Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Głośniki przód

Pytania dotyczące Car Audio.
Awatar użytkownika
Menthus
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.4 TSI/180 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Głośniki przód

Postautor: Menthus » 23 lipca 2014, 22:31

Jestem po zabiegu. Jak graja? Zarabiscie czysto <3 nie wiem jak to by bylo bez wzmaka i suba w bagażniku, bo nie testowałem. Ale wlasnie o to mi chodzilo, czyste i wyraziste wysokie tony. Polecam głęboko. Jak poszlo? Mega szybko, w półtorej godziny juz wszysto bylo złożone do kupy i gralo jak należy. Okazalo sie ze dystanse zamówione z głośnikami sie nie przydaly bo juz jakies tam byly. Wiec moge odsprzedać to co mi pozostało. Rada dla tych ktorzy zakładają te lub inne glosniki odseparowane, kupcie gąbkę (nawet taka do mycia) po to by moc stabilnie i swobodnie umieścić tweeter w słupku, nam ta gąbka sie bardzo przydala ;)
Zeby nie bylo tak pieknie, to jednogłośnie z kumplem stwierdziliśmy ze trzeba radio wymienić i bedzie bajerka, bo mam starego pioneera ktory daje rade, ale jakby wsadzić cos lepszego to dzwiek bedzie mega. Takze w przyszlym miesiącu planuje zakup jakiegos Alpine, bo juz jaks czas temu slyszalem ze jak bass to tylko alpine. Jvc do mnie nie przemawia, a Pioneer to po prostu według mnie jest obecnie tylko marka.. Wiec alpine ;)
Alpine CDE-9880r, Helix B62C, Helix B4X, JBL GTO 804, WCC 5001

kloniks
-#user
-#user
Lakier: Niebieski Laser
Silnik: 1.4 16V/75 KM
Kontaktowanie:

Postautor: kloniks » 08 lipca 2015, 09:51

czy to duża różnica w głośnikach na przód

cravix
-#user
-#user
Lakier: Srebrny Brilliant metalic
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: fabia I
Kontaktowanie:

Wymontowanie głośników F1

Postautor: cravix » 02 marca 2018, 17:35

Witam posiadam Fabie 1 z 2007r 1.4 80KM

Mam do was pare pytań jako zielony nowy forumowicz i szczęśliwy nabywca skody od tygodnia.

Więc zaczne od tego, że nie potrzebuje super zestawu jestem zdecydowany wymienić tylko i wyłącznie przednie głośniki oraz dystanse.

Moim typem na ta chwile są głosniki HIFONICS Vx-6.2 Radio nie wykorzysta połowy mocy tych głosników więc licze na to,że podczas głośniejszego słuchania nie będa harczecz czy cokolwiek

Moje pytania brzmią:
1. Czy u mnie fabrycznie były montowane 160 czy 165mm glośnik?
2. Jakie dystanse kupic(poprosze o linki lub nazwy)
3. Jakie koncowki zakupic zeby podlaczyc glosnik do oryginalnej kostki(jak to zrobic)
4. Jak glebokie glosniki moge zakupic zeby z dystansem niczego nie blokowalo?

Jesli ktos jest w stanie mi odpowiedziec chociaz na jedno pytanie bede bardzo wdzieczny i dziekuje serdecznie.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Re: Wymontowanie głośników F1

Postautor: TOMUŚ » 02 marca 2018, 19:13

Cześć.

Ne dawaj tych głośników ponieważ z biegiem czasu spalisz końcówkę mocy i całe radio pójdzie na elektrozłom. Faktem jest że mogą nie harczeć.
W podobnej cenie sa pioneery wysoko nisko tonowe np. http://allegro.pl/glosniki-pioneer-ts-g ... 12060.html
Przy tych głośnikach jest szansa że twoje radio ocaleje.
Jeżeli jesteś miłośnikiem Basu to proponuje tube (subwoofer)

1. w F1 są 165mm
2. Kupujesz dystnase (krążki) . Powinno pisać że do fabii 1 pasuje. Mam takie na sprzedaż z Firmy Powe . Wykonane są z mdf
3. Najłatwiej polutować . Odciąć ori kostkę a druciki polutować do głośnika bezpośrednio
4. Ja mam 46 mm i jest ok. Myślę że jak bedzie do 54 mm to bedzie jeszcze ok. W najgorszym przypadku szyby nie będziesz otwierał do końca.
Pozdrawiam,
Tomek

Cravixix

Postautor: Cravixix » 03 marca 2018, 05:56

Subwoofer jak i wzmak nie wchodza w gre. Lubie niskie dzwieki,ale wydaje mi sie,ze dobre glosniki (woofery-srednio nisko tonowe) by mnie zadowolily. Zalezy mi na czystym dzwieku i ttoche nizszym wiec tuba mysle,ze tylko zabierze niepotrzebnie miejsce.

A powiedz mi prosze czemu te koncowki sie popala? Musze szukac glosnikow do mocy max 50rms czy po prostu nie moze byc to glosnik srednio niski?

Chce wymienic tylko te 165mm bo tweetery mysle,ze sa nienajgorsze wiec skoro juz z tweterow leca wysokie to dlatego skupilem sie na glosnikow srednio niskim.

Dziekuje za rady

cravix
-#user
-#user
Silnik: 1.4 16V/80 KM
Aktualne auto: fabia I
Kontaktowanie:

Postautor: cravix » 03 marca 2018, 06:03

Ps. Zwrotnic jak i tweeterow bym nie chcial w ogole ruszac wiec nie musze?
Czy powinienem np dac lepsze zwrotnice czy tweetery?

Przepraszam za tyle dziwnych pytan,ale chce zeby to bylo dla mnie jak nakbardziej jasne

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 03 marca 2018, 15:22

Końcówki mocy sie palą bo nie są przystosowane do mocy którą potrzebujemy dla głośnika/głośników.

Do 50W rms to mozna coś fajnego kupić, ale pozostaje pytanie zawsze i niepewność czy mi się to zmieści :)

Zwrotnic tam nie ma . Jest jedynie filtr górno przepustowy. Nie wątpliwie zwrotnica jest lepsza od filtra. Ale jak uważasz że wysokie Cię zadowalają to bym tam nic nie ruszał
Pozdrawiam,
Tomek

Rajdosław
-#user
-#user
Silnik: 1.4 16V/101 KM
Aktualne auto: Fabian Pierwszy
Kontaktowanie:

Postautor: Rajdosław » 06 kwietnia 2018, 13:04

siema , chce kupic BLAUPUNKT BGx663 MKII na przód co myślicie?

beki036
-#user
-#user
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 2.0 MPI/115 KM
Aktualne auto: Skoda Fabia
Kontaktowanie:

Postautor: beki036 » 18 maja 2018, 11:30

Jedyne co mogę z pewnością polecić to JBL GTO6506CE.

Wróć do „Car-Audio”