[F2FL] TSI - Rozrząd

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F2FL] TSI - Rozrząd

Postautor: jacekpk » 21 października 2017, 15:11

iceman, a jak tam Świdnik? Co Ci zaproponowali i za ile?

Po tym co tu piszecie widzę, że naprawę mojej Fabii z użyciem zestawu "B" należy w AutoKomecie traktować w kategorii farta. Jednakże widzę przy tej okazji pewną prawidłowość: odpowiedzi na zapytania o kosztorys prac udzielane są przez "panie konsultantki" zwykle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Brak dostępności zestawu "B" jest oczywistą bzdurą.

:arrow: Co do Autokomety, jakości sporządzanych wycen oraz kwot: wysłałem do nich ostatnio zapytanie o koszt wymiany dużych tulei wahaczy. Koszt robocizny, części oraz sprawdzenia geometrii opiewał na 720 zł :!: , w tym 38 złotych to koszt nakrętek przegubów napędowych (6Q0407396B), których demontaż (przy okazji zdejmowania wahaczy) nie jest wcale przewidziany przez instrukcję napraw producenta... :!: Gdyby dodatkowo uwzględnić wymianę tulei małych, to koszt opiewałby na 1000 zł. Analogiczną wycenę na podobną kwotę otrzymałem również z Bohemia Motors, choć tamci nie policzyli nakrętek przegubów.

Koniec końców naprawę zrealizowałem samodzielnie. Niestety, z rozrządem temat jest "trochę bardziej złożony" i wymaga zdecydowanie większego zaplecza narzędziowego :(

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 25 października 2017, 16:42

jacekpk tak to mniej więcej wygląda

w trakcie naprawy zadzwonił serwisant, że łańcuch pompy oleju też jest luźny i wypadałoby go wymienić, zdecydowałem się również na tę opcję

olej plus filtry były moje ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 25 października 2017, 20:11

iceman pisze:jacekpk tak to mniej więcej wygląda

Gratuluję zrealizowania tego tematu! :) I to jeszcze w bdb pieniądzach! :) Rozumiem, że zamontowano zestaw "B"?

Otto Autohaus to się kiedyś nie nazywało Danelczyk? Nigdy nie korzystałem z usług tego serwisu z bardzo prostej przyczyny - znałem gościa który tam kiedyś pracował jako mechanik i opowiadał on nie raz jak naprawy samochodów wyglądały tam od kulis. Myślę jednak, że każdy serwis ma coś pewnie na koncie jakieś mniej lub bardziej grube wpadki.

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 25 października 2017, 20:48

Tak, zestaw B ;) . Serwisant mówił, że już zestawów A nie montują.

U Danelczyka kiedyś była niezła farsa, nawet swego czasu stracili koncesję na vw użytkowe.

Teraz jest to zupełnie nowy właściciel i są trzy niezależne salony i serwisy, odrębny skody, vw i audi.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 25 października 2017, 21:32

iceman pisze:Tak, zestaw B ;) . Serwisant mówił, że już zestawów A nie montują.

No i brawo! :) Oby tylko nie zmieniali zdania tak jak Autokometa... ;) Jak tam silnik po wymianie się sprawuje? :)

iceman pisze:U Danelczyka kiedyś była niezła farsa, nawet swego czasu stracili koncesję na vw użytkowe.

No właśnie słyszałem o różnych dziwnych przypadkach w tym serwisie, dlatego jeśli w Lublinie to tylko do Żagla uderzałem.

iceman pisze:Teraz jest to zupełnie nowy właściciel i są trzy niezależne salony i serwisy, odrębny skody, vw i audi.

Mam niedługo serwis olejowy do zrobienia to może wpadnę do Otto... ;)

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 26 października 2017, 11:04

jacekpk pisze:
iceman pisze:Jak tam silnik po wymianie się sprawuje? :)

Zero dziwnych dźwięków przy odpalaniu i brak terkotania ;) (sprawdzałem różne kombinacje na ciepło/zimno)

Ogólnie auto ma 47 tyś. przebiegu. Przy 33 tyś. już poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, zamontował jednak zamiennik ruville, którego nie polecam, wytrzymał 13 tyś.

Żartowałem z serwisantem, że mam nadzieję na chociaż 15 tyś. spokoju :D Powiedział, że z tym zestawem B powinno być sporo więcej. Zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 27 października 2017, 20:16

Ja po tej cichej akcji serwisowej z rozrządem i wymianie na nowy typ przejechałem prawie 62000 km. W obecnej chwili bywa różnie z zapalaniem. Gdy jeżdże na trasach po 40 km i więcej to jest ok. Kiedy mam krótkie trasy po około 5km to jest katastrofa. Przy zapalaniu to myślę że mi się zaraz silnik rozwali :D . Rozrządowi nie służy takie coś jak jazda raz w tygodniu do marketu 20 km. Przy tym starty są też do kitu.

Mój wniosek jest taki, że ten silnik jest nastawiony na codzienne jeżdżenie. Może i nawet takie małe haratanie :)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 28 października 2017, 09:14

A miałeś montowany zestaw naprawczy A czy B?

W przypadku tego silnika ważny jest dobry olej, najlepiej utrzymywać go na stanie maks i starać się zostawiać auto na płaskiej nawierzchni z zaciągniętym ręcznym.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 28 października 2017, 14:04

Wiesz że nie wiem co mi dali. Doradca serwisowy powiedział, że nie miał nikogo kto by z tym problemem wracał.

Ja jeździłem wcześniej na castrolu edge professional 5w30 LL. wiem że raz czy dwa razy miałem magnateca 5w40. Teraz przeszedłem do shella 5w40.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 28 października 2017, 20:18

TOMUŚ pisze:Wiesz że nie wiem co mi dali.

Wystarczy zerknąć pod maskę i sprawdzić jaki masz kolor napinacza. Czarny czy szary? Jak czarny to powinien być to napinacz wraz z zestawem "B".

Wróć do „Warsztat mechaniczny”