Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F2FL] TSI - Rozrząd

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
nomo
-#user
-#user
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Aktualne auto: fabia
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F2FL] TSI - Rozrząd

Postautor: nomo » 03 maja 2018, 21:05

Sam sobie odpowiem, zestaw naprawczy z A ma numer: 03F198229A a sam napinacz 03F109507B.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 04 maja 2018, 00:50

nomo pisze:Czy macie może numery katalogowe napinaczy? Ten w B ma kolor czarny, ale czy w A i "bez litery" był ten sam napinacz?

Proszę zadać sobie minimum trudu i przeczytać poprzednie wpisy w tym wątku. Były w nich podawane wszelkie numery, tak całych zestawów naprawczych, jak też napinaczy.

Kierchu

Postautor: Kierchu » 28 maja 2018, 12:55

Temat widzę ciągle żyje. Gdy musiałem to zrobić w swoim Seacie to szukałem wszędzie serwisu który by to zrobił.
Żaden z tzw. niezależnych zakładów mechaniki samochodowej gdy tylko usłyszeli jaki to silnik to rezygnowali.
Załamka jaka jest wiedza współczesnych serwisantów. Poprzestali na swojej dotychczasowej wiedzy a przecież w motoryzacji wciąż wychodzą nowe rozwiązania i trzeba być na bieżąco by nie wypaść z rynku.
W końcu dogadałem się co do korzystnej ceny z konsultantem w ASO (uwaga) HONDY i wymienili jak się należy.
Oryginalny rozrząd miałem już kupiony swój. Od września ub. roku wszystko funkcjonuje bez zarzutu.
Nic nie terkocze i nie grzechocze.

marinesku2
-#user
-#user
Lakier: Dark Blue metalic
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: marinesku2 » 28 maja 2018, 16:14

Do Kierchu fajnie że ogarnąłeś rozrząd, mógł byś napisać gdzie te aso się znajduje i za ile zrobione było i jaki miał przebieg, inni by mogli by skorzystać.

Kierchu

Postautor: Kierchu » 29 maja 2018, 07:41

marinesku2 pisze:Do Kierchu fajnie że ogarnąłeś rozrząd, mógł byś napisać gdzie te aso się znajduje i za ile zrobione było i jaki miał przebieg, inni by mogli by skorzystać.

Wymiana robiona w Honda Knedler Elbląg przy przebiegu 51 kkm.
Niestety mało jeżdżę i tego tupu wada ujawniała się grubo po gwarancji...z resztą SEAT i tak ignorował całą sprawę.
Koszt to 600 zł za robociznę zestaw rozrządu miałem swój (430 zł za OEM kupiony na Allegro)
Dodatkowo pompa cieczy firmy METELLI 320 zł by już więcej tam nie zaglądać oraz łańcuch napędu oleju z jakimiś dodatkami typu uszczelniacz, które kosztowały ok 400 zł.
Za dodatkowe czynności nie wzięli ani grosza więcej.
W Hondzie najprawdopodobniej serwisanci za wiele roboty z tą marka nie mają stąd pewnie tą korzystną cenę utargowałem:)
Dodatkowa ciekawostka to łańcuch rozrządu z zestawu nosi oznaczenie „J” w porywaniu do tego dedykowanego
Wg mnie niczym się nie różni oprócz tylko tym, że jest Made in Japan.

Obrazek

Kierchu

Postautor: Kierchu » 29 maja 2018, 07:44

Obrazek

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 29 maja 2018, 19:46

W aso zestaw rozrządu kosztuje 405 zł , więc na ale jest Ale drogo :)
Pompka wody nie jest połączona z rozrządem w silnikach cbza i cbzb :)
Cena za prace jest dość dobra
Pozdrawiam,
Tomek

Gość

Postautor: Gość » 30 maja 2018, 07:07

TOMUŚ pisze:W aso zestaw rozrządu kosztuje 405 zł , więc na ale jest Ale drogo :)
Pompka wody nie jest połączona z rozrządem w silnikach cbza i cbzb :)
Cena za prace jest dość dobra

No nie jest, ale serwis tak zalecił więc ich posłuchałem tym bardziej że nie naliczono mi dodatkowych odpłatności niż to co było na wstępie wynegocjowane.
Oczywiście na wszystko jest gwarancja.
Co do kosztów za zakup samego kpl. rozrządu to te kilka zł. przy ogólnych kosztach dochodzących do prawie 2 tys. zł to co to jest?

mariomario
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:

Postautor: mariomario » 30 maja 2018, 08:41

Łańcuch Made in Japan to musi być już coś poprawione, jak wymieniał kolega rozrząd w tsi (volkswagen golf) to wiem że na kołach zębatych było napisane Made in China. Łańcuch chyba też pewnie był Chiński. ;)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 31 maja 2018, 13:38

No nie jest, ale serwis tak zalecił więc ich posłuchałem tym bardziej że nie naliczono mi dodatkowych odpłatności niż to co było na wstępie wynegocjowane.
Oczywiście na wszystko jest gwarancja.
Co do kosztów za zakup samego kpl. rozrządu to te kilka zł. przy ogólnych kosztach dochodzących do prawie 2 tys. zł to co to jest?[/quote]

Jeżeli serwis Hondy ci zalecił wymianę pompki wody to jeszcze jakoś zrozumiem. Bo nie znają silnika i nie wiedzą że pompka jest osobno. W końcu zajmują się czymś innym.
Ale jak Ci to zalecił serwis Skody czy Seata to gratuluję kompetencji i wiedzy o silniku.
Ja u siebie po przeliczeniu na złote dałem nie całe 1700 zł
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Warsztat mechaniczny”