Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Wygłuszenia

Pytania dotyczące Car Audio.
acid
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Brzęczący głośnik.

Postautor: acid » 21 kwietnia 2008, 23:33

Witam,
Czy da się jakoś rozebrać pół tapicerki w fabii? Chodzi mi o tą plastikową część na samym dole. Na wszystkich manualach ściągany jest cały bok. Chcę się jakoś dobrać do głosnika bo jak jest wiecej niskich czestotliwosci to slyczac wkurzajace stukanie. Brzmia one jak przylozony paznokiec do grajacej mebrany. Przez ta "siatke" na dzwiach oblookalem glosnik i nie jest on uszkodzony. Podejrzewam ze przyczyna takiego zachowania jest kabel, ktory gdzies tam luzno lata i styka sie z tylna czescia mebrany glosnika. Na forum czytalem podobny temat i wlasnie kabelek byl przyczyna tych zaklocen. Jednak mam pewne obawy w zwiazku z zciagnieciem tapicerki. Bo chcac sie dobrac do tylu glosnika musze zdjac ta blache, a na niej sa kable nie kable i inne duperele (np centralny zamek). Ponadto na jednym zdjeciu kableki od glosnika byly umieszczone na dole i ewidentnie mogly wchodzic w kontakt z mebrana glosnika, a na zdjeciu ponizej jest kostka i moim zdaniem zadne kable po "tamtej" stronie nie beda potrzebne.
zdjecie

Pozdrawiam

acid
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Brzęczący głośnik.

Postautor: acid » 21 kwietnia 2008, 23:35

Witam,
Czy da się jakoś rozebrać pół tapicerki w fabii? Chodzi mi o tą plastikową część na samym dole. Na wszystkich manualach ściągany jest cały bok. Chcę się jakoś dobrać do głosnika bo jak jest wiecej niskich czestotliwosci to slyczac wkurzajace stukanie. Brzmia one jak przylozony paznokiec do grajacej mebrany. Przez ta "siatke" na dzwiach oblookalem glosnik i nie jest on uszkodzony. Podejrzewam ze przyczyna takiego zachowania jest kabel, ktory gdzies tam luzno lata i styka sie z tylna czescia mebrany glosnika. Na forum czytalem podobny temat i wlasnie kabelek byl przyczyna tych zaklocen. Jednak mam pewne obawy w zwiazku z zciagnieciem tapicerki. Bo chcac sie dobrac do tylu glosnika musze zdjac ta blache, a na niej sa kable nie kable i inne duperele (np centralny zamek). Ponadto na jednym zdjeciu kableki od glosnika byly umieszczone na dole i ewidentnie mogly wchodzic w kontakt z mebrana glosnika, a na zdjeciu ponizej jest kostka i moim zdaniem zadne kable po "tamtej" stronie nie beda potrzebne.
zdjecie

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Lakier: Beż Cappuccino metalic
Silnik: 1.9 TDI/101 KM
Aktualne auto: Skoda fabia combi
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 22 kwietnia 2008, 10:55

Pół tapicerki nie ściągniesz bo jest ona zgrzana z sobą, ewentualnie możesz dół odkręcić i podłokietnik, oderwać na zatrzaskach, odchylić i odkręcić blachę na około, co nie co ona odejdzie, ale nie za wiele, jednak wystarczająco by wsunąć dłoń.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW AXR AMBITION
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance - SPRZEDANA
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Awatar użytkownika
manii
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: manii » 23 kwietnia 2008, 01:13

odepnij ta gumowa harmonijke miedzy drzwiami i lekko pociagnij za kable glosnikowe zobaczysz czy to onr 'brzecza'
...jeśli twoje dziecko kręci gwintem to wiedz, że coś się dzieje...

acid
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: acid » 23 kwietnia 2008, 23:23

Tez myslalem o tej harmonijce, ale po wstepnych ogledzinach stwierdzilem ze moge poodczepiac reszte kabli i bedzie balagan :mur: A jak odegne pol blache to nic sie nie stanie? Tam jest jakaś uszczelka na dole czy cos?

Mam jeszcze jedno pytanie. Niedawno oddalem autko do 'remontu' przedni zderzak i klapa tył. Zderzak był obrysowany po pewnym nieszczesnym zdarzeniu zima, natomiast klampa oberwala od jakiegos dostawczego samochodu na parkingu. Zrobili i oddali mi samochod, ale razem z nim dostalem wlasna uszczelke z dzrwi. Prawe dzwi z tylu. Najdziwniejsze jest to ze z niemi nic nie bylo robione :zakrecony: I co sie okazało. Gdy autko ostanio stało na zewnatrze i padal deszcz tapicerka na drzwiach zamokla. Moje pytania: jak to naprawic i czy to jest normalne skoro przed nic sie nie dzialo?

Awatar użytkownika
adamoniutek
-#klubowicz
-#klubowicz
Kontaktowanie:

Postautor: adamoniutek » 24 kwietnia 2008, 08:48

Proponuje żebyś zapoznał się dokładnie z forum.
Jak czegoś potrzebujesz to poszukaj troche.
Na temat cieknących drzwi pczytaj tu: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748
Pozdr
Od nendzy do piniendzy
a wogóle fszytko to h**

~kierowca bombowca~

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 24 kwietnia 2008, 09:35

acid pisze: czy to jest normalne skoro przed nic sie nie dzialo?

Być może jak dostałeś w tylnią klapę, zawiasy pociągły za sobą nieco konstrukcję. Sprawdź uszczelnienie między drzwiami, a oknem drzwiowym. Cho z drugiej strony patrząc mokra tapicerka wskazuje na uszczelkę wew. drzwi, a ona teoretycznie nie mogła się uszkodzić.

Pozdrawiam:
MirekS

acid
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: acid » 27 kwietnia 2008, 20:14

To nie było mocne udzerzenie, a lekka stłuczka, w której ucierpiała tylko klapa- lekkie wgniecenie. Co do uszczelniania drzwi. Tam powinna byl uszczelka, tak? To po co ja mam tam ładować silikon jak lepiej kupić uszczelke? Czy ktoś orientuje się ile taka usługa kosztuje w aso?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP
Kontaktowanie:

Postautor: MirekS » 28 kwietnia 2008, 22:22

Bo ta uszczelka nie zdaje egzaminu, a raczej materiał z którego są wykonane, przynajmniej te co były montowane w pierwszych latach produkcji, dlatego silikon trzeba użyć. Tak wogule to jak jeździesz do ASO z wyciekiem to oni sami również nie zakładają nowej uszczelki tylko ładują silikon.

Pozdrawiam:
MirekS

wit
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: wit » 22 maja 2008, 16:08

ja mam położoną mate dekarską soudal w przednich drzwiach i różnica jest znacząca.
Lusterka przestały latac, bass jest znacznie lepszy a co najważniejsze nic nie brzęczy :hurra:

teraz tylko trzeba wymienic głosniki na lepsze.

tak btw. co sądzicie o JBL 6507 sc ??

Wróć do „Car-Audio”