Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
kruszynka
-#user
-#user
Lakier: Błękit Admirał metalic
Silnik: 1.9 SDI/64 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Postautor: kruszynka » 20 października 2015, 17:25

Pytanie: czy mogę kupić jakiś tańszy olej niż Castrol i Mobil do Fabia II 1.4 TDI . W książce serwisowej mam na samym początku wbijane mobil 5w30 później, Castrol 5w30, kolejny Mobil 5w40 , a chcę kupić LOTOS. Ewentualnie jak lejecie jakiś inny dobry niedrogi. Ktoś mógłby doradzić?
Jakie dokładnie filtry bo po szukaniu w google tyle tego, że nie wiem :szok: Chcę kupić bo oferują mi za sam olej 120zł plus vat, bo zapytałam czy dadzą rachunek. Usługa plus vat i jeszcze filtry +vat (przeciez juz zaplacili vat za nie więc dodają od siebie parę złotych..). Chcę podjechać do serwisu ze swoim: olejem, filtrem oleju, powietrza.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 20 października 2015, 20:13

Powiem tak, jeśli autkiem chcesz jeździć bezawaryjnie i długo to nie oszczędzaj na oleju ani na filtrach. W przypadku oszczędności się to mści, czasem bardzo.

Lotosa nie kupuj bo nie ma dostatecznych właściwości myjących i się lepi choby klej do zadku .
Kiedyś zrobiłem test. Miałem ręce brudne z smarów, olejów i innych rzeczy. Z doświadczenia wiem że takie rzeczy myje się w oleju :) . Wziąłem Lotosa 10W40 i zacząłem je myc w tym oleju. Prawie nic nie poszło :( , gęsty i się lepił mocno do rąk . Potem wziąłem Castrola 15W40. teoretycznie powinien być gęstszy i bardziej lepki. Nic z tego . Castrolem umyłem syf z rąk , nie lepił się do rąk i był rzadszy. Mobil 10W40 też ten przeszedł podobnie jak castrol.

Nagar zbiera się w silniku i dzięki tym właściwościom myjącym spływa tam gdzie jego miejsce. Co pozwala to lepsze osiągi silnika oraz dłuższą jego trwałość. Gdy nagar pozostanie tam gdzie powstaje lub zostanie przeniesiony z olej gdzieś ińdziej to zatka to co dalszym krokiem będzie zatarty silnik a potom remont.
Takže ja z mojej strony zalecałbym nieoszczędzanie na oleju. Do 1.4 TDI olej nie jest zbyt drogi, gorzej jest do TSI :D .
Pozdrawiam,
Tomek

gadu: 7297471 - przed rozmową przedstaw się :)

Awatar użytkownika
kruszynka
-#user
-#user
Lakier: Błękit Admirał metalic
Silnik: 1.9 SDI/64 KM
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 20 października 2015, 20:22

Ok to może wezmę Castrol, ale jak sama kupię 30 dychy będę do przodu. Na filtrach nie to, że chcę oszczędzać, bardziej nie chcę żeby mnie w bambuko robili i jeszcze drugi vat nabijali. Mogą być te lepsze, ale sama kupię i przywiozę. Wiesz może jakie będą dobre?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 20 października 2015, 20:29

Filtry od Mann są podobno dobre. Ja osobiście biorę je z aso i jeżdżę na ori Vw group. Na części jest numer nabity i go sobie zapisujesz i idziesz do sklepu i podajesz numer części .
Pozdrawiam,
Tomek

gadu: 7297471 - przed rozmową przedstaw się :)

Awatar użytkownika
vesatis
-#user
-#user
Lakier: Błękit Storm metalic
Kontaktowanie:

Postautor: vesatis » 20 października 2016, 16:04

kruszynka pisze:Pytanie: czy mogę kupić jakiś tańszy olej niż Castrol i Mobil do Fabia II 1.4 TDI

moższ kupić tańszy, ale ma spełniać normy, tzn posiadać normę VW, najtańsze oleje są nawet za 80 zł/4l (Specol 0W40), czy Shell Helix Ultra za około 100 zł/4l

na filtrach NIE oszczędzaj: Mann, Knecht, możesz też brać Filtron, wszystkie są mniej więcej w tej samej cenie

dejvo
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Aktualne auto: Fabia
Kontaktowanie:

Postautor: dejvo » 09 listopada 2016, 09:15

Ja zamiast kupowania drogich olejów na topie, wolę kupić tanszy spełniający normy i wymienić go czesciej. Gdy wymieniałem oleje long life ok 15-18kkm po zdjeciu pokrywy zaworów miałem wszedzie czarno, wtedy podjałem decyzje, że zaleje coś z tanszego z wiekszą liczba TBN i bede wymieniał max co 10kkm. Po takich trzech wymianach byłem w szoku jak rozebrałem powtórnie pokrywę zaworów. Stary silnik się prawie błyszczał w środku.

maaciej4
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: inny
Aktualne auto: Skoda Fabia / Honda Civic
Kontaktowanie:

Postautor: maaciej4 » 23 kwietnia 2017, 18:19

Witam,

Mam jedno szybkie pytanie, jaki olej silnikowy wybrać do Skody Fabii 1.2 54km (2004r) , przebieg 56500km , a więc mianowicie olej CASTROL MAGNATEC 5W40 czy coś innego ?

Czekam na odp , Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 23 kwietnia 2017, 23:57

maaciej4 pisze:Mam jedno szybkie pytanie, jaki olej silnikowy wybrać do Skody Fabii 1.2 54km (2004r) , przebieg 56500km , a więc mianowicie olej CASTROL MAGNATEC 5W40 czy coś innego ?

Castrol Magnatec 5W40 będzie OK. Możesz użyć Castrol Edge o tych samych parametrach - serwisy autoryzowane leją najczęściej (jeśli już Castrola) to właśnie Edge'a. Ważne jest to by olej brać z pewnego źródła.

Od kolegi pracującego w branży słyszałem jakiś czas temu, że Castrol to jeden z najczęściej podrabianych olejów. Polecam więc kupno w jakiejś poważanej hurtowni motoryzacyjnej (np. InterCars lub innej podobnej) bo tam ryzyko zakupu podróby jest raczej niewielkie. Jeśli chcesz kupować przez internet to Castrola w dobrych cenach mają w iparts.pl - znam ten sklep i mogę go polecić.

maaciej4
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: inny
Aktualne auto: Skoda Fabia / Honda Civic
Kontaktowanie:

Postautor: maaciej4 » 25 kwietnia 2017, 12:46

Aha, Dzięki za odpowiedź.
Zdecyduje się chyba na EDGE i sprawdziłem właśnie iparts i ceny przyzwoite, jeszcze raz dzięki za odp :)

tabarly1

Postautor: tabarly1 » 18 maja 2017, 13:05

Witam,
samochód cały czas jeździł na oleju 5w30 shella, natomiast ostatnio trochę czytałem o olejach na różnych forach i
naszła mnie myśl po tej lekturze aby zmienić na 0w40, bo niby lepiej taki olej lać jeśli samochód jest zasilany LPG,
oczywiście spełniający normę 502, co wy na to?
Pacjent fabia 1,4 16v bky przebieg 143tkm.

Wróć do „Warsztat mechaniczny”