Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Głośniki przód

Pytania dotyczące Car Audio.
maro786
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: maro786 » 01 sierpnia 2012, 19:09

Witam posiadam skode fabie 1.9 tdi z 2004 r. kombi i chciałbym zmienić głośniki z przodu i z tyłu. Z tyłu są chyba bodajże 4x6 nie wiem czy jest sens je zmieniać ponieważ są one małe choć w sumie jak da się głośniej to zaczynają charczeć i nie mają w ogóle basu. Natomiast z przodu zdejmowałem już boczny panel drzwi pod którym zobaczyłem że głośnik nie jest na śruby tylko na nity i ma 13 cm a mam sony xplody 16,5 cm bądź byłbym skłonny zakupić inne ale nie wiem w sumie jak się zabrać do wymiany ponieważ te oryginalne są podłączone 4 kabelkami tzn to jest taka kostka czy jak to nazwać i wchodzi jakby w ten dystans oryginalny i czy jak rozwalę te nity choć w sumie nie wiem jak to się robi ale chyba trzeba je przewiercić to czy mogę nowe głośniki wsadzić w te dystanse czy muszę zakupić nowe. Proszę o pomoc bo nie chcę nic tam ciąć tylko poprostu zmienić głośniki żeby nie charczały a nie wiem też jakie dokładnie szukać chodzi mi o dokładne wymiary dziękuje za odpowiedzi

dokładnie posiadam takie głośniki Sony Xplod XS-F1725 więc myślę że bez sensu wydawać pieniądze na inne
jeszcze chyba bym musiał kupić coś takiego
http://allegro.pl/glosniki-redukcja-vw- ... 26952.html
i chyba taki dystans
http://allegro.pl/dystanse-mdf-skoda-fa ... 17064.html
nie wiem czy jest odpowiedni do tych głośników sony i jak te dystanse się montuje do drzwi?

zabrałem się za rozwiercanie tych nitów więcej chyba nabrudziłem niż rozwierciłem później chyba trzeba czymś wybić czy jak bo w dwóch już prawie łepków niema
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2012, 20:26 przez maro786, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Menthus
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:

Postautor: Menthus » 08 września 2012, 11:36

Nadszedł czas na wymianę fabrycznego przodu na coś co mi wyżej zagra..
Przeszukując alledrogo natknąłem się na 2 ciekawe oferty:

Znane wszystkim: Helix B62c - na początku byłem na nie stanowczo zdecydowany, ale spotkałem drugą ciekawą propozycję..

Hertz DSK 170.3 - miał ktoś styczność z tymi głośnikami? Bo pierwszy raz je spotkałem..

Głównie mi zależy na podniesieniu wysokich tonów i osiągnięciu czystrzego dźwięku.
Głośniczki będą siedzieć pod samym radiem, bez wzmaka.
Alpine CDE-9880r, Helix B62C, Helix B4X, JBL GTO 804, WCC 5001

Awatar użytkownika
Tofik
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Srebrny Diamond metalic
Silnik: inny
Kontaktowanie:

Re: Głośniki przód

Postautor: Tofik » 05 maja 2013, 19:25

Panowie, pilna sprawa :!: Membrana z prawego głośnika poszła się rypać i zaczyna się to samo dziać w lewych drzwiach :/ Pasuje mi zmienić i to jak najszybciej głośniki na PIONEERowe plus dodatkowo zamontować tweetery, również z tyłu. Jakie modele możecie mi polecić nie zwracając uwagi na gotówkę, szczególnie by grały czysto głośno i przejrzyście :?: :)
>>> 6Y5 R3 12V czyli Fabka Tofika <<<

GTR Sports 356 MBR 16" TOYO PROXES R31 [Przód], GoodYear EAGLE F1 [Tył] -> 195/45R16 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 05 maja 2013, 20:34

Tofik ja na twoim miejscu bym pozostał przy pioneerze bo mają sporo plusów np na + :
- moc znamionowa/muzyczna
- cena
- pasmo przenoszenia - dość szerokie
Miałem w poprzednim aucie pioneery 165 mm i fajnie grały
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Jeromiar
-#user
-#user
Lakier: Niebieski Laser
Kontaktowanie:

Postautor: Jeromiar » 11 lipca 2013, 10:53

Żywot fabrycznych głośników dobiegł końca w zeszłym roku.

