Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F2FL] TSI - Rozrząd

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Lakier: inny
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Aktualne auto: Polo 6R 1.2 TSI
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F2FL] TSI - Rozrząd

Postautor: iceman » 18 października 2017, 07:23

Tak, na 24.10 jestem umówiony na wymianę. Z ich olejem wyszło ok. 1450 zł. Olej będę miał podobnie jak Ty swój, więc powinna cena jeszcze spaść.

jac_ski
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: jac_ski » 20 października 2017, 08:03

Witam,

U mnie wymiana rozrządu także aktualna Przebieg 90 000 km. A ponieważ mam blisko do AUTOKOMETA postanowiłem odezwać się do nich w tej sprawie. W sumie to już drugi raz. Pierwszy miał miejsce w maju tego roku gdzie zaproponowano mi zestaw naprawczy "B" oraz kwotę za wymianę plus części około 1700 zł. Wczoraj po rozmowie z Panią konsultant usłyszałem cenę 3100 zł (w tej cenie była wymiana rozrządu plus przegląd podstawowy przy przebiegu 90000, wszystkie części ASO). Poprosiłem aby wysłać wykaz prac i części nadmieniają, że olej plus filtry będą moje na maila i o dziwo cena jest 3300 zł (myślałem, że przy moim oleju i filtrach cena będzie niższa a tu szok). Na liście jest "rozczłonkowany" na poszczególne części zestaw "A" plus dołożone koło zębate od zestawu "B". Na moje pytanie dlaczego nie skorzystają z gotowego zestawu B a nie z sumowanych pojedynczych części usłyszałem BO PEWNIE JEST JUŻ NIE DOSTĘPNY. Nie wiem już co o tym myśleć. Na razie szukam dalej.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 21 października 2017, 08:12

Widzę, że autokometa trzyma poziom...

Bzdura na resorach, że nie jest dostępny zestaw naprawczy B.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 21 października 2017, 15:11

iceman, a jak tam Świdnik? Co Ci zaproponowali i za ile?

Po tym co tu piszecie widzę, że naprawę mojej Fabii z użyciem zestawu "B" należy w AutoKomecie traktować w kategorii farta. Jednakże widzę przy tej okazji pewną prawidłowość: odpowiedzi na zapytania o kosztorys prac udzielane są przez "panie konsultantki" zwykle nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Brak dostępności zestawu "B" jest oczywistą bzdurą.

:arrow: Co do Autokomety, jakości sporządzanych wycen oraz kwot: wysłałem do nich ostatnio zapytanie o koszt wymiany dużych tulei wahaczy. Koszt robocizny, części oraz sprawdzenia geometrii opiewał na 720 zł :!: , w tym 38 złotych to koszt nakrętek przegubów napędowych (6Q0407396B), których demontaż (przy okazji zdejmowania wahaczy) nie jest wcale przewidziany przez instrukcję napraw producenta... :!: Gdyby dodatkowo uwzględnić wymianę tulei małych, to koszt opiewałby na 1000 zł. Analogiczną wycenę na podobną kwotę otrzymałem również z Bohemia Motors, choć tamci nie policzyli nakrętek przegubów.

Koniec końców naprawę zrealizowałem samodzielnie. Niestety, z rozrządem temat jest "trochę bardziej złożony" i wymaga zdecydowanie większego zaplecza narzędziowego :(

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 25 października 2017, 16:42

jacekpk tak to mniej więcej wygląda

w trakcie naprawy zadzwonił serwisant, że łańcuch pompy oleju też jest luźny i wypadałoby go wymienić, zdecydowałem się również na tę opcję

olej plus filtry były moje ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 25 października 2017, 20:11

iceman pisze:jacekpk tak to mniej więcej wygląda

Gratuluję zrealizowania tego tematu! :) I to jeszcze w bdb pieniądzach! :) Rozumiem, że zamontowano zestaw "B"?

Otto Autohaus to się kiedyś nie nazywało Danelczyk? Nigdy nie korzystałem z usług tego serwisu z bardzo prostej przyczyny - znałem gościa który tam kiedyś pracował jako mechanik i opowiadał on nie raz jak naprawy samochodów wyglądały tam od kulis. Myślę jednak, że każdy serwis ma coś pewnie na koncie jakieś mniej lub bardziej grube wpadki.

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 25 października 2017, 20:48

Tak, zestaw B ;) . Serwisant mówił, że już zestawów A nie montują.

U Danelczyka kiedyś była niezła farsa, nawet swego czasu stracili koncesję na vw użytkowe.

Teraz jest to zupełnie nowy właściciel i są trzy niezależne salony i serwisy, odrębny skody, vw i audi.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 25 października 2017, 21:32

iceman pisze:Tak, zestaw B ;) . Serwisant mówił, że już zestawów A nie montują.

No i brawo! :) Oby tylko nie zmieniali zdania tak jak Autokometa... ;) Jak tam silnik po wymianie się sprawuje? :)

iceman pisze:U Danelczyka kiedyś była niezła farsa, nawet swego czasu stracili koncesję na vw użytkowe.

No właśnie słyszałem o różnych dziwnych przypadkach w tym serwisie, dlatego jeśli w Lublinie to tylko do Żagla uderzałem.

iceman pisze:Teraz jest to zupełnie nowy właściciel i są trzy niezależne salony i serwisy, odrębny skody, vw i audi.

Mam niedługo serwis olejowy do zrobienia to może wpadnę do Otto... ;)

Awatar użytkownika
iceman
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: iceman » 26 października 2017, 11:04

jacekpk pisze:
iceman pisze:Jak tam silnik po wymianie się sprawuje? :)

Zero dziwnych dźwięków przy odpalaniu i brak terkotania ;) (sprawdzałem różne kombinacje na ciepło/zimno)

Ogólnie auto ma 47 tyś. przebiegu. Przy 33 tyś. już poprzedni właściciel wymieniał rozrząd, zamontował jednak zamiennik ruville, którego nie polecam, wytrzymał 13 tyś.

Żartowałem z serwisantem, że mam nadzieję na chociaż 15 tyś. spokoju :D Powiedział, że z tym zestawem B powinno być sporo więcej. Zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 27 października 2017, 20:16

Ja po tej cichej akcji serwisowej z rozrządem i wymianie na nowy typ przejechałem prawie 62000 km. W obecnej chwili bywa różnie z zapalaniem. Gdy jeżdże na trasach po 40 km i więcej to jest ok. Kiedy mam krótkie trasy po około 5km to jest katastrofa. Przy zapalaniu to myślę że mi się zaraz silnik rozwali :D . Rozrządowi nie służy takie coś jak jazda raz w tygodniu do marketu 20 km. Przy tym starty są też do kitu.

Mój wniosek jest taki, że ten silnik jest nastawiony na codzienne jeżdżenie. Może i nawet takie małe haratanie :)
Pozdrawiam,
Tomek

gadu: 7297471 - przed rozmową przedstaw się :)

Wróć do „Warsztat mechaniczny”