Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Poprawienie osiągów 1.4 16V 75KM

Wszelkie modyfikacje mechaniczne.
Awatar użytkownika
kapi
-#klubowicz
-#klubowicz
Lakier: Błękitna Laguna metalic
Silnik: 1.2 TSI/86 KM
Aktualne auto: Fabia III Monte Carlo
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F1] Poprawienie osiągów 1.4 16V 75KM

Postautor: kapi » 18 lutego 2016, 12:59

RadekLwo pisze:A nawet jakbym mial kase to wlozylbym 1.4 tsi z rs2,

... dookoła trąbią że to bardzo awaryjna jednostka.

w sumie fajnie to wyszło. co na to TondaB ? jego plan / propozycja była brana pod uwagę przez ciebie ?

Awatar użytkownika
RadekLwo
-#user
-#user
Lakier: Czerwień Corrida
Silnik: 1.4 MPI/68 KM
Kontaktowanie:

Postautor: RadekLwo » 18 lutego 2016, 14:43

była ale od początku miałem wątpliwości co do tych wałków. szukałem o nich dużo informacji i większość potwierdzalo ze to te same wałki.
żeby to rozwiać trzeba by było wyjac z obu silnikow i zmierzyć skok krzywek.

Edit.
Doczytalem sie ze i tomkierz grzebal w tym silniku.
Wprawdzie teraz ma 1.8T a jego post jest z 2012r ale warto wyjasnic jedna rzecz. Silnikow 1.4 16v bylo sporo i o roznych oznaczeniach.
Dlaczego jego bky nie chodzilo na gratach aub? Poniewasz aub to tak jak aua silnik na jednej cewce, a bky na 4 cewkach. Bbz tez na 4 dlatego nic nie musialem programowac. Trzeba na to zwracac uwage. Bo dobranie zlego komputera do zlego silnika owocuje bledami i taka a nie inna praca.
Reszta osprzetu jest taka sama w aub i bbz.
Jedyne co zrobiono u mnie to wykasowanie wartosci wyuczonych, adaptacja przepustnicy i egru. Wio!

Edit.
UWAGA! Użytkownik TondaB miał rację. Wałki dla wersji 75KM i 101KM są inne, gdzie te drugie są faktycznie ostrzejsze- ja się myliłem.
Obrazek

Gość

Postautor: Gość » 30 marca 2017, 22:42

Odkopie kotleta bo tondab mial racje ze walki sa inne ale tak naprawde z wersji 101km sa slabsze. Wszystko jest w moim poradniku na innym forum ;)

Wróć do „Tuning mechaniczny”