Regulamin

REGULAMIN FABIA CLUB POLSKA

1. Zanim zadasz JAKIEKOLWIEK pytanie, użyj opcji „SZUKAJ”.
Sprawdź, czy problem nie został już rozwiązany, używając wyszukiwarki. Spróbuj znaleźć rozwiązanie problemu wpisując różne wyrażenia, które mogą być związane z Twoim problemem. Pytania dotyczące problemów, które zostały rozwiązane, zostaną usunięte przez moderatora.

2. Jeśli nie znalazłaś/eś odpowiedzi w wyszukiwarce, załóż temat w odpowiednim dziale. Każdy temat należy umieścić w odpowiednim dziale tematycznym zwanym forum. Jeśli masz wątpliwości, w którym forum należy umieścić temat, przeczytaj opis działów.

3. "Nie podłączaj się" pod istniejące tematy, których zagadnienie nie dotyczy Twojego problemu. Nawet jeśli masz "malutkie" pytanie, załóż nowy temat (oczywiście tylko wtedy, gdy nie znajdziesz odpowiedzi przy użyciu opcji "szukaj'). Jeśli nie wiesz, do którego działu ma należeć temat pomimo zapoznania się z punktem 2 regulaminu zapytaj moderatora lub administratora ( przez PW lub na shoutboxie/mini czat ).

4. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi. Przykład :
Dział …/Warsztat/Warsztat Mechaniczny -> „ Metaliczny stukot w kole ”
Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "BŁĄD" niewiele mówią i będą usuwane. W jednym temacie powinno się poruszać tylko jeden problem (dopuszczalne są wyjątki opisaniu kilku problemów w przypadku gdy zachodzi podejrzenie że przynajmniej kilka z nich może powodować daną usterkę ).

5. W każdym dziale, przed nazwą problemu prosimy o wpisywanie prefiksu oznaczającego wersję samochodu, w którym występuje usterka/problem. Przykład nazwy tematu : „ [F1] Metaliczny stukot w kole ”

6. Jeżeli potrzebujesz załączyć w swoim poście grafikę lub plik, umieść je na zewnętrznym serwerze (np. imageshack.us), w poście podając link do grafiki/pliku. Dopuszczalnym jest dodawanie plików graficznych do postu w postaci „miniaturki na forum”.

6.1. Wszelkiego rodzaju tematy zawierające linki do plików, które naruszają prawa autorskie (lub są niewiadomego pochodzenia) będą natychmiast usuwane, a użytkownik który zdecydował się na ich zamieszczenie otrzyma ostrzeżenie.

7. Tematy i posty reklamujące wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, firmy (wraz z linkami do ich stron internetowych) oraz ich asortyment i usługi powinny być umieszczane w dziale "HydePark", po ówczesnej zgodzie Administratora forum.

8. Zakazuje się umieszczania w podpisie lub awatarze : zdjęć, linków, oraz innych treści łamiących prawo Rzeczypospolitej Polskiej i norm obyczajowych, jak i tym co może obrażać innych użytkowników.

8.1. Bez zgody Administratora forum zabrania się umieszczania w podpisach, avatarach, oraz postach, informacji o prowadzonej działalności oraz linków do innych stron internetowych.

Nieprzestrzeganie punktów 8 oraz 8.1 , może prowadzić do otrzymania ostrzeżenia, zablokowania konta lub trwałym wydaleniem z forum.

9. Każdy user korzystający z forum ma prawo zamieścić post w dziale GIEŁDA i forach ( Sprzedam, Kupie, Zamienie ). Post pojawi się po akceptacji Moderatora.

10. Przekleństwa/obelgi i inne zachowania naruszające godność osobistą innych użytkowników, oraz prawo Rzeczypospolitej Polskiej, będą surowo karane Nieprzestrzeganie tego punktu może prowadzić do otrzymania ostrzeżenia, zablokowania konta lub trwałym wydaleniem z forum.

11. Pisz schludnie, zrozumiale, bez błędów ortograficznych, z polskimi literami (nieobowiązkowe) i nie pisz z CAPS-LOCK'iem! (drukowane litery oznaczają KRZYK).
Dekorowanie tekstu (np. stosowanie koloru czerwonego), zmiana koloru tematu, justowanie oraz stosowanie większej czcionki niż rozmiar domyślny jest dozwolone tylko za zgodą administratora lub moderatora. Takie formatowanie tekstu jest domyślnie zarezerwowane dla obsługi forum w celu zwrócenia uwagi użytkowników na np. ważne wydarzenia, posty itp.

12. Na pisemną prośbę użytkownika, Administrator forum może usunąć konto użytkownika. Prośba powinna być wysłana na adres fabiaclubpolska@gmail.com i zawierać powód chęci usunięcia konta.

12.1. Usunięcie wszystkich postów użytkownika możliwe jest jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, np. wielokrotne naruszanie regulaminu w postach, naruszanie porządku prawnego itp. Prosimy więc o przemyślane wypowiedzi.

13. Jeżeli zauważyłaś/eś złamanie któregoś z punktów regulaminu przez innego użytkownika, koniecznie zgłoś ten post/temat obsłudze forum.

14. Administracja forum nie bierze odpowiedzialności za posty, załączone pliki, grafiki przez użytkowników forum.

15. Porządku na forum pilnują Administratorzy oraz Moderatorzy wraz z działem Support. W przypadku wykrytych naruszeń regulaminu stosowane będą kary które mogą prowadzić do otrzymania ostrzeżenia, zablokowania konta lub trwałego wydalenia z forum.

