Ogłoszenie

Kliknij po więcej informacji -> OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

UWAGA Wysyłka gadżetów zostaje wstrzymana. Zapraszamy ponownie już w sierpniu bieżącego roku.

[F1] Wymiana lusterek

Wszelkie modyfikacje mechaniczne.
addam
-#user
-#user
Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.2 HTP/64 KM
Aktualne auto: Skoda Fabia combi
Kontaktowanie:
Status: Offline

[F1] Wymiana lusterek

Postautor: addam » 15 maja 2018, 12:50

Cześć,

jestem nowym forumowiczem, ale od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum anonimowo. Od roku posiadam Fabię combi i jest trochę rzeczy, które chciałbym w niej zrobić, ale potrzebuję porady :) Tak więc na pierwszy ogień idzie kwestia lusterek.

1. Jedną ramkę mam nadłamaną i generalnie lusterka zaczynają rdzewieć, więc chciałbym je wymienić. Gdzie najlepiej kupić? Allegro? Jakiś sklep z częściami?

2. Jak już będę wymieniał, to chciałbym pozbyć się jednego z najbardziej upierdliwych problemów - malutkiego lusterka z prawej strony. Czy jest taka możliwość? Kiedyś wstępnie szukałem zamienników, ale nie znalazłem nic pewnego.

3. Moje lusterka są ustawiane manualnie, a chciałbym to zmienić. Czy jest to "rabialne"? Czy można kupić z elektrycznym układem sterowania i jakoś je zamontować?

4. Jakie mogą być koszta tych wszystkich harców? :)

Przepraszam jeśli moje pytania są naiwne albo zostały już odpowiedziane, będę wdzięczny za pokierowanie (nawet jeśli to tylko wrzucenie linków z odpowiedziami)

bonifacy
-#user
-#user
Silnik: 1.2 HTP/54 KM
Kontaktowanie:

Re: [F1] Wymiana lusterek

Postautor: bonifacy » 16 maja 2018, 01:19

addam pisze: generalnie lusterka zaczynają rdzewieć
Nie rozumieć , o co chodzi :shock:
addam pisze:Jak już będę wymieniał, to chciałbym pozbyć się jednego z najbardziej upierdliwych problemów - malutkiego lusterka z prawej strony
Llusterko z anglika ale problem z ustawieniem aby było widać. Moim zdaniem nie ma co kombinować bo w tym małym da się zobaczyć co trzeba. Chyba że jesteśmy d....a a nie kierowca :mrgreen:
addam pisze:Moje lusterka są ustawiane manualnie, a chciałbym to zmienić. Czy jest to "rabialne"? Czy można kupić z elektrycznym układem sterowania i jakoś je zamontować?
Można jednak nie da się tak po prostu . Konieczna jest grubsza ingerencja w instalację elektryczną .

addam
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: addam » 16 maja 2018, 09:00

Hm, no dobra :)

Nie wiem jak to rdzewienie wytłumaczyć, ale po prostu na brzegach lusterka pojawiła się korozja.

A jak bardzo skomplikowana jest wymiana tego prawego na inne? Może jestem dupą a nie kierowcą ale mnie to denerwuje. Jeżdżę z tym co prawda, ale jak już kupuję nowe lusterka to może da się kupić to prawe "normalnej" wielkości?

A co do grubszej ingerencji w instalację, może ma ktoś serwis który mi to zrobi dobrze? Ile taka przyjemność może kosztować?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Lakier: Czerwień Flamenco metalic
Silnik: 1.2 TSI/90 KM
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 17 maja 2018, 20:53

Cześć.
napisz z jakiego miejsca w polsce pochodzisz i wtedy można coś polecić dobrego.

Ja w F2 przerabiałem lusterka z ręcznych na pełne elektryczne.
Pozdrawiam,
Tomek

addam
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: addam » 18 maja 2018, 01:14

Z Warszawy :)

Czy myślisz w takim razie że warto?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 18 maja 2018, 20:47

Powiem tak , jesli znajdziesz kumatego elektryka , który zrobi Ci to porządnie to koszt wychodzi około 2000 zł w zależności jakich części użyjesz . Na używkach bedzie taniej. Raczej zejdziesz poniżej 1450 złotków z wszytkim.
Kwoty tyczą sie pełnych elektrycznych lusterek czyli podgrzewane i elektycznie regulowane :)

