Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

Wygłuszenia

Pytania dotyczące Car Audio.
Awatar użytkownika
Siemi
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Siemi » 30 marca 2007, 22:02

dystanse zrobiłem z drewna :D w taki sposób możesz zamontować głośnik o dowolnej średnicy

dr.DuRiN

Postautor: dr.DuRiN » 27 kwietnia 2007, 09:48

witam
W tamtym roq w wakacje troche pogrzebalem w drzwiach i przy okazji zrobilem mala fotorelacje, zapraszam na strone: http://www.wygluszenie-auta.prv.pl/

Awatar użytkownika
maniek
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 27 kwietnia 2007, 15:44

hmm a powiedz mi ta zew blacha na czym ona sie u ciebie trzyma bo wiem ze byly tez nitowane te blachy ;/ to wtedy to juz schody sie robia :(
Skoda Superb 3U AWT

dr.DuRiN

Postautor: dr.DuRiN » 27 kwietnia 2007, 22:21

u mnie byla normalnie na srubach... hmmm i jakos sobie nie moge wyobrazic zeby to moglo byc znitowane. Ogolnie polecam robienie samemu wygluszenia bo po pierwsze wyjdzie duzo duzo taniej a po drugie zrobisz to staranniej i dokladniej (no i jeszcze pozostaje ta satysfakcja...)

Awatar użytkownika
Krzysiek
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek » 27 kwietnia 2007, 23:58

Dokładnie a wygłuszenie musi być bo zupełnie inaczej głośniki zagrają.

Awatar użytkownika
maniek
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: maniek » 28 kwietnia 2007, 09:24

dr.DuRiN pisze:hmmm i jakos sobie nie moge wyobrazic zeby to moglo byc znitowane

no niestety robilem w warsztacie gdzie wymienialismy szyby i nie raz sie trafila taka co miala nitowana to blache :( nie wiem po co ino utrudnia wszystko nie wiem od czego to zalezalo...... nic ino samemu sciaganac i sie przekonac ;)
Skoda Superb 3U AWT

dr.DuRiN

Postautor: dr.DuRiN » 28 kwietnia 2007, 21:13

no dokladnie jak bedziesz mial jakies problemy pytania to pisz...

Awatar użytkownika
Siemi
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Postautor: Siemi » 20 maja 2007, 20:54

po obklejeniu:
Załączniki
boczek.JPG
boczek tył.JPG

TomekBox

Postautor: TomekBox » 31 lipca 2007, 14:34

Mario pisze:Wygłuszylem juz cale przednie drzwi,wlozylem glosniczki na mdf-ie,wlozylem nowe kableki...robiłem to 3,5 dnia od rana do wieczora...masakra..ile bylo przy tym roboty..Drzwi wygłuszylem wewnatrz tej komory....czyli zdjalem boczek....i ta blache..i tam w srode3czku polozylem podwojna wartswe mat na blasze zewnetrznej i pojedyncza wartswe maty na tej blasze z mechanizmem do otwierania szyb ale tylko od strony wewnetrznej...czyli tak jakbym wygluszyl caly srodek komory do tego nakleilem paski mat na tapicerke(oczywiscie wewnatrz) nie obkleilem tylko tej blachy co widac ja zaraz po zdjeciu boczku....efekt kosmos...po pierwsze zadne plastiki mi nie trzeszcza :) bardziej slychac basik...z tych hertzow esk 165..jedyny problme to w tym ze te glosniki maja 65 mm gleboksci montazu..i chyba deliktanie z jednej strony membrana nierownomiernie pracuje....tapicerka prze na glosnik i dlatego do dystansow przykrecilem taki kolek aby tapicerka sie na nim opierala a nie na glosniku...ale i tak aby bylo idelanie to troszku brakuje...albo tak mi sie wydaje :) ogolnie musialem zdemontowac ta blache ...szybe....na poczatku bylo ciezko ale teraz to moge rozbierac nawet w nocy takie drzwi hehe ...tylko ta blache odkrecilem a nie moglem odpiasc alektryki od zamka(hyba centralnego) i dlatego ta blacha wisiala na kabelkach...ale udalo mi sie spokojnie wygkleic ta blache wewntarz ...i blache od drzwi..duzo pracy mnie to kosztowalo ale warto bylo....do wygluszania uzylem tasmy dekarskiej...kupilem rolke o szerokosci 30 cm i dlugosci 10 m i zostalo mi dokladnie 5 m....gdy bede mial czas to wykleje jeszcze ta czesc balchy zewnatrz(zaraz po zdjeciu tapicerki) i wtedy bede mial obklejone drzwi z czterech stron heheh...aha drzwi sa cieższe :) a efekt tego taki ze drzwi zamykaja sie tak deliktanie jak w jakiejs super bryce :) jesli chodzi o kable to nie laczylem ich tak jak seryjnie czyli do kostek...tylko przeciolem te dwie kostki zlaczeniowe w drzwiach ..i przepuscilem ta dziurka kabelek :) stara instalacja pozostala...jak by ktos chcial robic cos podobanego do tego co ja robilem to moge pomoc...moge wytlumaczyc jak sie rozbiera drzwi na co trzeba uwazac zeby czegos nie urwac :) sorki ze sie troszku rozpisalem pozdrawiam....FCP

Witam, jestem nowy na tym forum ale tez mam fabie i planuje wygluszyc przednie drzwi. W dokladnie ten sam sposob co mario. Ale mam problem z ta blacha odkrecilem juz ja probowalem ja jakos wyjac z podniesiona/opuszczona szybo ale cos jest nie tam boje sie zeby nie pekla albo czegos nie pokszywic. Moglys dokladnie opisac w jakis sposob udalo Ci sie to zrobic?:D
Mario pisze:teraz to moge rozbierac nawet w nocy takie drzwi FCP
prosze o pomoc jak dlamnie w tym momecie nie jest to takie latwe:PP

dr.DuRiN Moze ty potrafisz opisać dokladnie jak zdjać ta blache i wyjac szybe.Widzialem caly opis i zdjecia jak to robiles ale nadal nie jest to dokladnie wyjasnione.

Awatar użytkownika
Hildek
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP
Kontaktowanie:

Wygłuszanie drzwi - temat zbiorczy

Postautor: Hildek » 21 sierpnia 2007, 13:08

Wiem, ze pare osob juz wygluszalo fabki i stad moje pytanie.
Czy sa znaczne roznice w matach app miekkich i twardych? bo nie chce na przepalac na macie 2 zl. Prosze o rade jakich mat najlepiej uzyc.
Pozdrowka
Ostatnio zmieniony 19 października 2011, 13:34 przez Hildek, łącznie zmieniany 1 raz.
mail : hildek@op.pl

Zapraszam do "Dziupli" w 3miescie. Usługi motoryzacyjne na najwyższym poziomie. Przeglądy, rozrządy, zawieszenia, skrzynie biegów, hamulce, wydech... Blacharka, rozpórki, nietypowe konstrukcje metalowe. Szczegóły na PW.

Wróć do „Car-Audio”