Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Masz problem z elektryczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
T-800
Status: Offline

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Postautor: T-800 » 31 marca 2005, 17:50

Witam !!. Posiadam Skode Fabie i ostatnio przestał mi działać caly panel w drzwiach od kierowcy, nie dzialaja elektryczne szyby ani centralny zamek uruhamiany z tego panelu ani lusterka.Pare razy sie zdazylo ze przez chwile wszystko dzialalo ok(to bylo zachowanie losowe),ale teraz juz nic nie dziala. Myslalem ze to moze jakis bezpiecznik ale znow kolejny problem bo nie wiem gdzie sa bezpieczniki w tym samochodzie(jesli ktos wie gdzie sa , prosze o pomoc) . Jesli ktos ma jakis pomysl co moze byc przyczyna tego ze nie dziala ten panel to prosze o pomoc. Z gory dziekuje. Pozdrawiam :-D
Ostatnio zmieniony 20 października 2011, 18:00 przez T-800, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 31 marca 2005, 17:59

Zawsze powtarzam konia z rzędem kto bez instrukcji obsługi znajdzie bezpieczniki. Znajdują się one z boku deski rozdzielczej pod tym owalnym plastikiem zobaczysz go po otwarciu lewych przednich drzwi.
Jeżeli przyciski raz Ci działają raz nie to nie jest kwestia bezpieczników, problem jest gdzie indziej, obawiam się, że czeka Cię wizyta u elektryka. A czy przypadkiem gdzieś w drzwi nie dostała się woda?
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

T-800

Postautor: T-800 » 31 marca 2005, 18:10

MirekS pisze:. A czy przypadkiem gdzieś w drzwi nie dostała się woda?

No własnie przestało mi to działac po tym jak umyłem pewnego dnia moje auto. Kurcze ale jak tak zbudowane sa drzwi w Fabi ze po kazdym pozadnym myciu bede musial jechac do elektryka to sobie chyba manualne szyby zaloze :) . Czyli raczej mowisz ze nie ma sensu patrzec na bezpieczniki ??. W sumie to auto jest jeszcz na gwarancji ale juz jade z nim ostatni raz do przegladu bo duzo kasy chcą za taka przyjemnosć. Z gory dziekuje za pomoc. POZDRO :-)

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 31 marca 2005, 18:22

Jeśli Ci to całkiem nie działa po umyciu auta to mogło nastąpić zwarcie na wskutek wody i możesz mieć spalony bezpiecznik ale nie koniecznie. Natomiast jeśli masz gwarancje to nie zastanawiaj się i uderzaj do serwisu niech nie tylko zrobią z elektryką by wszystko działało ale i z przeciekającymi drzwiami bo awaria nastąpiła na wskutek właśnie tego. Po wykonaniu ich naprawy poproś o wiadro z wodą i polej zamknięte drzwi, najlepiej by wtedy nie była jeszcze zamontowana tapicerka od środka i zobacz czy nie przecieka gdzieś.
Nie daj się zbyć.

Pozdrawiam:
MirekS

Awatar użytkownika
Łukasz
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 31 marca 2005, 20:52

nie chce sie chwalic ale ja znalazłem bezpieczniki , bez pomocy instrukcji, pół samochodu rozkręciłem, ale znalazłem. Moja dziewczyna jest świadkiem 8)
For Fun : 200+

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 01 kwietnia 2005, 06:59

Lukasz koń z rzędem jest Twój :D :D :D :P :P :P

Pozdrawiam:
MirekS

T-800

Postautor: T-800 » 02 kwietnia 2005, 17:42

MirekS pisze: Po wykonaniu ich naprawy poproś o wiadro z wodą i polej zamknięte drzwi, najlepiej by wtedy nie była jeszcze zamontowana tapicerka od środka i zobacz czy nie przecieka gdzieś.

Dobry pomysl ,ale jak to zrobic ,skoro ostatnio jak bylem na przegladzie to nie pozwolili mi wejsc do warsztatu -jedyne co moglem to popatrzyc sobie przez szybe. Jakie wogole ja mam prawa jak jade na serwis??, czy oni moga mi tak zabronic wejscia na warsztat zebym sobie przypilnowal czy wszystko robia ok ??.

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 02 kwietnia 2005, 20:35

T-800 pisze:
MirekS pisze: Po wykonaniu ich naprawy poproś o wiadro z wodą i polej zamknięte drzwi, najlepiej by wtedy nie była jeszcze zamontowana tapicerka od środka i zobacz czy nie przecieka gdzieś.

Dobry pomysl ,ale jak to zrobic ,skoro ostatnio jak bylem na przegladzie to nie pozwolili mi wejsc do warsztatu -jedyne co moglem to popatrzyc sobie przez szybe. Jakie wogole ja mam prawa jak jade na serwis??, czy oni moga mi tak zabronic wejscia na warsztat zebym sobie przypilnowal czy wszystko robia ok ??.

Teoretycznie mogą Ci zabronić wejścia zasłaniając się przepisami i mają do tego prawo, jednak rzeczywistość jest taka, że w ten sposób usiłują ukryć to co spiepszą. Wiem, że są serwisy które nawet zapraszają pod auto - niestety nie skody. Ja jakbym nie mógł być przy aucie to po prostu bym podziękował i zabrał auto. Zresztą sam sobie naprawiam. Odnośnie polania wodą to zażądaj tego łaski Ci nie robią. To Ty ich utrzymujesz, Ty płacisz i Ty wymagasz.
Moje zdanie na temat serwisów to znają już tu chyba wszyscy. Serwisy to zło.

Pozdrawiam:
MirekS

T-800

Elektryczne szyby

Postautor: T-800 » 08 maja 2005, 14:36

Witam!!. Patrząc na wasze opinie odnośnie salonow Skody,postanowilem ze jednak nie pojade do nich i sam sprobuje naprawic nie dziłającą elektronnike w drzwiach. Jednak proprosze was o pomoc,bo nie wiem za bardzo jak to wszystko działa.Mam taki problem ze nie dzialja mi w lewych drzwiach szyby,ani lusterka,odkrecilem tapicerke z drzwi i sa tam 3 kostki wchodzace do takiego niby modulu.Prad do niego dochodzi,wiec przypuszczam ze cos wlasnie jest nie tak w tym "module". Teraz mam pytanie: Czy ktos moze orientuje sie jak ten modul jest zbudowany,czy mozna go samego wyjac i dac jakiemus elektronikowi zeby zajrzal do niego,czy to jest juz zrobione jako calosc z silnikiem do opuszczania szyb(bo nie moge wyczaic). Z gory dziekuje za pomoc i sorka za troche przy dlugiego posta. Pozdrawiam :)

szyk

Postautor: szyk » 08 maja 2005, 14:40

witam . MAM PYTANIE CZY NIE LEPIEJ JECHAC TOBIE DO JAKIEGOS ELEKTRYKA I ON TO TOBIE ZROBI FACHOWO . DUZO NIE BEDZIESZPŁACIC MYSLE ZE Z 20 DO 30 ZŁ . NAPEWNO W ASO SKODA WIECZEJ BYS ZAPŁACIŁ

Wróć do „Warsztat elektryczny”