W kwestiach nierozstrzygniętych przez niniejszy Regulamin decyzję podejmuje Administrator.


STREFA FCP:
1) Sprawy klubowe – sprawy dotyczące życia klubowego, np. różnego rodzaju propozycje klubowiczów odnoszących się do gadżetów itp.; dział jest niewidoczny dla osób nie będących klubowiczami – aby uzyskać status klubowicza należy wpłacić "wpisowe" (temat viewtopic.php?t=7911); (wpłata ta jest jednorazowa - jeśli braknie funduszy wtedy organizowana jest zbiórka pieniążków na niezbędne wydatki);
2) Klubowicze – tutaj klubowicze mogą opisać swoje fabki oraz wkleić zdjęcia; dostęp jedynie dla zarejestrowanych użytkowników;
3) Zloty i Spoty - terminy planowanych spotkań, wrażenia z już odbytych;
4) Galeria – w tym dziale zamieszczamy linki do galerii zdjęć ze spotów i zlotów;
5) Uwagi/sugestie/błędy – dział odnosi się do sfery technicznej i sposobu funkcjonowania forum; masz problem ze stroną klubową lub forum? masz ciekawą propozycję, aby coś dodać lub zmienić? napisz;

GIEŁDA:
1) Giełda - sprzedam, kupię, zamienię, poszukuję; w przypadku zamieszczenia ogłoszenia w tym dziale, należy stosować się do poniższych zasad:
„Aby zapanować nad bałaganem w dziale giełda zostały wprowadzone nowe zasady.
Dla ogłoszeń typu Sprzedam, Kupię, Zamienię zostały stworzone nowe podfora i odnośnie tych ogłoszeń nie jest konieczne stosowanie prefiksów typu "Kupię" i "Sprzedam". Prefiksy dotyczące wersji Skody Fabia nadal obowiązują.
Ogłoszenie w dziale giełda jest ważne 30dni, po tym terminie zostanie automatycznie usunięte.
2). Każdy użytkownik może napisać post w dziale giełda. Post pojawi się po akceptacji moderatora.
3). Akceptowalne (lecz nie konieczne) jest umieszczenie zdjęć przedmiotu (bądź link do całych ofert) na serwerach zewnętrznych.
4). Administracja forum/klubu nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy z ogłoszeń w dziale GIEŁDA

TUNNING:
1) Tunning mechaniczny – tutaj możemy zadać pytanie dotyczące wszelkiego rodzaju modyfikacji mechanicznych;
2) Tunning optyczny - pytania dotyczące wszelkich modyfikacji optycznych.. czyli cos miłego dla oka, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz;
3) Car-Audio - wszelkie pytania dotyczące urządzeń elektronicznych, dedykowanych do naszych samochodów;

GARAŻ:
1) Blacharstwo i lakiernictwo - problemy dotyczące powierzchni lakierniczo-blacharskich, konserwacja powierzchni lakierniczych, naprawy blacharskie;
2) Warsztat mechaniczny - coś nie działa jak należy ? napisz, może ktoś ma ten problem już za sobą; uszkodzenia mechaniczne, awarie, usterki podzespołów;
jeżeli problem mechaniczny dotyczy silnika, należy założyć temat w odpowiednim podforum (tu również trzeba wybrać prefiks!):
- "ON" jeżeli problemy z silnikami diesla,
- "LPG" jeżeli problemy z jednostkami zasilanymi dodatkowo gazem płynnym,
- "PB" jeżeli problemy z jednostkami benzynowymi
3) Warsztat elektryczny – usterki układów elektrycznych i tematy dotyczące ogólno pojętej elektryki (elektroniki) w naszych samochodach;
4) Zrób to sam - tutaj zamieszczamy tylko pomocne rady, krok po kroku jak coś zrobić, mile widziane zdjęcia; dział ten (forum) ze względu na specyficzny charakter podlega ciągłej kontroli poprzez konieczną akceptację, wyrażoną przez administratora lub moderatora, każdego z napisanych postów; w tym dziale nie zamieszczamy opisów problemów technicznych!;
5) Serwisy i warsztaty – skorzystałeś z pomocy warsztatu i chciałbyś go polecić ? poszukujesz sprawdzonego warsztatu w Twojej okolicy ? ten dział jest dla Ciebie; dział zawiera opisy i opinie o warsztatach autoryzowanych i tych mniej autoryzowanych; w podforach „ASO” oraz „warsztaty” zamieszczamy tylko opinie; w forum głównym „Serwisy i warsztaty” zamieszczamy ogłoszenia o poszukiwaniach dobrego fachowca/warsztatu itp.;

HYDEPARK:
1) Witamy.. – jeśli jesteś nowy na forum i chcesz oficjalnie się przywitać lub przedstawić, tutaj należy założyć swój temat z tekstem powitalnym; jest to również trening praktyczny zakładania nowego tematu i pisania postów;
2) Wiadomości ze świata – informacje, nowości, wiadomości, artykuły nie tylko ze świata motoryzacji;
3) Forumowe fabki – osoby, które nie mają statusu klubowicza, tutaj mogą pochwalić się swoimi autkami;
4) Humor – wszystko, co nas śmieszy (linki do śmiesznych zdjęć, filmików, artykułów itd.);
5) Dosłownie wszystko – jeżeli temat nie pasuje do żadnych z powyższych kategorii tematycznych, w tym forum jest jego miejsce.

Osoby odpowiedzialne za forum, najemca hostingu i najemcy domeny nie ponoszą odpowiedzialności za treści zawarte w postach !
Dokładamy jednak wszelkich starań, aby nasze forum było wolne od treści niepożądanych.