Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

F1 - video - luzy przy kreceniu kolem

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
patgaw
-#user
-#user
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: Fabia I 2007
Kontaktowanie:
Status: Offline

F1 - video - luzy przy kreceniu kolem

Postautor: patgaw » 12 lutego 2018, 13:32

https://www.youtube.com/watch?v=qc2bl4K ... e=youtu.be

Hej prosze o ocene filmiku. Mam problem z szarpaniem podczas naciskania i odpuszczania gazu. Tylko tych momentach. Gdy caly czas przyspieszam albo hamuje silnikiem to jest ok. Wyczytalem ze moga to byc luzy w mechanizmie roznicowym. I zastanawia mnie czemu caly silnik i skrzynia sie tak trzesa gdy krece kolem? Na filmiku tego nie widac ale silnik trzesie sie mocniej a od dolu jak widac skrzynie np od 41sek to ona tez sie znacznie trzesie tylko tego nie widac na filmiku.

Grzesiek

Re: F1 - video - luzy przy kreceniu kolem

Postautor: Grzesiek » 26 lipca 2018, 21:37

Moja fabia ma tą samą przypadłość - luzy na kole takie jak na filmiku. Nie mogę dojść co jest przyczyną tych luzów.
Udało Ci się rozwiązać ten problem?

patgaw
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: patgaw » 26 lipca 2018, 21:44

Niestety nie. A czy u ciebie wystepuje jakis problem? Bo mi troszke szarpie podczas dodawania i puszczania gazu.

Grzesiek

Postautor: Grzesiek » 26 lipca 2018, 21:58

szarpnięcie występuje gdy jadę na biegu i puszczę gaz, i gdy potem delikatnie go dodam.
Słychać też delikatne stukanie spod maski (napęd albo zawiedzenie) na niewielkich nierównościach.

Dodatkowo mam inne objawy, które nie muszą być związane z powyższymi: podczas jazdy występuje szuranie (obcieranie) przy obracających się kołach (jedno otarcie co obrót koła). Zwłaszcza jak auto trochę postoi i rusza się z parkingu. Dziwny dźwięk z zawiedzenia/napędu słychać również przy jeździe z mocno skręconymi kołami (np kręcąc kółka na parkingu).

Wymieniłem już łożyska kół przednich (tak już hałasowały), ale to nie to. Przy okazji wymieniłem końcówki drążków kierowniczych.

Obstawiam poduszki silnika. Sprawdzałeś u siebie poduszki czy są w dobrym stanie?
Wymieniałeś już jakieś części od rozpoznania luzów? - pytam, bo chcę ustrzec się niepotrzebnych wymian.

patgaw
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: patgaw » 27 lipca 2018, 23:31

No to ja wlasnie o takim szarpaniu mowie. Jaki masz kod silnika? Masz lpg?
Nic nie wymienialem narazie. Te stuki to chyba faltycznie inny problem ale to nie powinno byc ciezkie do zlokalizowania dla mechanika. Pewnie przeguby. Wykrecalem poduszke skrzyni i wyglada na cala.

Wróć do „Warsztat mechaniczny”