Każdy ma swój limit cenowy, ale też i patrzy na jakość. Dlatego w swojej Fabce zdecydowałem się na dosyć popularny, odseparowany zestaw Helix B62C. Do tego dedykowane dystanse i wszystko ładnie się zmieściło.

W kwestii odtwarzacza zależało mi na wejściu CD, bo mam sporo klasyków na płytach, a i płyty często wpadają z Antyradia. Wybór padł na solidną w mojej ocenie jednostkę Sony CDX-GT450 + mini pendrive wystający na 5 mm z panelu radia, by mi czasem pasażer kolanem nie wyłamał. ;)

Nie jestem wyrafinowanym melomanem, analizującym jakość każdego dźwięku, jaki wydobywa się z głośnika ;) Nie sprawdzałem całości programami typu "car audio tester", ale subiektywnie oceniając - przy zamkniętych szybach (a drzwi nie wygłuszałem) jest to dla mnie wręcz filharmonia! ;)
Tym bardziej, że w mojej Fabce nigdy nie było "umcy-umcy", a zawsze słychać rocka i alternatywnych, mocniejszych brzmień.

Zdecydowanie polecam taki zestaw.

P.S.
Jeżeli jest ktoś z Krakowa bądź okolic, posiadający wersję Combi, kto ma głośniki z tyłu w swojej karocy, prosił bym o kontakt.
Zastanawiam się nad kupnem czegoś na tył, bo pasażerowie z tyłu mówią "zrób głośniej", gdy z przodu słychać aż nadto. Ale jak widzę zdania i opinie o dokładaniu głośników z tyłu są podzielone. Dlatego chętnie bym zobaczył 'na własne uszy', jak to się prezentuje.

Awatar użytkownika
blackbombay
-#user
-#user
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Kontaktowanie:

Postautor: blackbombay » 09 września 2013, 16:33

Witam!
Czy mógłbym otrzymać jednoznaczną odpowiedź czy woofery z zestawu Helixa B62C - wejdą w drzwi i jeżeli tak to na jakim dystansie ??
Pytam ponieważ w samym wątku pojawiały wykluczające się opinie . . .
Z tego co wyczytałem można trochę zyskać na ściągnięciu gumy z magnesu. . ile daje ściągnięcie gumy ? 1mm- 2mm ? Jeżeli 2 to z wyjściowych 61mm dostaniemy 59mm, a więc tak na granicy.

Proszę o pomoc osób (m.in. mojego przedmówcę) mających styczność z tymi przetwornikami.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
blackbombay
-#user
-#user
Lakier: Zieleń Arctic metallic
Kontaktowanie:

Postautor: blackbombay » 10 września 2013, 15:38

Anybody help me ?
Upraszczając pytanie - czy wchodzą, bez cudowania ( ze standardowo zapinającymi się boczkami), na jakim dystansie?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
leshnikov
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękit Admirał metalic
Silnik: 1.2 HTP/70 KM
Kontaktowanie:

Postautor: leshnikov » 04 czerwca 2014, 17:27

Pytanie do kogoś kto montował nowe tweetery w F2- powiedzcie mi proszę jak zdemontować przednie osłony słupków gdzie takowe siedzą?

Awatar użytkownika
Menthus
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: Menthus » 22 lipca 2014, 10:15

Odświeżę trochę temat. Dziś zakupiłem Helix B 62C. Bliżej weekendu jak czas pozwoli podjadę do znajomego i będziemy rozbierać Skodzię. Na życzenie mogę zrobić fotorelację z montażu :ok:
Alpine CDE-9880r, Helix B62C, Helix B4X, JBL GTO 804, WCC 5001

Awatar użytkownika
zdono
-#moderator
-#moderator
Silnik: - brak -
Kontaktowanie:

Postautor: zdono » 22 lipca 2014, 15:08

Rozumiem, ze na przód? Daj znać jak poszło i jak grają :)
Fabia Zdono 1.8T

"Tam gdzie zaczyna się zabawa, kończy się ekonomia"

Wróć do „Car-Audio”