[F2FL] TSI - Rozrząd

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F2FL] TSI - Rozrząd

Postautor: TOMUŚ » 29 października 2017, 13:01

nie wiem nie patrzyłem tam.
Pozdrawiam,
Tomek

marinesku2
-#user
-#user
Lakier: Dark Blue metalic
Silnik: 1.2 TSI/105 KM
Kontaktowanie:

Postautor: marinesku2 » 12 listopada 2017, 11:22

Witam wrzucam film jak Czesi się ogarniają znacznie szybciej na wymianie rozrządu bez mocnego rozkręcania, https://www.youtube.com/watch?v=dBk-2-e2CwY

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 23 grudnia 2017, 21:16

W zeszłym tygodniu wymieniałem rozrząd wraz z łańcuchem pompki oleju . Mam zestaw B. koszt wymiany tego wszystkiego około 1675 zł wraz z olejem. Olej dowiozłem własny.

Serwis mi oddał poprzedni rozrząd. ja go sobie po oglądałem. Jedna prowadnica jest połamana w dwóch lub trzech miejscach. Te uszkodzenia nie wiem czym są spowodowane . Przypuszczam że przy demontażu mechanik złomał. Ale jedno miejsce wygląda mi na stare złamanie. Poza tym to są ślady zużycia. Rozrząd wytrzymał prawie 63000 km. Gdyby teraz było lato to przypuszczalnie bym dociągnął do 70000 km. Ale mamy zimę a zapalanie silnika było ryzykowne coraz bardziej.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
jacekpk
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 28 grudnia 2017, 16:16

Tomek, a jaki to zestaw miałeś dotąd i wytrzymał tylko 63k km? To był zestaw "B" czy inny? Czarny napinacz czy szary?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 28 grudnia 2017, 19:13

Niestety nie powiem Ci tego z głowy. Musze luknąć do pudełka z częściami .
Pozdrawiam,
Tomek

Adam94
-#user
-#user
Lakier: inny
Kontaktowanie:

Postautor: Adam94 » 09 kwietnia 2018, 22:18

Dzień dobry,

posiadam seata ibizę z 2015r 1.2 TSI 105km z rozrządem łańcuchowym podobno po modyfikacji z czarnym napinaczem. Czy mimo to mogę spodziewać się problemów? Jeśli tak, przy jakim przebiegu oraz jakie mogą być tego objawy?

Pozdrawiam, Adam.

mazur1951
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Corrida
Kontaktowanie:

Postautor: mazur1951 » 10 kwietnia 2018, 05:23

Witam
Nie sądziłem że w 2015 r jeszcze takie silniki wkładali. Mam taki sam z 2013 r. Od czasu jak zawsze zaciągam reczny hamulec podczas parkowania, terkotanie po uruchomieniu nie występuje. Mam już 85 tyś przejechane. Czytałem że tak należy postępować aby wyeliminować nawet minimalny ruch silnika spowodowany ruchem auta zaparkowanego na nierównym terenie. Drugi rok już nie słychać terkotu !

Adam94
-#user
-#user
Lakier: inny
Kontaktowanie:

Postautor: Adam94 » 10 kwietnia 2018, 13:57

mazur1951 pisze:Witam
Nie sądziłem że w 2015 r jeszcze takie silniki wkładali. Mam taki sam z 2013 r. Od czasu jak zawsze zaciągam reczny hamulec podczas parkowania, terkotanie po uruchomieniu nie występuje. Mam już 85 tyś przejechane. Czytałem że tak należy postępować aby wyeliminować nawet minimalny ruch silnika spowodowany ruchem auta zaparkowanego na nierównym terenie. Drugi rok już nie słychać terkotu !

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Rozumiem, że chodzi o ruch samochodu na wyłączonym silniku.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 10 kwietnia 2018, 16:49

Adam94 pisze:posiadam seata ibizę z 2015r 1.2 TSI 105km z rozrządem łańcuchowym podobno po modyfikacji z czarnym napinaczem. Czy mimo to mogę spodziewać się problemów? Jeśli tak, przy jakim przebiegu oraz jakie mogą być tego objawy?

Adamie, nie ma na to żadnej reguły po jakim czasie można spodziewać się problemów. Myślę, że w dużej mierze zależy to od sposobu eksploatacji auta, stylu jazdy itp. Jeśli nic się nie dzieje to trzeba jeździć i nie martwić się na zapas :)

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 11 kwietnia 2018, 21:40

mazur1951 pisze:Witam

Powiem Ci że jeszcze w leonach ten silnik możesz mieć jako nowy nieużywany z salonu :D
Adam94 pisze:Dzień dobry,

posiadam seata ibizę z 2015r 1.2 TSI 105km z rozrządem łańcuchowym podobno po modyfikacji z czarnym napinaczem. Czy mimo to mogę spodziewać się problemów? Jeśli tak, przy jakim przebiegu oraz jakie mogą być tego objawy?

Pozdrawiam, Adam.

Generalnie jak nie bedziesz jeździl na krótkich odcinkach do 7, 8 km to raczej nie powinno być problemu. ja już mam 3 rozrząd od nowości :D .
Ostatnio skoda coś robiła przy napinaczach. Teraz podobno ten napinacz co jest/był w zestawie B jest zły i jest jakiś nowy za niego.
Zalecenia są takie że przy około 100000 km rozrząd w celach profilaktycznych się wymienia . Oczywiście za własną kasę :D . Kolega na O2FL miał na tym rozrządzie ponad 130000 km i łańcuch był na granicy wymiany. To auto było służbowe a resztę sami sobie dorobicie :)

jacekpk pisze:
Adam94 pisze:posiadam seata ibizę z 2015r 1.2 TSI 105km z rozrządem łańcuchowym podobno po modyfikacji z czarnym napinaczem. Czy mimo to mogę spodziewać się problemów? Jeśli tak, przy jakim przebiegu oraz jakie mogą być tego objawy?

Myślę, że w dużej mierze zależy to od sposobu eksploatacji auta, stylu jazdy itp. Jeśli nic się nie dzieje to trzeba jeździć i nie martwić się na zapas :)

Tego bym się trzymał :)
Zestaw rozrządu nie jest drogi, ale wymiana już tak. Mówię tu o aso :)
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Warsztat mechaniczny”