Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
mazurek
-#user
-#user
Lakier: Morski Admirał
Silnik: 1.6 TDI CR DPF/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Tarcze i klocki - temat zbiorczy

Postautor: mazurek » 23 października 2015, 12:43

Czy jest na forum ktoś, kto miał kiedykolwiek klocki hamulcowe takiego producenta http://www.iparts.pl/producenci/denckermann,186.html? Cenowo wypadają całkiem nieźle, pytanie tylko jak z jakością? Ja osobiście nie znałem wcześniej takiej marki ale mechanik podczas przeglądu wspominał mi, że to niemiecka firma robiąca całkiem dobre części.

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 23 października 2015, 22:04

Firma albo pakowacz, to są 2 różne aspekty.
Nie znam ich, ale jeśli mechanik daje gwarancje i go znasz na tyle by zaufać - możesz się skusić.
Najwyżej jak będzie się cos działo to z gwarancją nie powinno być problemu.
Tylko niech ON (mechanik) kupi te części a Tobie da gwarancje na części i robotę.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 02 listopada 2015, 19:26

Tak jak napisał Kapi niech mechanik kupi i założy wtedy to on odpowiada za części.
W moim autku pytałem jakiś czas temu, to klocki ORI z czujnikiem to koszt 155zł.
Gwarantuję Ci, że wytrzymaja dłużej.Obecnie mam Ferodo i to mogę polecić.Przekulałem już trochę, ale jakoś wielce się nie zużyły i nadal dobrze działają. Z tego co mi wiadomo to fabrycznie też je wkładają.

Poszukaj sobie wśród tych:
http://www.skodasklep.pl/wyszukiwarka_s ... +hamulcowe
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 02 listopada 2015, 20:21

Tak, w OII tez miałem ferodo fabrycznie.
Klocek z czujnikiem jest na jednym kole - lewy przód.
Jeśli tam nie masz kabla wtedy parę zł zaoszczędzisz.
Do F1 stosowalem tez TRW.

Awatar użytkownika
Goldi
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Błękit Storm metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM

Postautor: Goldi » 03 listopada 2015, 09:03

Kiedyś miałem jakieś zamienniki tarcze i klocki razem z klockami zajechały się tarcze.Masakra.
Pozdrawiam Marcin

Urodziłem się zmęczony i żyję po to, aby odpocząć.

>Moja Fabia<

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 12 listopada 2015, 14:06

Klocki TRW w nowych Skodach w salonie widziałem niejednokrotnie :) Szczególnie łatwo je dostrzec przy alufelgach o rzadkim żebrowaniu... ;)

Ja z całą pewnością nie polecam tarcz ATE. Miałem w F1 i krzywiły mi się dwukrotnie - bez żadnego konkretnego powodu. Może źle trafiłem - nie wiem. Sądzę, że teraz stawiałbym jednak na "oryginały" :chytry:

Kiero
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.6 16V/ 105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Kiero » 30 stycznia 2016, 13:54

Jacku a to dziwna rzecz z ATE, ja korzystam z tych tarcz we wszystkich swoich autach i nie narzekam, nigdy nie było żadnych przygód z nimi.
Mam dobre wejścia na fototapety

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 24 maja 2017, 03:07

Panowie, czy ktoś Was zakładał do Skody lub innego auta jakie macie w posiadaniu klocki firmy Textar z serii Epad? Nie są tanie (do Fabii kosztuję ok. 300 zł), ale bardzo jestem ciekawy opinii kogoś to zdecydował się już wcześniej na ich zakup :)

Ogólnie rzecz biorąc marka Textar jest mi znana i nie mam żadnych wątpliwości czy iść w Textara czy nie... bardziej się zastanawiam czy warto ryzykować wyraźnie większy wydatek jaki należałoby ponieść w związku z zakupem klocków Epad. Przede wszystkim chodzi mi o to jak one się zachowuję w codziennej eksploatacji, czy rzeczywiście produkują mniej pyłu oraz... jak wygląda ich skuteczność działania - czy odczuwalne są jakieś różnice (in plus lub in minus) względem klocków konwencjonalnych.

Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: kapi » 24 maja 2017, 20:55

Miałem textar-Y w Octavia II. Ale nie pamietam typoszeregu.

Średnie pylenie
Po kilkukrotnym hamowaniu nie zauważyłem spadku skuteczności.
Przy zakupie ważne jest źródło gdyż są podrabiane.
Ogólnie - polecam.

tapatalk

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 25 maja 2017, 00:02

Klocki Textar Epad są stosunkowo od niedawna oferowane na rynku. Ja w F2 mam założone od 3 lat klocki Textara (te ze "zwykłej" serii) i jestem z nich bardzo zadowolony. Nigdy nie zdarzyły się żadne piski przy hamowaniu, wszystko jest OK. Zrobiłem na nich ok. 70 tys km i stan ich zużycia określiłbym mniej więcej na zaledwie 50% (rzecz jednak w tym, że fabryczne tarcze są już trochę zużyte). Mimo to trzeba jednak uczciwie przyznać że trochę pylą, co szczególnie widać latem na alufelgach.

O podróbach wiem, przy czym ciekaw jestem co jest bardziej podrabiane, Textar czy ATE. Ja mam wrażenie, że ATE bo od wielu osób słyszałem, że się nacięło. Sam też należę do tej grupy: musiałem trafić na ewidentne podróbki ATE, bo 2 razy mi się zwichrowały (podczas całkowicie normalnej eksploatacji).

Mogę nawet ku przestrodze napisać gdzie je kupowałem: był to sklep Auto Świat w Mińsku Mazowieckim na ul. Wyszyńskiego. Tarcze były rzeczywiście w bardzo atrakcyjnej cenie i jak życie pokazało - jej atrakcyjność nie wzięła się z nikąd. Nauczony doświadczeniem od paru już lat kupuję wszelkie zamienniki części w dwóch sprawdzonych miejscach: w iparts.pl lub w InterCars (zależnie gdzie lepsza cena).

Natomiast w kontekście textarowych epadów zastanawiam się głównie nad tym czy rzeczywiście są to klocki mniej pylące oraz czy nie mają gorszej skuteczności (producent pisze na stronie o porównywalnej skuteczności, a warto zwrócić uwagę że może być to tzw słowo klucz, skoro nie napisano że mają identyczną skuteczność ;) ).

Wróć do „Warsztat mechaniczny”