Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Wymiana oryginalnego radia (z kasety na cd)

Pytania dotyczące Car Audio.
t0m3k
-#user
-#user
Lakier: Beż Sahara metalic
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

[F1] Wymiana oryginalnego radia (z kasety na cd)

Postautor: t0m3k » 17 listopada 2016, 11:21

Witam serdecznie :-)

Szybkie pytanie:
Czy oryginalne radio na kasety (foto nr 1 poniżej) można bezproblemowo zastąpić radiem na cd (foto nr 2 poniżej) ?

Foto nr 1
Obrazek

Foto nr 2
Obrazek

Chodzi o podmianę radia (stary kaseciak wyzionął ducha) bez zbędnych kombinacji (wymiana ramki).

Zdjęcia zapożyczone z internetu

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Re: [F1] Wymiana oryginalnego radia (z kasety na cd)

Postautor: jacekpk » 17 listopada 2016, 11:31

Witaj Kolego! :)

Zaznaczę na wstępie, że operacji o której piszesz nie wykonywałem, ale moim zdaniem nic nie powinno stać na przeszkodzie by taką podmianę bez problemów wykonać :) Padniętego kaseciaka możesz zastąpić czymkolwiek chcesz, a w szczególności innym radiem oryginalnym od tego modelu Skody.

t0m3k
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: t0m3k » 17 listopada 2016, 12:28

jacekpk pisze:Witaj Kolego! :)

Zaznaczę na wstępie, że operacji o której piszesz nie wykonywałem, ale moim zdaniem nic nie powinno stać na przeszkodzie by taką podmianę bez problemów wykonać :)

Też tak mi się wydaje, aczkolwiek wolę zapytać na forum - być może ktoś wykonywał taką operację i podzieli się wiedzą.

jacekpk pisze:Padniętego kaseciaka możesz zastąpić czymkolwiek chcesz, a w szczególności innym radiem oryginalnym od tego modelu Skody.

A czy przy zastąpieniu radioodtwarzaczem nieoryginalnym (jakieś Sony Pioneer, itp.) nie trzeba przypadkiem zamontować ramki z takim cienkim paskiem/zaślepką powyżej otworu?
Takie coś:
Obrazek
zdjęcie ze strony http://www.bartex-caraudio.pl

Oryginalny odtwarzacz jest chyba wyższy (zmierzone 72mm - wysokość frontu radia) od standardowego 1din.

Awatar użytkownika
jacekpk
-#moderator
-#moderator
Lakier: Rosso Brunello metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia II '11
Kontaktowanie:

Postautor: jacekpk » 18 listopada 2016, 10:15

Jeśli chcesz zamontować radio "nieoryginalne" to rzeczywiście u góry będziesz mieć dziurę, tak jak na tym zdjęciu :) Możesz skorzystać z takiej ramki jak pokazałeś na obrazku - pytanie jak to spasowane z deską rozdzielczą? Pewnie też kwestia gustu i dopóki nie spróbujesz, dopóty się nie dowiesz :)

Możesz też zakupić oryginalną listewkę o numerze 6Y0857231 i zaślepić nią tą szparę nad radiem. Ja tak miałem kiedyś zrobione w swojej "ef jedynce". Oczywiście w kwestiach estetycznych to skodowskie radio z CD wyglądać będzie moim zdaniem dużo lepiej, ale trzeba przy tym zapomnieć o takich wygodach jak np. odtwarzanie mp3 :) Ja nie miałem tego dylematu, bo kupując auto sprzedawca zamontował mi nowego Pioneera.

Ponadto polecam lekturę wątku dotyczącego radia.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 18 listopada 2016, 19:19

Cześć t0m3k.

Tego kaseciaka jeszcze idzie naprawić ale to jest dość duża operacja. Jest firma w Czechach co naprawia ori radia od grupy Vw głownie Skoda.
Za tego kaseciak możesz dać cokolwiek Masz takie opcje:
- ori radio - np. takie jak zapropowałeś
- ori navigację z starszych modeli Skody np. SuperB. Niestety navi chodzi wolniej i nie ma aktualizacji map. Mp3 odtwarza i da się podłączyć kartę SD, USB i AUX.
- nieori radio 1 din - sony pionieer kenwood. Przy tej możliwości musisz doliczyć zestaw do montażu nieori radia . Parę lat wstecz to był koszt około 250 zł w aso. Tam jest ramka z półką i wiązka elektryczna wraz separatorem
- nieori 2din z navi lub bez w zależności od możliwości finansowych.

