Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Wymiana lusterek

Wszelkie modyfikacje mechaniczne.
addam
-#user
-#user
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.2 HTP/64 KM
Aktualne auto: Skoda Fabia combi
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: [F1] Wymiana lusterek

Postautor: addam » 20 maja 2018, 00:37

Moja Fabia jest z 2007. Mam centralny zamek i elektryczne szyby przednie. No i liczyłem że te elektryczne lusterka to jest po prostu jakiś silniczek sterowany guzikiem, który po prostu trzeba jakoś wpasować w swój samochód :P

To w sumie trochę się zgubiłem :P Podgrzewanie lusterek nie jest dla mnie najważniejsze (chociaż miło by było je mieć), dla mnie ważne są lusterka (w kolejności):
- nieskorodowane
- niepołamane
- równej wielkości
- elektrycznie sterowane

W internecie jak patrzyłem to lusterko kosztowało ~100 zł, ale jak rozumiem są to tanie zamienniki i nie warto się nimi zajmować?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 21 maja 2018, 18:55

Podgrzewanie sprowadza się do luster z elementem grzejącym plus 2 przewody na każdą stronę i kodowanie. generalnie to pikuś
ja na twoim miejscu bym poszukał oryginalnych używek - wersja europejska i ewentualnie jak chcesz to prawe z angielskiej wersji. Używki wyjdą taniej . Szkła można kupić nowe jeśli te w tych lusterkach co kupisz by były złe. Przełącznik to nowy - nie kosztuje majątku. nie kupuj przełącznika Nie ori bo tą są chiny w mega złym wykonaniu . No i piny , wtyczki.

jak chcesz to piny mam na sprzedaż, także możemy się dogadać.

zamienniki sobie podaruj. To szkoda kasy. Lepiej tą kasę dodać do ori lusterek. Nawet jak kupisz ori lusterko to szkło i ramkę idzie przełożyć. i nie ma problemu.
Dowiedz się ile kosztują lustra bez ogrzewania i z ogrzewaniem , bo mi sie wydaje że to jedna cena chyba.
Pozdrawiam,
Tomek

addam
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: addam » 22 maja 2018, 11:11

No tak, ale z tego co zrozumiałem to zamontowanie tego nie jest trywialne i musiałbym się dobrze znać na elektryce?

Co znaczy prawe z angielskiej wersji? To właśnie jest to małe? To tego akurat chcę się pozbyć, ale nie chcę kupić pierwszych lepszych z Allegro.

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 22 maja 2018, 19:06

Raczej tak jeśli chodzi o elektrykę. Bo jeśli chodzi o wymianę uszkodzonych twoich części to sam dasz radę.

W europejskiej wersji było tak , lewe większe i prawe mniejsze. W angielskiej wersji było tak, lewe mniejsze a prawe większe :) . Uważaj bo Bonifacy coś pisał o problemie z ustawieniem. Przeczytaj to jeszcze raz w tym temacie.
Pozdrawiam,
Tomek

bonifacy
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Postautor: bonifacy » 23 maja 2018, 01:40

Dla angielskiej wersji z lusterka prawego dobrze widzimy ale z miejsca pasażera. Jest w lusterku tzw zatrzask ustawiający, dla europy nie pasujący. Można je niejako przygiąć ale jest to pozycja niestabilna. Jeżdzą z tym , niby nie narzekają , Lusterko małe , nasze, mi nie wadzi :mrgreen: Naprawdę widać co potrzeba :D A co by było gdyby lewe tyż było takie samo :idea:

addam
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: addam » 23 maja 2018, 14:48

Mi też nie wadzi, dopóki używam ich tylko do zmiany pasa. Ale jak wjeżdżasz z dojazdowej pod kątem to już się trzeba wychylać. Już nie mówiąc o tym, że jak jeżdżą dwie osoby to małego lusterka nie da się tak ustawić, żeby obu pasowało. No ale dobra, załapałem. Wam małe lusterko nie przeszkadza, zmiana jest trudna albo droga, lepiej się za nią nie zabierać. Wymienię sobie wkłady i tyle. Dzięki i temat do zamknięcia :)

Wróć do „Tuning mechaniczny”