeździłem. Muszę jednak przyznać, że poczułem się rozczarowany jakością wykonania, a przede wszystkim ciasnym wnętrzem.

Szkoda......
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2015, 10:56 przez jacekpk, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 12 stycznia 2015, 19:17

W F2 deska nie była plastikowa a wykończona gumowatą powłoką która po odkształceniu wracała po czasie do swoich pierwotnych krztałtów.Kolejna sprawa maskownic prowadnic foteli.W F2 "szyny"(boki foteli) były osłonięte.Chyba że zmieniło się to w wersji po lifcie.
Generalizując muszę wybrać się na obdukcję bo choć F3 już jest u nas w salonie to jeszcze jej nie widziałem.Dzięki za ocenę i wnioski ;)
Co do taniości to niestety wszyscy zmierzają w kierunku bubla, a Škoda tylko to potwierdza.Myślę że koncern VW nie pozwolił na lepsze rozwiązania bo miałby za dużą konkurencję w stosunku do Polo, a to flagowy wzorzec w tym segmencie grupy VAG.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 12 stycznia 2015, 21:51

Goldi pisze:W F2 deska nie była plastikowa a wykończona gumowatą powłoką

Bardzo mnie zaskoczyłeś opisem deski w Fabii 2. Tak się złożyło, że mam dwie Skody: jedynkę po FL (2007) i dwójkę po FL (2011). W jedynce deska zgadza się z Twoim opisem - materiał jest lekko miękki, można powiedzieć w miarę przyjemny, nie odbija się od przedniej szyby. W dwójce FL deska jest twarda jak skorupa, a do tego przy ładnej pogodzie odbija się niestety w szybie czołowej. To samo jest w Rapidzie. Może F2 przed FL miała lepszą deskę - wcale bym się nie zdziwił :)

W F2 po FL prowadnice foteli trochę są widoczne, ale są one jednak obudowane u dołu plastikiem. W Citigo, F3 i Rapidzie pod tapicerkę nie ma zupełnie niczego, jak widać to na tym zdjęciu (Rapid). Jedyną zaletą jest możliwość odurzenia syfu, który się tam gromadzi, ale wygląda to moim zdaniem skrajnie budżetowo.
Obrazek
Pomimo negatywnych wrażeń odnośnie ciaśniejszego wnętrza chętnie przejadę się tym autem gdy nadarzy się okazja :)

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 12 stycznia 2015, 22:07

Tak się składa że w mojej są kubełki więc nie mam porównania (2007) za to mój ojciec ma F2FL to sprawdzę to z ciekawości.Prowadnice też ma z tego co pamiętam zasłonięte.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 22 stycznia 2015, 00:27

Goldi pisze:W F2 deska nie była plastikowa a wykończona gumowatą powłoką która po odkształceniu wracała po czasie do swoich pierwotnych krztałtów.

Częściowo obydwaj mieliśmy rację :) Okazuje się, że wykonanie deski zależy od wersji wyposażenia. Ja mam u siebie deskę bez klapki górnego schowka po stronie pasażera. Deska cała twarda jak skorupa. Dziś miałem okazję jeździć autem zastępczym - tam faktycznie przy opcji zamykanego górnego schowka górna część deski rozdzielczej była częściowo (bo nie w całości) wykonana z miękkiego w dotyku tworzywa :)

Wróć do „Wiadomości ze świata”