W warszawie nie znam nikogo kto by był dobry w te klocki.
Pozdrawiam,
Tomek

bonifacy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: bonifacy » 18 maja 2018, 21:18

Są dwie opcje przeróbki. Prostsza jeśli mamy elektryczne szyby w przednich drzwiach. Bardziej upierdliwa gdy są korbki manualne. Jeśli jednak zrezygnujesz z rzeżbienia kupno dobrego lusterka w zamienniku jest loterią .Np. wyrób firmy Alkar jest do d...y . Układ linek do regulacji jest fatalny . Nie idzie ustawić. Lepsza dobra orginalna używka. Z tą rdzą to jednak nie zrozumiałem . Jak to jest na szkle lustra to możesz wymienić sam wkład.

addam
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: addam » 19 maja 2018, 01:38

Tak, jest na szkle lustra. Wiem, że mogę wymienić sam wkład. Ale mam też połamaną ramkę. I wiem, że mogę też wymienić samą ramkę. Pomyślałem sobie że jeśli będę wymieniał "wkład i ramkę" to mogę od razu wymienić całe lusterka na elektryczne, nie dokładając bardzo dużo. No ale jeśli ma mnie to kosztować 1500 zł to chyba podziękuję.

No i tak, mam elektryczne przednie szyby, a w czym to ułatwia? :)

Czy dobrze rozumiem, że to co chciałbym zrobić nie jest proste i lepiej się za to nie zabierać samemu?

Awatar użytkownika
TOMUŚ
-#junior admin
-#junior admin
Kontaktowanie:

Postautor: TOMUŚ » 19 maja 2018, 18:46

Cenę 1500 napisałem na nowe i ori z moimi zniżkani

W aso spód lusterka bo o tym mowa kosztuje około 450 zł / sztuka do tego lustra z ogrzewaniem za 200 zł/sztuka do tego jeszcze przełącznik za 120 zł. Jeszcze zapomnialem o pinach których jest dużo, ale to można dać pod montaż . No i wiadomo robota - to już każdy sobie sam załatwia.

Samemu hmm.... Jak znasz się na elektryce i masz schemat oraz komputer aby zakodować to można samemu. jeśli nie masz chociaż jednej rzeczy z tych wymienionych to nie polecam.

@Bonifacy,
Powiedz lepiej która elektryczna rzecz w zamienniku jest dobra? :)
Pozdrawiam,
Tomek

bonifacy
-#user
-#user
Kontaktowanie:

Postautor: bonifacy » 19 maja 2018, 22:27

TOMUŚ pisze:
@Bonifacy,
Powiedz lepiej która elektryczna rzecz w zamienniku jest dobra? :)

Bez paniki :D Chcesz czy nie, prędzej czy póżniej będziesz zmuszony kupić zamiennik. Takie aż bardzo złe nie są . Cena czyni cuda. Oczywiście zdarzają się wybitnie złe , do d..y . Np. sondy lambda , czy podnośniki szyb , albo zamki centralne firmy ENERGY . Chociaż trzeba przyznać że narzędzia np. klucze oczkowe/płaskie robią zajebiste . Mocne :D Warte polecenia. A i ich pompy paliwowe żyją długo choć głośniej pracują. Co do wspomnianego przeze mnie producenta ALKAR to mówiłem o lusterkach manualnych , nie elektrycznych. Elektryczne są niezłe , wymieniałem takie i uwag nie było.

addam pisze:mam elektryczne przednie szyby, a w czym to ułatwia?

Który rok Twojej fabii ? Patrząc na schematy z 2002 roku przy opcji szyb elektrycznych i fabrycznego zamka centralnego nie ciągniesz kupy dodatkowych kabli między wrotami. W drzwiach kierowcy robisz podłączenie lusterka i przełącznika ( przełącznik do regulacji dedykowany dla tego układu :!: ) do sterownika silnika szyby , w drzwiach pasażera jedynie lusterko do sterownika silnika szyby. Aby się lustra grzały trzeba od modułu centralnej elektryki poprowadzić przewód do skrzynki bezpieczników . Osadzić bezpiecznik i rozgałęzić na drzwi prawe/lewe podłączając w odpowiednie miejsca do sterowników silników szyb. Moduł centralnej elektryki zakodować , ewentualnie w adaptacjach ustawić czas grzania .Mogę się mylić , niech ktoś mnie poprawi.

Wróć do „Tuning mechaniczny”