Przywymianie radia warto przemyśleć takie kwestie: bluetooth, dab+ :)
Pozdrawiam,
Tomek

t0m3k
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: t0m3k » 21 listopada 2016, 09:23

jacekpk pisze:Jeśli chcesz zamontować radio "nieoryginalne" to rzeczywiście u góry będziesz mieć dziurę, tak jak na tym zdjęciu :) Możesz skorzystać z takiej ramki jak pokazałeś na obrazku - pytanie jak to spasowane z deską rozdzielczą? Pewnie też kwestia gustu i dopóki nie spróbujesz, dopóty się nie dowiesz :)

Radio będzie montowane oryginalne skodowskie, tyle że na CD :-)
Jakiekolwiek dodatkowe plastiki odpadają ze względów estetycznych (i budżetowych)

jacekpk pisze:Oczywiście w kwestiach estetycznych to skodowskie radio z CD wyglądać będzie moim zdaniem dużo lepiej, ale trzeba przy tym zapomnieć o takich wygodach jak np. odtwarzanie mp3 :)

Też tak myślę, dlatego zdecydowałem się na oryginalne radio.

TOMUŚ pisze:Cześć t0m3k.

Cześć :-)
TOMUŚ pisze:Tego kaseciaka jeszcze idzie naprawić ale to jest dość duża operacja. Jest firma w Czechach co naprawia ori radia od grupy Vw głownie Skoda.

Zbyt droga operacja. Idziemy po najmniejszych kosztach ;-)
TOMUŚ pisze:Za tego kaseciak możesz dać cokolwiek Masz takie opcje:
- ori radio - np. takie jak zapropowałeś
[...]

Więc będzie oryginalne radio skody, tyle że na CD.

TOMUŚ pisze:Przywymianie radia warto przemyśleć takie kwestie: bluetooth, dab+ :)

Kwestie przemyślane - będzie brak BT i DAB :lol:

Podsumowując:
Będzie oryginalne radio na CD.
Po zamontowaniu jeszcze napiszę, czy wszystko pasowało, czy były jakieś trudności.

Wszystkim biorącym udział w dyskusji dziękuję za odpowiedzi :-)

t0m3k
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: t0m3k » 12 grudnia 2016, 08:49

Wszytko pasowało bez najmniejszych problemów :D

Można temat zamknąć ;)

Tedan

Postautor: Tedan » 30 września 2017, 20:43

Witaj Tom3k, a możesz teraz po roku stwierdzić, że nie rozładowuje się szybciej akumulator, bo ja wykonałem taką operację, zamieniłem oryginalnego kaseciaka na oryginalne Symphony w Skodzie Fabii I rocznik 2001 i po 3 dniach postoju ciężko jest rano zapalić samochód, mogę sądzić, że po tygodniu nie odpali. Na kaseciaku nie było takiego problemu.

fabiakutno
-#user
-#user
Lakier: Błękit Dynamic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia
Kontaktowanie:

Postautor: fabiakutno » 05 marca 2018, 10:40

A czy ktos probowal do kaseciaka MS402A Grundig jakos podlaczyc zewnetrzny aux ??? Tak zeby sie wlutowac gdzies w plytke i wyprowadzic gniazdo aux na zewnatrz np. do schowka czy gdzies indziej i zeby mozna bylo podlaczyc telefon np.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 05 marca 2018, 20:00

Według na szybko zebranego materiału to Ms 402A obsługuje phone In. Potrzebowałbyś przejściówkę tylko nie wiem jaką masz wtyczke do radia. Przejściówek jest wiele różnych.
Przydatne linki:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... hmPvvuTXzI

https://www.audiocom.cz/prislusenstvi/aux-adaptery/
Pozdrawiam,
Tomek

Wróć do „Car-Audio”